Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fog feltűnni a családomn...

Mikor fog feltűnni a családomnak, hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

Nem korlátoznak, nem irányítanak, nem parancsolgatnak, nem zárnak be stb., semmi ilyesmi, szóval ne is keverjünk bele ilyeneket, mert nem erről van szó. Szimplán annyi, hogy én vagyok a legfiatalabb a családban és emiatt megszokásból még mindig "gyerek" státuszban tartanak, ami egyes helyzetekben már-már nevetséges, szánalmas vagy egyszerűen csak teljesen érthetetlenül. Nekem ez már kezd kellemetlen lenni, mert nem 5 vagy 15, hanem 21 éves vagyok. Például:


-káromkodás. Nem szoktam csúnyán beszélni, tényleg nem jellemző rám, de néha kicsúszik egy-két csúnyább szó (de ezekből sem a nagyon csúnyák, hanem inkább az, amit az ember már spontán használ anélkül, hogy belegondolna a jelentésébe pl. sz*r, B+). Ilyenkor mindenki úgy néz rám, mintha valami óriási bűnt követtem volna el, a szájuk elé kapják a kezüket, "húúú, hogy beszélsz!", "nem illik így beszélni", "hol tanulta" stb... Ha mástól elhangzik egy csúnya szó (és el szokott), akkor mindig külön bocsánatot kérnek tőlem és megjegyzik, hogy "jó, talán már hallott ilyet, most már mindegy". Ez nevetséges, mert ma már egy ovis gyerek is ismer ilyen szavakat és amúgy az egész családom úgy beszél, mint a kocsisok, szóval eléggé álszentek is.


-alkohol és kávé. Ez a másik kedvencem. A családban mindenki fogyasztja mindegyiket (van is egy-két "érdekes" sztori) és én is szeretem néhány fajtájukat. Viszont a családi összejöveteleken fel sem merül, hogy engem esetleg bármelyikkel is megkínálnának, ha mégis megkérdezi valaki, akkor szólnak, hogy "nem, ő nem iszik", ha pedig én kérek, akkor mosolyognak, mert azt hiszik, hogy vicc meg "majd megkósolhatod az enyémet, meglátod úgysem ízlik"... Nekem mindig van külön gyerekpezsgő és kakaó/tea is, szóval én automatikusan azt kapom, amit amúgy szintén szeretek, de ez a kísérő szöveg, ami vele jár szerintem nagyon gáz. Ilyenkor tényleg elgondolkozom, hogy ők most tényleg azt hiszik, hogy még soha életemben nem ittam sem alkoholt, sem kávét?!


-szex, erotika. Ha a tv-t nézünk és jön egy erotikus jelenet, akkor automatikusan elkapcsolnak vagy, ha esetleg valaki ilyen jellegű poénokat mondogat vagy sztorizik, akkor szintén úgy mondják, hogy én "ne halljam" (pl. halkabban mondják vagy elfordulnak, de nyilván hallja mindenki). Ha én is nevetek vagy megmosolygom, akkor nem értik, hogy "hát te meg miért nevetsz", "mi nevetsz", mintha én nem érteném. Valamikor ki is hangsúlyozzák, hogy "ez nem neked való". Szóval ebben is teljesen dedósnak kezelnek.


-komolyabb témákhoz pedig nem lehet hozzászólni, mert én még ne beszélgessek a felnőttekkel, nem értem, nem nekem való...


2019. márc. 5. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%

“éhen fogtok halni” - “tudsz te rendesen takarítani?”


igen, ezek azok, amiket még akkor kell megtanítani a gyereknek, amíg otthon van.

2019. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Káromkodás: "hol tanulta" Mondd meg, hol! A nagybátyádtól stb.

Alkohol, kávé: Ha nem töltenek, akkor jó látványosa vedd el te az üveget, és tölts magadnak! Ha hápognak, akkor mutasd fel a személyi igazolványodat!

Szex, erotika: Ha ők elkapcsolnak, akkor vagy a Nickelodeonra kapcsolj át, vagy kapcsold ki, mert úgy a biztonságos! Akkor ők sem látnak olyant, ami nekik "káros".

Ha meg már nem vagy szűz, akkor esetleg ezt is jelentsd ki!

2019. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

“éhen fogtok halni” - “tudsz te rendesen takarítani?”



igen, ezek azok, amiket még akkor kell megtanítani a gyereknek, amíg otthon van.



