Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezzel megbékélni?

Hogy lehet ezzel megbékélni?

Figyelt kérdés
Nagypapám kórházban van, nagyon rossz állapotban altatásban, az orvosok azt mondják nincs sok hátra. Apum gyözködött, hogy menjek be hozzá, amit nem igazán akartam, mivel szegénynek nem müködnek a veséi sem és mindenhol fel van dagadva, féltem a látványtól. Mégis ma bementem hozzá, de azóta nem térek magamhoz, felismerhetetlen :( valaki volt már hasonló helyzetben? Hogy lehet az ilyesmit feldolgozni? Nagyon rosszul viselem. Nem akarok önzö lenni, de hogy lehet megbékélni ezzel, hogy ha valakit szeretsz, ilyen állapotban lásd? Szívem szerint azt mondanám, hagyják békében elmenni, már csak a gépek tartják életben, ennek mi értelme?

2019. márc. 3. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ez az élet rendje. Ha megbékél az ember vele, ha nem.
2019. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a szép emlékekre gondolj. A dokik sajna nem kapcsolhatják csak úgy le a gépeket, mert te azt akarod. Persze, az lenne a legjobb neki is, de gondolj arra, hogy altatásban van és nem fáj neki.
2019. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Na ezért nem erőltetnék rá ilyen látogatást senkire. Főleg hogy szegény nem is volt magánál, tehát nem tudta, hogy ott vagy vele. Ennek a saját döntésednek kell lennie, ilyen helyzetben azt gondolom, nem mennék be én se. Halottakat sem nézem meg soha a temetéskor, akármennyire is szerettem az illetőt, én úgy akarok rá emlékezni, ahogy életében ismertem. Egyedül a gyerekem meg talán a szerelmem lenne kivétel.

Nagyon nehéz lehet neked, sajnálom, nem könnyű elfogadni ezt, és közhely, de majd egyszer később enyhül a fájdalom. És igen, így már csak szenvedés, de ő ha altatásban van, remélhetőleg nem érez ebből sokat.

2019. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

8 éve halt meg a nagypapám, de még mindig kísért az utolsó emlékem róla, amikor meglátogattuk a kórházban. Rémisztő volt. Magánál volt, felfogott mindent a környezetéből, de mégsem tudta kifejezni magát. Látszott rajta, hogy kétségbe van esve, halálra volt rémülve a helyzetétől.

Sosem dolgoztam fel, a mai napig sokszor eszembe jut.

2019. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Mindkét nagypapàm meghalt màr, mindketten hosszú időt töltöttek kórhàzban a halàluk előtt. El sem tudtam volna képzelni, h ne làtogassam meg őket, hogy magànyosak legyenek azokban a legfàjdalmasabb, legkétségbeesettebb hetekben/ napokban. Szerintem ha vkit szeretünk, nem hagyjuk magàra. Túl lendülni pedig úgy kell, hogy ez az egêsz nem rólam szól, hanem vkiről, akit szeretek, és ezért ezt akkor is megteszem érte, ha nekem nehéz.
2019. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!