Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért engem bánt a párom a...

Miért engem bánt a párom a szüleim hibája miatt? Már nem nagyon bírom Lelkileg és fizikailag, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon "Buták" tényleg egy nagyon jó házasság lenen ha hagynák a szüleim . A történet: úgy tudtunk házat venni, hogy az ő házukra vettünk fel hitelt amin már nekik is volt mi kiváltottuk az övéjüket és mi is házhoz jutottunk, de mi már azt vissza is fizettük így csak az övéjük van, de azt meg nem akarják fizetni, mi mindig segítünk nekik havonta valamennyivel de már vissza élnek vele nem is nagyon akarnak fizetni és azt mondják nem vagyunk tisztességesek, de havonta honnan adjunk nekik. A hitel 31000ft és csak 15-16eftadnak ami kevés én nem tudok annyi pénzt nélkülözni és azt mondták hogy kihasználjuk őket ami nem igaz és ha elveszik a házunkat akkor ide kell költözzenek hozzánk és nem akarják elfogadni, hogy mi már kifizettük azt a pénzt amit adtak.
2010. júl. 3. 15:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretném ha miattuk menne tönkre a házasságom :(, de a párom azt mondja mindig, hogy az én hibám mert az én szüleim,de nem tehetek róla, hogy ilyenek.
2010. júl. 3. 15:06
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
De te is tehetsz róla. Nem adsz és kész.
2010. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
úgy tűnik a párod is elég buta, hogy ezt komolyan gondolja. Magyarázd el neki, vagy kérdezd meg tőle,hogy ugyan miért tehetsz te arról,ha bármelyik rokonod hülyeséget csinál? Inkább örüljön annak,hogy a te szüleid engedték,hogy hitelt vegyetek fel az ő házukra.A szüleid viszont tisztességtelenk,ha azt várják,hogy ti fizessétek az ő hitelükez.igaza van a párodnak,ha ez nem tetszik neki,de erről ki tehet?A szülők,mert ki akarnak használni.
2010. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez nem semmi, el sem tudom képzelni hogy gondolják a szüleid, jó hogy segíted őket szívesen ha van miből, de ha nincs azt nekik is meg kellene érteni. Ők annyira rosszul állnak, hogy tényleg nem tudnák fizetni? Akkor a sajátjukat hogy fizették volna? A párodnak meg mond meg, hogy nem tudtad hogy ez lesz a vége amikor felvettétek a hitelt és nem tehetsz róla, meg hogy szereted és közösen hoztatok egy rosz döntést de majd megoldódik.

Hány évig kell még fizetnetek? Azért mindenképpen fizessétek be, és én beszélnék még a helyedben a szüleiddel, szerintem inkább te beszélj velük, mert lehet, hogy a férjedtől támadásnak vennék, és meg is mondhatod, hogy hozzátok nem költözhetnek(még akkor is ha amúgy pesze befogadnád őket)

