Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beavatnátok a szüleiteket...

Beavatnátok a szüleiteket ebben a helyzetben, vagy tartsam a hátam a tesóm folyamatos nagyravágyása, luxusra törekvése miatt?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérem, ő 23 éves, én most leszek 20. A szüleink támogatnak minket még most is, szerintem magasan az átlag felett élünk. Nem eszetlenül költik ránk a pénzt, de pl. mikor meglett a jogsink, kaptunk mindketten autót, mikor felvettek minket, kaptunk lakást, mikor szeretnénk egy-egy drágább, nagyobb dolgot, abba beszállnak/kifizetik. Viszont a nővéremnek ez kevés, ő folyamatosan nyaralni akar, meg bulizni, és lehetőleg kapjon meg mindent 0 munkával. Mindenből a legdrágábbat akarja, most is ki van akadva, hogy elköltötte a tandíját, és még két részletet nem fizetett be. Folyton a Tinderen keresi a pasikat, meg ha bulizni megy, akkoris a pultot támasztja a fél este, hogy összeszedjen valakit. Mindig a cipőt, meg az órájukat nézi, mert szerinte ha az drága, márkás, akkor a pasi is gazdag. Ez neki a legfontosabb, hogy legyen pénze, meg jó autója. De ezek a srácok/férfiak nem komoly dolgokban gondolkoznak vele, általában 2-3 hónapig hülyítik, aztán ennyi. Ő is kihasználja őket, mert vetet magának mindenfélét, és utaztatják, de valahogy mindig rosszul jön ki a dolgokból, és a végén ő van kibukva. Most is elutazott Franciaországba a barátjával, összevesztek, és otthagyta a pasit, meg hogy vele nem fog hazajönni az biztos. De hogy nincs nála annyi pénz, hogy fizessen magának most szállást, és a hazaútját is, szóval valahogy kérjek már anyáéktól, vagy adjak kölcsön neki. Mindig ez van, hogy kölcsönkér, de azt sosem látom viszont. Ha bajba kerül, engem hív, hogy menjek érte, oldjam meg, utaljak pénzt. Féltem, mert hiába adja elő, mennyire kézben tart mindent, nagyon naiv.


Nagyravágyó, de mikor mondtam neki most is, hogy alig van órája, menjen el dolgozni valamelyik ruhaboltba, vagy ilyesmi, akkor ki volt akadva, hogy hát ő biztos nem lesz másnak az alkalmazottja, őt ne ugráltassa senki, és hogy ő az a személy, akit kiszolgálnak, nem pedig az, aki kiszolgál. A jövőjét sem értem, mert ez a második szak, amit elkezdett -az előzőt nem fejezte be-, ezzel is már csúszásban van, de közben mondogatja már jó fél éve, hogy ezt sem szereti, és szerinte otthagyja. Anyáék semmiről nem tudnak, a barátait/párjait/partnereit, vagy bárkik is ezek, nem ismerik. Most is azt adta be nekik, hogy két barátnőjével utazott el. Egész nyáron egy külföldi sráccal volt, otthon azt mondta, hogy egy nyelvtanfolyamot csinál meg kint, és arra el is kérte a pénzt. Utána meg nekem égett az arcom, mikor apáék mesélték mindenkinek, hogy mennyire büszkék. Hetente 1-2 helyzet biztos van, amikor engem hív, hogy segítsek neki. Néha ez annyi, hogy menjek érte az éjszaka közepén valahová, mert elköltötte a pénzét és nincs taxira, de van amikor tényleg az van, hogy totál másik városban/országban van, és közli, hogy nem tudja hogy jön haza. Féltem, mert lehet egyszer olyannal akad össze, aki tényleg bántja. De közben tartok attól, hogyha beszélek anyáékkal, akkor nem fog ennyire megbízni bennem. Vagy hogy rosszul fogadják, mert ők tényleg kemény munkával tartanak ott, ahol és nem azt mondom, hogy kitagadnák ezért a viselkedésért, de biztosan csalódnának.


