Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan gyászoltátok el...

Ti hogyan gyászoltátok el szüleiteket?

Figyelt kérdés

2 éve árva lettem, 33 évesen.

Apám halála jobban megviselt, mint 13 évesen anyámé. Ma már tudom, azért, mert akkor őt nem gyászoltam el.


2 évemből az első a menekülésé volt a gyász elöl. Aztán rádöbbentem, ezt nem kerülhetem el. 2016-ot "végigsírtam".

Ma már szüleimet belül keresem, és mosolygok, ha rájuk gondolok. Köszönetet érzek.


Egy évig CSAK 80-as évek zenéit hallgattam, gyerekkorom slágereit. Semmi mást nem bírtam elviselni.


Black - Wonderful life című dala segített valahogyan. Az élet tényleg szép!



2017. márc. 11. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig csak nagyszülők mentek el azokból is a nagypapák. Anyai nagypapam halálát nehéz volt feldolgozzam mert o kísért vegig 17 eves koromig sajnos születésnapom elott egy nappal korábban halt meg :( sokáig megviselt de ha gondolod irj privátot
2017. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyszülök mentek el.

Az egyik nagyanyám nevelet fel szinte, mert a szßleim sokat dolgoztak mindig.

Ö lassan ment el, mert leépült. Tulajdonképpen akkor 25 voltam, és 4 éves korom óta semmi rokonom nem halt meg. Amikor hívtak hogy mi történt, azt Sem tudtam hogy ilyenkor hogy reagál az ember. Elkezdtem egy helyi önvédelmi klubot kialakítani, ebbe menekültem. Évekke lkésöbb jutottam el oda, hogy felfogtam. Azóta 40 vagyok. Részben felfogtam. Mint a többit is akik elmentek. De csak részben.

2017. márc. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak anyukám volt, fél éve halt meg.

Azonnal felhívtam a pszichológusomat, és megélem minden érzésemet. De ezzel mindig így voltam.


Néha még van olyan, hogy megyek az utcán, és megállok egy pillanatra, mert szinte érzem, hogy mellkason vág a felismerés, hogy nincs többé.

29/N

2017. márc. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A mellkason vágást ismerem. Sokáig ez volt nálam, még télen is, mikor rá gondoltam. Aztán ez átalakult köszönetté.

Most köszönetet érzek, hogy volt nekem, s felnevelt, és a sok szép emlékért is köszönetet érzek.

2017. márc. 12. 08:22
 5/14 Arnold901005 ***** válasza:
100%
Idén lesz 6 éve, hogy meghalt az Anyám. Először fel sem fogtam, mikor a kórházba bementünk, én vigasztaltam apámat és a húgomat. Éreztem egy "ütést", ami lebénított érzelmileg, gondolom ez a sokk volt. Aztán otthon esett le később a valóság, akkor összezuhantam. Ezután azt éreztem, hogy erősnek kell lennem és mindenbe belemenekültem (tanulás, meg ami lekötötte a figyelmemet) és belém is szorult amúgy is minden. Mikor már szinte semmit nem éreztem, csak gépiesen éltem, pszichodokihoz kerültem. Ekkor már kb. 4 hónapja "zombiztam". Ő a terápiával feloldotta bennem a dolgokat, akkor megint zuhantam egy nagyot, aztán az idő, a hitem, meg a tudat, hogy Ő már nem szenved, ezek együtt segítettek/segítenek együttélni a hiányérzettel.
2017. márc. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, akinek nem nehéz leírnia, miben haltak meg a szeretteitek?


Anyukám agyvérzést kapott. Otthon volt, főzött, hirtelen elkezdett fájni a feje, lefeküdt pihenni, és nem kelt fel többé. 6 napig volt az intenzíven. Olyan rossz, hogy nem tudtam elbúcsúzni és megköszönni mindent. És hogy mindezt, ami történt, nem tudom elmondani neki. Hogy mikor halt meg, hány évesen. Nem tudja.

2017. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Arnold901005 ***** válasza:

Off:


Sajnálom, kedves 3-as válaszadó!

Nekem szívbetegségben halt meg az Anyu. A 3. infarktus legyőzte.


On:


Részvétem a kérdezőnek és a többieknek!

2017. márc. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Édesapám agyvérzést kapott. Valószínűleg a másodikat.

Sajnos a nővérem azóta sem AKAR továbblépni ezen, szerinte lehetett volna menteni a menthetőt.

Ez miatt nem beszélek vele apánk haláláról.


Azt gondolom, hogy neki most biztosan jobb, mintha más kimenetele lett volna. Sok esetben marad vissza valami. Bénulás, vagy egyéb. Ő pedig nagyon aktív volt még 67 évesen is. A tolószéket nem bírta volna.


KÉREM, ne írjon erre senki cáfolatot!


Az első gyászévem arról szólt, hogy én is bármikor sorra kerülhetek, úgyhogy elkezdtem azt érezni, az életemben hozott döntések talán nem is voltak jók, nem az én életemet élem. Ez sajnos leginkább a nemi identitás keresésben és az orientációm megingásában merült ki.


A házasságom kezdett romokba kerülni, s kapcsoltam, ez így nem megy tovább, nem verhetek szét mindent a fájdalmam miatt. Szerencsére voltak önsegítő körök, megismertem transzexuálisokat, közelről, illetve meleg/bi házasembereket. De pontosan így raktam ezt is magamban rendbe. Nem tartozom közéjük.


Minden döntésem jó volt. Szeretem a családomat, a feleségemet, aki ebben a rettentő viharban kitartott mellettem. De nem múlik el mindez nyomtalanul.


Viszont más ember lettem. Tudom, egyszer majd nekem kell így kitartanom mellette, bármi is történik vele, bármit is tesz fájdalmában.

2017. márc. 13. 08:50
 9/14 A kérdező kommentje:

Anyám pedig öngyilkos lett 13 éves koromban.

20 évig nem bírtam neki megbocsájtani. Azonban 2015-ben olyan mély depresszióba kerültem apám halála után, hogy totálisan megértettem, átéreztem, és elfogadtam a döntését.

2017. márc. 13. 09:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem édesanyám halt meg.. beteg volt. depresszióba estem, a mai napig abban vagyok. De lényegében anyukám halála miatt estem bele. Aztán ez kb 3 évig tartott feldolgozni.

Aztán már csak a szomorú magány ami tovább tarja a lángját bennem. Már mint a depresszió lángját.

2017. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!