Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegénynek vagy átlagosnak...

Szegénynek vagy átlagosnak számít egy ilyen család?

Figyelt kérdés

-Saját, hitelmentes, de felújítatlan ház egy vidéki kisvárosban

-Autó nincs

-Háztartási berendezések (hűtő, mosógép) vannak

-Internethozzáférés és mobiltelefon van (mindenkinek)

-Ruházkodás: ritkán, maximum turi, piac vagy kínai

-Szórakozás: többnyire ingyenes kultúrprogramok

-Nyaralás: maximum strand havi 1-2 alkalommal

-Számlaelmaradás: szerencsére nem jellemző

-Étkezés: mennyiségi élelmiszerhiány nincs

-Megtakarítás: néhány hónapra elegendő


Àtlagosnak vagy szegénynek számít egy ilyen család manapság?


2019. márc. 2. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem átlagosnak
2019. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
(sajnos) a szegénység nem itt kezdődik. Átlagos.
2019. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Lehet nevezni tisztes szegénységnek is.
2019. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Azért az átlagosnak több a megtakarítása szerintem, nem csak néhány hónapnyi. Egyébként átlagos.
2019. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Miért fontos? Már többször olvastam ilyen kérdéseket, különböző kategóriákban, felsorolva az anyagi hátteret. Nem mindegy milyennek számít? Változik valami, ha szegénynek titulálnak? Attól több lesz? Vagy mire jó ez a kérdés?
2019. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

#5 Talán egy diák szakdolgozatához némi infót össze lehet szedni így.

Esetleg egy beadandóhoz véleményeket gyűjteni.

2019. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekek, akikkel foglalkozok Budapest belvarosaban elnek onkormanyzati berlakasban, vagy alberletben, vagy csaladok atmeneti otthonaban. Lakasrol nem almodhatnak, szorakozni nem jarnak, megtakaritasuk nincs. Ez egy atlagos ovoda. Videk es videk kozott is van kulonbseg azert, de egy sajat tulajdonu haz hitel nelkul mar abszolut nem a szegenyek koze sorol egy csaladot.
2019. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Átlagos, sőt inkább gazdag felé hajló. A saját hitelmentes ház és a több hónapra elegendő megtakarítás sajnos ma Magyarországon inkább a luxus felé közelít.
2019. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos ez már ma a középosztály. A szegénység nagyon nem itt kezdődik, ilyen gyerekekkel dolgozom én is, sokan közülük az óvodában kapnak csak főtt ételt.
2019. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Szia.Ezt így nem lehet megmondani....valakinek átlagos,valakinek-mint ahogy az egyik válaszoló írta- tisztes szegénység.Kocsijuk miért nincs, nem szeretnének,v. nem tudnak venni/ eltartani? Nyaralni -még ha pár napra és Magyarországon,akár kempingezni-nem tudnak elmenni a pénz miatt,v. nincs rá igényük?Ruházkodás sztem jelen esetben mindegy,mert én ha megtehetném sem vennék pl.30e-ért kabátot,mert nem látom értelmét...ruha ügyileg megnézem mit veszek,igyekszem akciósan vásárolni...Kaja ügyben mennyire nézik az árakat ...v. nézik,de azért inkább jobb minőségű élelmiszert vesznek ,de kevesebbet?A mennyiségi étkezés ,az mennyiségi "éhezés"is lehet...az hogy van mit enni,nem =azzal,hogy minden tápanyagot be tudnak vinni...tudnak enni rendszeresen zöldséget,gyümölcsöt és némi húst is,cagy csak szénhidrátot-szénhidráttal (fehér kenyér,túlnyomó részt tészta,krumpli stb)

Amúgy mindenkinek más az átlagos...sztem nem szegények,de nem is átlagos...de mondom,kinek mi...

2019. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!