2019. márc. 3. 18:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Semmit nem tehetsz ezt a szüleid tolták el,eleve nem veszek autot lakást,dolgozzon meg érte,akkor van értéke..
2019. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Bár lehet te vagy a nagyobb játékos,kifurod a képletből,kitagadják és a komplett vagyon a tiéd,a szüleid eltolták ezt..
2019. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ők sem ártó szándékkal segítenek/segítettek nekünk. Meg ha van miből, akkor miért ne adnának, később, majd ha lesz gyerekem, én is szeretném segíteni. Szerintem ez nem rossz dolog, mert így pl. ha majd lesz rendes fizetésem, akkor a felét nem lakáshitelre kell költenem, vagy hasonlók. Szóval én örülök, és hálás vagyok nekik ezért, mert valljuk be, a mai világban hatalmas segítség az, ha valakinek úgy lehet lakása, hogy nem adósítja el magát évtizedekre.
2019. márc. 3. 19:01
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

A gyerek miután felnőt áljon szépen a talpára,dolgózzon,És tanuljon sporólni hogy késöbb is legyen,Egyébként ez a gyűmölcse az:apuci,anyuci,minden megvesz nevelésnek,Nagyon rossz uton halad késöbb baj is lehet belöle,(Nem mondhatnám hogy ez nem baj mert eléggé az)-de Ha egyszer igy nőtt fell,ien nevelést kapott,Akkor ez az eredménye,Ha komóly problémárol van szó nyugodtan segits neki,De ha nem) akkor hagyd csak majd a nagylány mególdja,Ahogy a közmondás mondja:Ha van eszed"költekezni,akkor legyen eszed kikeresni is.


Fizesd ki amivel szépen haza jön,És mond el a szűleidnek hogy mit csinál.Ha nem a te érdekedben is,legalább az övébe,Mert késöbb pófára esik.

2019. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Én elmondanám a szüleimnek, mert úgy látszik nem tanul a hibáiból. Az nagyon rossz hozzáállás, hogy ő nem lesz alkalmazott, csak főnök. Így nem fog elérni semmit. Ezt nem tanították meg a szüleid neki? Egy kis alázat.
2019. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Istenem, miért kell ennyire rosszmájúnak lenni?!

Sehonnan nem szándékozom kifúrni, mert ő a testvérem, és az egyik legjobb barátnőm is. Fontos nekem, és féltem. Kitagadni sem tagadnák ki anyáék, miért is tennék? Nem embert ölt, vagy bármi ilyesmi. Ez a kitagadás is nevetséges, nem egy brazil szappanoperában vagyunk, hogy húú áskálódjunk a másikkal szemben a "vagyonért"... Nevetséges ez a feltételezés.

2019. márc. 3. 19:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben, leülnék vele beszélgetni, hogy ez így nem mehet tovább és legközelebb, mikor egy pesti buliból kéne hazahoznod, közöld vele, hogy sorry, oldja meg máshogy. Nem csak taxival vagy kocsival lehet utazni...


Ezek a szívességek egyébként teljesen egyoldalúak?

2019. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Pofonegyszeru.

Semleges maradsz. Nem kopod be, de ha legkozelebb ott marad valahol, kozlod hogy oldja meg, nagykoru.

2019. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Most azzal segítesz a legjobban neki, ha leülsz és a mostani helyzetet elmondod nekik, a többit majd ők megbeszélik egymással, ha itthon van


És még ma, mert ha ekkora naiv liba, akkor simán megpróbál odakint felszedni valakit vagy stoppal hazajönni, és akkor nem biztos, hogy épségben ér haza

2019. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

"De hogy nincs nála annyi pénz, hogy fizessen magának most szállást, és a hazaútját is, szóval valahogy kérjek már anyáéktól, vagy adjak kölcsön neki. Mindig ez van, hogy kölcsönkér, de azt sosem látom viszont. Ha bajba kerül, engem hív, hogy menjek érte, oldjam meg,"


Hát ez fura.

Miért nem a szüleitekhez fordul?

Ők a nagyok, te vagy a kicsi.

Utasítsd vissza, ne légy hajlandó a pótszülői szerepre!

2019. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!