Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kéttanús esküvő...

Hogy lehet kéttanús esküvő esetén elkerülni a rokonság sértődését?

Figyelt kérdés

Minél többet tervezgetjük az esküvőt a párommal, annál jobban hajlunk rá, hogy legyen két tanús, nagyon max a szüleinket meghívjuk, és ennyi.

Viszont ismerjük a rokonainkat, és ebből óriási balhé lenne.

El lehet-e ezt kerülni egyáltalán?

Ezt hogy szokás tálalni?

Nem szoktak rajta megsértődni a rokonok?

Akik voltak ilyen helyzetben, milyen szöveggel szerelték le a duzzogókat?

Akinél megsértődnek, mennyi idő után békéltek meg?


2019. márc. 4. 14:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
67%
Akkor miért a kérdés? Esküszöm nem értem. XD Ha leszarod, akkor nem mindegy?
2019. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%

Mi csak a szüleinknek és a testvéreknek mondtuk meg, hogy lesz esküvő. Utána volt egy ebéd és ennyi volt. Persze a rokonok így is megtudták és aki kíváncsi volt csak eljött megnézni a szertartást. Gratulált, aztán hazament. Így is nagyon kevesen voltunk. Senki nem sértődött meg. Nem volt meghívó, flancos ruha, milliókért fotós, fotókönyv, meg vőfély. Mások esküvőjére is utálok menni, a sajátomból is bőven elég volt ennyi.

Szerintem a rokonok örültek, hogy nem kellett pénzt adni a menyasszonytáncra.

2019. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
88%

Mi is szűk körűt terveztünk, ráadásul fél évvel előbbre kellett hozni, mert közben kiderült, hogy várandós vagyok.

Pár héttel az esküvő után kaptam egy levelet, amiben leírták, hogy mennyire felháborodtak, és csalódtak bennem, hogy nem hívtam meg őket az esküvőre (mint kiderült, plusz hét fő lett volna)

Először azt se tudtam, hogy ki az az Ágoston, aki aláírta a levelet.

Apum világosított fel, hogy az a "Gogibácsi" nicknév alatt futó rokon, nagyim unokatestvére, akivel 14 évesen találkoztam utoljára.

Ha valakinek baja van veled, az még mindig csak az ő baja, nem a tiéd.

2019. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Először is nektek kellene eldönteni, hogy mit akartok. Én hiába mondom, hogy nekünk két tanuval + szülőkkel volt az esküvőnk ( mondjuk férjem tesója meg is sértődött, de megbékél vagy nem az legyen az ő dolga), mert mi távol lakunk a rokonságtól. Ha nem akarok velük kommunikálni, akkor nem teszem.
2019. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
73%

Mi ezt csináltuk, azután utólag elmondtuk a rokonoknak is. Lett is sértődés meg hisztéria, meg volt aki várta a bocsánatkérést. Én meg nagyon szépen leírtam egy levélben, hogy a házasság kettőnkről szól, nagyon szép volt ahogy volt, nem csinálnám máshogy és nem fogok érte elnézést kérni.


Lehiggadtak egy idő után

2019. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

anyuék hárman lánytestvérek, ebből ketten akartak nagy esküvőt, az egyikük nem, a szülők megértették, tudomásul vették, ahogy azt felnőtt emberek között szokás, nem duzzogtak. persze az oldalági harmadnagynénik itt is befigyeltek, de velük meg ki törődik?

most sajnos nem tuduk h a te nagykorú rokonaid milyen agyi fejlettségi szinten állnak, túlvannake már a dackorszakon...

2019. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekünk szűk körű volt, csak a szülők, testvéreink, testvéreink párjai és gyerekei jöttek. Tanúk a két testvérem volt. Ennél távolabbi rokonok nem jöhettek, pl unokatestvérek már nem jöttek. Utólag volt elmondva az esküvő, és mindig hozzá volt téve hogy SZŰK KÖRŰ esküvő volt, csak szülők és testvérekkel bezárólag, így nem nagyon tudták a távolabbi rokonok mibe belekötni. Bár nálunk a szüleink is így álltak a dologhoz, és nem terjesztették az infót csak az esküvő után.
2019. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!