Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegénynek vagy átlagosnak...

Szegénynek vagy átlagosnak számít egy ilyen család?

Figyelt kérdés

-Saját, hitelmentes, de felújítatlan ház egy vidéki kisvárosban

-Autó nincs

-Háztartási berendezések (hűtő, mosógép) vannak

-Internethozzáférés és mobiltelefon van (mindenkinek)

-Ruházkodás: ritkán, maximum turi, piac vagy kínai

-Szórakozás: többnyire ingyenes kultúrprogramok

-Nyaralás: maximum strand havi 1-2 alkalommal

-Számlaelmaradás: szerencsére nem jellemző

-Étkezés: mennyiségi élelmiszerhiány nincs

-Megtakarítás: néhány hónapra elegendő


Àtlagosnak vagy szegénynek számít egy ilyen család manapság?


2019. márc. 2. 16:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez inkább szegénység kategória, még ha sok helyen ez is az átlagos. Számomra a középosztály, alsó középosztály már fel tud mutatni egy rendezett házat, megtakarítást, autót, "márkásabb" ruhákat, eszközöket.


Na meg ez a házas téma is erősen tud torzítani. Hiszen sokaknál ott van a szülői ház, örökölt ház. Ha azt nézem, nekem is ott a családi ház vidéken, attól még ugyanúgy albérleti szobában senyvedek.


Vagy saját családom nézve, amíg apám dolgozott, felépítettek egy házat, volt kocsi, megtakarítás. Majd alkoholista lett, és hiába megvolt a látszat, hogy "van házunk" mégsem éltünk igazán jól. Mégis a kis segélyéből meg anyám keresetéből fenn lehetett tartani egy minimális szintet.


Ezzel szemben én kereshetek akármilyen jól, szinte esélyem nincs arra, hogy 35 évem előtt saját lakásom legyen, még hitellel sem nagyon.

2019. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!