Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyának új pasija van, és...

Anyának új pasija van, és most teljesen máshogy viselkedik velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,van egy öcsém is.A szüleim 6 éve elváltak,és anyukámnak csak most lett új kapcsolata,akit az interneten ismert meg.A férfi külföldön dolgozik,ezért csak ritkán jár haza,tőlünk kb. 10 km-re lakik.1 hete hazajött,mellesleg kb. 1 hónapja ismerik egymást.Ezen a héten végig itt volt nálunk és itt aludt,már találkoztunk a gyerekeivel is.Nincs semmi gond vele,de azt hiszem kezdek féltékeny lenni is.Anya alig van itthon velünk,ha igen,akkor is itt van a pasija is.Nekem 2 éve van barátom,eddig megengedte néha-néha azt,hogy nálam aludjon.(Másfél hét után jött ő is haza külföldről.)De mivel a pasija itt akar aludni,ezért nekem nem engedi meg,mert "sokan lennénk,meg mit szólna a pasija",sőt olyanokat vág a fejemhez,hogy "Ha nem tetszik el lehet menni,nem mi fogunk hozzátok alkalmazkodni".Eddig mindent megtudtam vele beszélni,de most úgy érzem az "új szerelem" teljesen kiforditotta.Oké,örülök,hogy boldog,de nem kéne most ennyire önzőnek lennie.Változni fog ez?Most nagyon szomorú vagyok.
2010. júl. 2. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elnézés a nyers megfogalmazásért, de anyud most örül az új kolbinak és egy darabig még biztos ilyen lesz, amíg rendszeressé nem válik a látogatás.

De azért igen is alkalmazkodhatna hozzátok is, mert a gyerekem az én vérem, répát meg lehet annyit szedni amennyit nem szégyell az ember.

Persze a te részedről is elvárandó a tolerancia.

2010. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fog változni,majd ha elmúlik a pillanatnyi nagy szerelem.

Én is voltam-vagyok ilyen helyzetben,szóltam,hogy jó lenne,ha több időt töltene velem,azt a választ kaptam,amit te,hogy mit féltékenykedek,miért akarom tönkretenni a kapcsolatát....

Úgyhogy beletörődtem,örülök,hogy boldog és normális ürge van mellette,én szeptembertől úgyis más városban fogok élni az egyetem miatt,tehát nem vagyok már kislány,önállósodtam.

De tényleg fog változni,majd ha nem lesz neki ennyire új a dolog.Rá fog jönni,hogy nálatok senki sem lehet fontosabb neki,és nem fix,hogy ez a faszi lesz mellette idős korában,ti viszont mindig ott lesztek neki.

2010. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

ülj le vele és kössetek kompromisszumot

pl egyik héten a barátod alszik nálatok másik héten anyud pasija

2010. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én téged is megértelek meg anyudat is.

Anyudat azért,mert most újra talált magának egy pasit akit tud szeretni...Szerintem egy darabig ilyen lesz a helyzeted, de ebben csak te tudsz igazán segíteni.Alkalmazkodni kell.Változni szerintem fog de még most hagyd.Ha viszont nem akkor mindenféleképp beszélgess vele őszintén és higgadtan.

2010. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3.-nak: A barátom kb. egy évben kétszer alszik itt,utoljára kb. decemberben.Szóval nem kérnék sokat...
2010. júl. 2. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ezt egy kicsit erősnek érzem,hogy kössenek kompromisszumot,egyszer az egyik,egyszer a másik.

MERT:egyelőre te vagy a gyerek és az anyád tart el.Nagy beleszólásod tehát nincs,te nem vonhatod őt felelősségre és nem mondhatod meg,hogy hogy legyen....Amíg ő keres rád, úgy van,ahogy ő akarja és ezt neked sajnos el kell fogadnod.

Nemsoká te is elköltözöl és önálló életet kezdesz,úgy gondolom emiatt jobb,ha békességben kibírjátok addig egymás mellett.

Ne szólj neki,hagyd,örömködje ki magát.Úgyis rájön,ki a fontosabb.

2010. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk 17 évesen kb 5 ig lehettem kint este, nem hogy pasit vigyek haza :) ennek a két alkalomnak is örülni tudtam volna.

A kolbis beszólás meg hatalmas volt :D

és igaz is.

28/N

2010. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Ja értem. Mivel engem eltart valaki, akkor nekem semmi jogom sincs, le vagyok sz@rva?

Igen is úgy kell intézni, hogy a gyerekeim is elfogadják, és ne ellenszenvet keltsen bennük.

Ugyanis a pasit ki lehet hajítani, de a gyerekem nem tagadhatom meg akármilyen szerelmes vagyok!

2010. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na most én ugyanezt írtam le,második válaszoló vagyok.

De ha előhozakodna ezzel a kompromisszum dologgal,valószínűleg anyjától (jelenlegi állapotában)kapna egy marha nagy pofont vagy megmondaná,hogy el lehet menni...

2010. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!