Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ha a testvéret...

Ti mit tennétek ha a testvéretek lehúzná a szüleiteket?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. A bátyám mindig is egy hazudozó, bunkó volt.

A munkát nagy ívben kerüli, drogozik, állandóan hazudozik.

3 éve összejött egy lánnyal aki ugyan ez pepitába. 2 hónap után terhes lett a lány, meg is tartották. Persze egyiküknek se munkája se semmije.

Mindent a szüleink vettek meg.

A lakást ahol laknak(albérlet), a szüleink fizetik a mai napig. Össze vissza hazudoznak, hogy dolgoznak közben nem. A lány állandóan lepasszolja a gyereket anyámnak. Ha lebuknak a hazugsággal jön az ígéretes meg az egymásra mutogatás. El várják azt, hogy el legyen tartva a segguk, egy fikarcnyi lelkiismeret furdalasuk sincs.

A szüleim is kivannak idegileg, teljesen tönkre teszik őket de a kis gyerek miatt teszik, hogy ne kerüljön utcára.

Egyre nehezebben tudom tartani a szám. Ti mit tennétek?


2019. márc. 7. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát én a szüleid helyében lassan, fokozatosan elzárnám a pénzcsapot. Tehát így fokozatosan egyre kevesebbet adnék talán; hát legyenek már ahhoz elég felnőttek, ha már gyerekük van, hogy nem eltarttatják magukat. Akár ilyen határidőt is lehet nekik adni; hogy oké, adunk másfél hónapot , hogy találjatok munkát, különben el kezdjük csökkenteni a zsebpénzeteket. Felelősséggel tartoznak a saját életükért, meg már egy kisgyerekért is. Olyan klisé, azért nem is akartam annyira leírni, de ha ahhoz felnőttek eléggé, hogy legyen gyerekük, meg külön lakjanak, akkor ahhoz is legyenek eléggé felnőttek, hogy szerezzenek munkát; mert ez így jelenleg, amit csinálnak, netto élősködés. Álljanak már a sarkukra; nem lesz ott mindig anyuci-apuci. És tökre nem is értem, hogy nem érzik a függetlenedésnek az értékét. Így pl mindig csak annyijuk van, amennyit a szüleitek adnak. De egyszer az elfogy, az nem lesz. És akkor majd mit fognak csinálni? Ott állnak majd, és pislognak; mert még egyik se dolgozott életében egy napot se; és akkor most mi legyen, nincs spórolt pénzük, megtakarításuk; nincsen semmi, amihez tudnának nyúlni. Tehát ők most gyakorlatilag ilyen nagy gyerekek. És basszus élnek, mint Marci Hevesen, és eltarttatják magukat. Úgy ráébredniük nagyon rossz lesz, ha adott esetben megszűnik a nagyszülők támogatása; tehát nagyon el kéne gondolkodniuk, hogy mit akarnak az élettől. Egy ilyen nagy beszélgetés is lehetne akár. De mondjuk ha úgyse őszinte. De mondjuk ha rá lenne kényszerítve arra; mert mondjuk most még csak pl ígérgeti folyamatosan, hogy majd keres munkát; vagy már esetleg azt is mondja, így , konkrétan kijelentve, hogy már dolgozik, akkor nem lesz szüksége a szülői támogatásra a testvérednek. Oké, a csaj még babázzon, ő okés, ha otthon van, az teljesen rendben van; de a srác legalább menjen el dolgozni. Legalább ő.
2019. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
*Meg amúgy különben a tesódnak majd miből lesz nyugdíja?
2019. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
*Ja és ha majd nagyobb lesz a gyerek, akkor nekem az az evidens, hogy majd az anyuka is menjen el szépen dolgozni, de őfölötte pl talán nem feltétlen kéne ítélkezni ennyi info alapján, de az apuka ő elmehetne, és el is kéne; és elvárható lenne, hogy elmenjen dolgozni.
2019. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A lány is ugyan ilyen. Ő is elment dolgozni.

De 5 hónap alatt 4 munkahelye volt, egy se jó neki. Ő is ugyanúgy hazudik hogy dolgozik, közben meg nem. Közben otthon ül, meg baratnőzik anya meg vigyáz a gyerekére.

2019. márc. 7. 19:26
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Itt a szülőknek kell lépni... Szerintem ha ők nem lépnek, nincs mit tenni (határozottan kijelenteni, hogy nem ők nevelik a gyereket és keressenek munkát)...
2019. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Már bocs, de ha a szüleid olyan balfékek hogy ezt hagyják, meg is érdemlik.
2019. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy miért is tartod a szád? Talán ha kinyitnád, a szüleid szeme is kinyílna.
2019. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Előbb-utóbb a gyámügy úgyis beleavatkozik. A szüleid dolgoznak még? Valamit biztosan, nyugdijból nem hiszem, hogy el tudnának tartani egy másik családot. Ez elképesztő..Én a helyedben nem tartanám a szám..még mint nem! Úgy kiosztanám őket, hogy csak úgy porzana mindkettő! A szüleiddel is el kellene beszélgetni, finoman de mégis határozottan! Ez igy nem mehet tovább!
2019. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Dolgoznak még mind a ketten.

Látják ők a helyzetet, tisztában vannak vele. De a kisgyerek miatt egyszerűen nem merik elzarni a penzt.

2019. márc. 7. 20:07
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vegyék el a gyereket a szüleitől. Mit fog tanulni az a kicsi? Munkakerülést? Hazudozást? ÉPPEN a gyerek érdekében nem kellene támogatni az ingyenélőket.
2019. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!