2010. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
nem én adtam nekik egyedül, arról volt szó, hogy pótolunk nekik havonta 5eft de ők szép lassan már csak 15-16eft adtak és mi azt mondtuk, hogy jó nincs tovább és mióta nem adunk elég bunkón viselkednek és nagyon félek mert apukám elég agresszív és nem akarom, hogy bántsa a férjem, mert most már bármikor elvehetik vagy bár listára kerülünk mi miattuk mert a mi nevünkön van a hitel is ráadásul mert ők idősek, nagyon nehéz nem tudok mit csinálni.Már a házat is csak itt hagynám azt se bánnám ha egy fillért se adna senki csak menjünk el innen mert ez szörnyű:(
2010. júl. 3. 15:20
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak fenyegetnek benneteket az odaköltözéssel. Hagyjátok őket vergődni. Ha a hitel nem-fizetés miatt elúszik a házuk, legyen az ő bajuk. Titeket addig pumpolnak, amíg hagyjátom magatokat. Éljtek a saját életeteket, ők meg a sajátjukat. Ti nem tartoztok, a többi legyen az ő gondjuk.
2010. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem ma velük és csak ordibáltak mint egy őrült és hiába mondtam, hogy mi segítettünk mind ez idáig de már nem tudunk tovább, 2hónapig szinte nélkülöztünk csak azért, hogy nekik jó legyen de amikor már nekünk is havonta 10eft maradt kajára akkor azt mondtuk elég, de ha páromnak hiába mondtam el, hogy nem az én hibám de erre ő azt mondja az én szüleim.Meg azt mondják nekik nem emelkedik a hitelük és az hogy mi be fizetünk nekik 1,4miliót az semmi ugyan úgy fizessük most az övéjüket.A párom meg csak azzal fenyeget sokszor, hogy elhagy engem meg a kicsit persze ha lenyugszik elmondja csak dühből mondja mert nehéz . De tudom hogy igaza van és nehéz de nem kéne hogy még ő is bántson .
2010. júl. 3. 15:27
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes eset...Segítettek a szüleid,hogy lakáshoz tudj te is jutni..Jelzálogot vettél fel a szüleid házára..Eddig értem.Írod,hogy nekik is volt jelzálog,de ti ,hogy megkapjátok a hitelt kiváltottátok az övékét.Ha jól értem akkor ezt azt jelenti,hogy a szüleidnek volt X.összeg tartozásuk még ,és ti annyival több hitelt vettetek fel..(javítsd ki ha rosszul gondolom)

Szóval innentől kezdve ti úgy értelmeztétek,hogy igaz kiváltottátok a szüleid hitelét,de ti ezt "nem ajándékba adtátok" vagyis úgy veszitek,hogy a mostani hitelnél az X:összeg ami még volt a szüleidnek az végül is az ő hitelük...nem tudom,hogy érthető amit írok,de én valami ilyesmire gondolok például:(az összegek csak kitaláltak)

- a szüleidnek volt 3 millió jelzáloghitelük még.

-hogy ti is kapjatok lakást újra megterheltétek a szüleid házát,és csak úgy lehetett ha kiváltod a régit,és nagyobb hitel keretet veszel fel

-ti felvetettek 8 milliós hitelt amiből 3 millió a kiváltás(ez a szüleid hitele) Marad akkor 5 millió amiből házat vettetek..

-Ti hozzájutottatok az 5 milliós házhoz,de de lett 8 milliós hiteletek..

-Ti ettől függetlenül úgy veszitek,hogy a 3 millió az továbbra is a szüleidé.hiszen az ő régi hitelük,nektek csak 5 millió van..De a szüleid nem akarják fizetni,mert ők úgy gondolják,hogy minden összeg a ti tartozásotok...

Ha jól gondolom,akkor ti is hibásak vagytok nem csak a szülők..Ezt még a hitel előtt meg kellett volna beszélni,hogy továbbra is marad a tartozásuk ami volt,csak ti is fogtok fizetni..

Ha tudod,hogy a kiváltási összeg pontosan mennyi volt akkor ezt kéne megbeszélni,hogy ez még az ő tartozásuk..

Egyébként ahhoz képest,hogy butának tartod a szüleidet mégis segítettek hiszen nélkülük lehet,hogy ma nincs lakásod...Én kötnék valami kompromisszumot...mert így olvasva is hálátlannak tűntök..

2010. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
14:57-s lehet annak tűnök de nekik sokkal kevesebb hitelük van mint volt csak 2,4millió a 3helyet és míg mi nem vettünk fel a házukra akkor fizetek havonta 42eft, de mind végig segíteni akartunk nekik, de amikor már nem fizetnek a házba csak 16eFt akkor én hogy fizessem azt.Én nem bántani akarom őket és idézőjelbe raktam, hogy buták,de nem azt válaltam31eft fizetek és meg volt velük beszélve csak most másra költik a pénzt.
2010. júl. 3. 15:44
 10/18 A kérdező kommentje:
bocsi 15:57
2010. júl. 3. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!