Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatesóm irigyli, hogy...

Az unokatesóm irigyli, hogy nekem nincs gyerekem. Miért?

Figyelt kérdés
Szült 3 gyereket, mind kicsik (fél, 4 és 6 évesek). Múltkor részegen bevallotta nekem, hogy féltékeny rám, amiért nekem szabad életem van, nincsenek gyerekeim, férjem. Ő maga 29 éves. Miért mondott ilyet? Ennyire borzasztó, ha valakinek gyereke van?
2019. febr. 28. 08:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*a kérdésem lényege inkább a legutolsó kérdőmondat :P
2019. febr. 28. 08:52
 2/26 anonim válasza:
15%
Mint mondtad részeg volt, és a gyerek egy kicsit (nagyon) fárasztó de kifogyhatatlan boldogság forrás! 😊
2019. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

Szintén 3 gyerekes anyuka vagyok, hasonló korosztály.

Igen, hárommal sokkal nehezebb, fárasztóbb, mint eggyel, vagy kettővel (nekem féléves, 2,5 éves és 9 éves van), most ez egy nehéz időszak.

Az anyák is néha kimerülnek. Az elmúlt 2,5 évben kb 3-4 éjszakát aludtam át megszakítás nélkül.

De ez nem azt jelenti, hogy visszacsinálnám. Nem csinálnám, pedig sokmindenen túl vagyok én is....


Példának okáért ott van nekem is a velem egyidős unokatestvérem, gyerek nélkül. Nem irigylem az életét.

Én is azt mondom, 1-1 napra nem jönne rosszul egy kis kikapcs, de úgy gondolom, amint nagyobbak lesznek, erre is lesz lehetőség. Nem cserélnék pl az unokatesómmal.

2019. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk az kemény, hogy fél éves gyerek mellett részeg. Nem szoptat?

Szerintem egyébként valamilyen szinten normális, hogy ilyen fiatalon ekkora felelőssége van, biztos néha úgy érzi jó lenne gyerekek nélkül nyugodtan lenni.

Ettől még szeretheti őket szerintem. De persze elég erős kijelentès, nem volt kötelező 3-at szülnie, saját döntés volt gondom.

Egyébként lehet szülés utáni depresszió is

2019. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonymousreview60 ***** válasza:
53%

Az unokatesód helyzete

#1 szerinti, ha csak részegen mondott ilyent,

komolyabb "bulizni akarok, vissza a fiatalságomat", ha rendszeresen mond ilyeneket józan állapotban is.

2019. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan ezt tapasztaltam én is, csak én férfi vagyok és ő meg az unokaöcsém. Szinte megközelíthetetlenné vált mert annyira irigy rám. Pedig nem kötelezte senki arra hogy gyereke legyen, ő is épp úgy lehetett volna szabad, úgy tudom hogy nem elrabolta a felesége. Vagy nem értem, tán akkor lenne elégedett ha nekem meg kettő lenne?
2019. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
51%

Egy gyerek, a fogantatástól az első szakma megszerzéséig 20-25M! Az egy lakás vagy jó kocsi ára.


Szerinted minek örülnének jobban az emberek? Egy BMW M3-nak, vagy egy pujának? Melyik jobb az életed szempontjából, egy lakás vagy egy puja?


RENGETEG házasság a gyerek megérkezésekor kezd tönkremenni!

2019. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
Mert a gyerekvállalás maga a pokol.
2019. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Velem a 2 gyerekes legjobb barátnőm szakitotta meg tavaly a kapcsolatot amiért kivettem 3 honap fizetetlen szabit és vilsgkoruli utra mentem. (Nem valami luxusra, inkabb hatizsakosra)
2019. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

"Szerinted minek örülnének jobban az emberek? Egy BMW M3-nak, vagy egy pujának?" :DDD


Nekem csak azt mondta unokatestvérem, hogy ne vállaljak gyereket. Néha panaszkodik, elég őszintén. Két gyereke van, az egyik borzalmasan rossz, kezelhetetlen. Én nem ekézem, szerintem erőn felül teljesít, egyedülálló anyaként. Ja és itt a lényeg. Ismerősi körben én is azt látom, hogy a második (de sokszor első) gyerek érkezése után tönkremennek a házasságok, kapcsolatok. :/ Sokszor felelőtlenül vállalnak gyereket az emberek.

2019. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!