Vendéglátóipari szakközépbe jártam, 1-1 év cukrász-szakács gyakorlaton vettem részt, és előtte is tudtam ezt-azt főzni, mindig besegítettem. Apukám tisztában volt vele, hogy nem lesz semmi baj, anyukám meg akkor is azon aggódna, hogy éhen halunk, ha michelin csillagos séf lennék.

Takarításban szerintem nem sok mindent kell megtanítani, 9 éves koromtól én feleltem a saját szobám tisztaságáért. (Portörlés, ablakpucolás, felmosás, porszívózás, ágynemű húzás) illetve a későbbiekben amikor dühös voltam, egész házat érintő takarítással vezettem le a feszültséget.

2019. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"a későbbiekben amikor dühös voltam, egész házat érintő takarítással vezettem le a feszültséget."


ilyet én is csináltam :D

2019. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%
Én közölném velük h szopktam inni és dugtam már,szoval nem kell elkapcsolni,v szüz vagy? Nem zárnak be,de ugy kezelnek mint egy 10 éves fogyatékost.. :) Párkapcsolat se engedik,21 évesen? :O Omg
2019. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
OFF leszek. De ez tényleg nagyon nevetséges, amit művelnek. Egyébként a saját szüleimet fedeztem fel a soraidban.. Szánalmasak.
2019. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is voltak ilyenek... Mikor az egyetem miatt kolis lettem egy másik városban, akkor már előtte azon ment a sápítozás a rokonságban, hogy ez mégis hogyan létezik, mit fogok enni, ki fog takarítani, hogyan fogok reggel felkelni stb., stb. Még mindig meglepődnek néha olyanokon, hogy pl. magamnak vásárolok be, én takarítok, csinálok magamnak kaját, bejárok egyedül az órákra vagy mondjuk vonattal utazom. Ne kérdezzétek, én sem értem, hogy mi bajuk van :D


A tesómat kérdeztem és mondta, hogy mikor ő volt fiatal, akkor vele abszolút nem így viselkedtek, szóval valamiért csak velem bánnak így. Nem értem, hogy mi ennek az oka. Oké, ismerem magamat annyira, hogy valahogyan mindig "bevonzom" a balszerencsét és mindig történik valami baj vagy probléma, szóval ebből a szempontból tényleg egy rakás szerencsétlenség vagyok. Ugyanakkor mindig meg tudtam oldani ezeket a helyzeteket is (ma már lassan fel sem tűnik, kb. a mindennapjaim része :) ) és feltalálom magam, tudok gondolkodni, szóval közel sem vagyok olyan életképtelen, mint ahogyan ők gondolják. Sőt, hát azért egy vásárlást vagy takarítást nem is kellene úgy kezelni, mintha az valami óriási nagy tudomány lenne... Illetve tényleg nem értem a kérdésben felsorolt hülyeségeiket sem.


Amúgy nem nincsen párom, de lehetne. Mármint ez tényleg nem a családom "tiltása" vagy ilyesmi, mert mint mondtam, nem szólnak ebbe bele és nincsen semmilyen tiltás ebből a szempontból. Azt csinálok, amit szeretnék (így iszok kávét, alkoholt, úgy beszélek, ahogyan stb.) és számukra is egyértelmű, hogy ennyi idősen nem fogok elkéretőzni tőlük vagy engedélyt kérni stb. (igazából korábban, kb. középiskolás koromtól kezdve sem várták el). Úgyhogy ilyen jellegű probléma tényleg nincsen. Engem csupán ez a viselkedésük zavar, mert nem értem, szerintem nevetséges és teljesen álszentek is, mert pontosan tudom, hogy ők milyenek most és milyenek voltak az én koromban.

2019. márc. 5. 21:27
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi bajuk hát az h ma fogyatékosokat nevelnek életképes helyett..
2019. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Még mindig meglepődnek néha olyanokon, hogy pl. magamnak vásárolok be, én takarítok"


meanwhile anyám alig várta hogy lepasszolhassa nekem meg húgomnak a takarítást :')


kérdező, szerintem valamiért nem ismernek téged a szüleid. vagy nem is tudom. mondjuk nekem kicsit fura, hogy gyereksorban tartanak, de ugyanakkor nem zavarja őket ha eljársz otthonról meg párkapcsolataidat sem korlátozzák. kicsit ez ellentmondásos nekem.

2019. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A nagyon ellentmondásos, hogy oda mész ahova akarsz stb. De ilyeneket mondanak... Mondjuk ink lennék a helyedben, leszarnám a véleményüket, ha még elköltöznék, onnantól nem igen mennék velük közös családi eseményre, nyaralni se nagyon..
2023. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!