Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselnétek, hogy vendégszobá...

Elviselnétek, hogy vendégszobának használja a rokonság a szobádat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok. Régen a szobám volt a vendégszoba, de már öt éve a sajátom. Azóta új ágyat kaptam, átrendeztem, átfestettem, az én kis birodalmam lett. A barátommal minden éjjel együtt alszunk.

DE hogyha jönnek vendégek állandóan az én szobámban nézik a tévét, (pedig van három tvnk) állandóan ott vannak, sosem tudok elvonulni, és még az ágyamban is alszanak, mikor nagy házunk van és máshol is simán elférnének. De nem, nekem kell a saját szobából kimennem, vagy a barátomhoz kell mennem aludni , mert a rokonok alszanak a szüleim szerint a szobámba akkor.

Nem küldjetek ki őket csak úgy , hogy hello ez az én privát szférám. Annyira természetesnek veszik az egészet. Mit csinalnatok a helyemben?


2018. júl. 2. 15:57
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
92%
Küldd ki őket. Csak úgy, simán. Kérdezd meg, hogy nem vették-e észre esetleg, hogy az a te szobád.
2018. júl. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
87%

Egy részről megértem a szüleidet, mert nekik az többet volt vendégszoba mint a te szobád, meg az övék is a ház, de téged is teljesen megértelek, hogy szeretnél egy saját privát szférát.


Mivel én kissé éretlen, és passzív agresszív is vagyok, valószínűleg kinn hagynék személyes tárgyakat a szobámban, amiket alapból privát szférában természetesnek találnék, hogy ott van anélkül, hogy mások elől kellene dugdosni:


tampon, fogamzásgátló eszközök, fehérneműk kimosva, és mondjuk radiátoron szárítva, külön kikészített és elől hagyott napi ruhaszettek, fehérneműk, stb.

Ez alapból természetes, hogy a saját privát szobádban ezeket tárolod, így igazán nem lehet ellene másnak sem kifogása, ha ilyenek vannak a szobádban, ha esetleg oda befészkelődik.

2018. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
6%
A szüleid szobája, háza... Ők döntenek, mėg akkor is ha a te károdra ami bunkóság.
2018. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
De a szüleim szerint is ez így van jól. Mert hogy az enyém a legnagyobb,meg nekem van franciaágyam . Az oké ...de a kedves rokonság nem hajlandó kihúzhatós kanapén aludni. Megjönnek, itt vannak hetekig és az az első lepakolnak a szobámba.
2018. júl. 2. 16:10
 5/53 anonim ***** válasza:
21%

Akkor meg próbálj elköltözni. A pároddal tudnátok felezni a költségeket.

(Utálom a "költözz el" szöveget, de itt kb tényleg ennyi lehetőség van... vagy meggyőzöd őket, vagy elköltözöl, vagy tűrsz, más nem nagyon van)

2018. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
74%
hát amikor jönnek, te épp bezárkózol a szobádba mert egy nagyon fontos telefont bonyolítasz/tanulsz/dugsz tökm1, kénytelenek lesznek máshova lepakolni
2018. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
31%

és ha utána is oda pofátlankodnak, old meg hogy ne maradjanak sokáig


véres tampon látható helyen, használt óvszer az ágyban, rohassz be vmi gyümölcsöt az ágy alatt stb


ne hagyd már magad


ha meg a szüleid szerint ez jó, tényleg költözz el és feléjük se nézz

2018. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%
Én zárnám az ajtót és közölném, hogy ha nem tetszik tipli van.
2018. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
18%

Én nem a szüleimmel élek, de nekem természetes, hogyha vendégem van (rokon, barát) akkor átengedem nekik az ágyam és én alszom a felfújható vendégágyon. Ahogy ez fordítva is igaz, ha én megyek vendégségbe, én sem a földön alszom, hanem a legszebb szobában. Ez ugyanis a vendégek felé kimutatott szeretet és udvariasság.

Nagy valószínűséggel ezt a szüleid is így gondolják és akiket meghívnak az kedves nekik.

De ugyanilyen udvariasak a pasiddal is, aki minden este a házukban alszik, pedig ahhoz semmi közük nincs.

Neked ott a megoldás, átmehetsz a pasidhoz, vagy 20 évesen már nem muszáj otthon lakni!

2018. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
15%
Te magad tetted vendégszobává, mivel a párod is vendég gondolom és ott alszik.
2018. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!