Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért engem bánt a párom a...

Miért engem bánt a párom a szüleim hibája miatt? Már nem nagyon bírom Lelkileg és fizikailag, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon "Buták" tényleg egy nagyon jó házasság lenen ha hagynák a szüleim . A történet: úgy tudtunk házat venni, hogy az ő házukra vettünk fel hitelt amin már nekik is volt mi kiváltottuk az övéjüket és mi is házhoz jutottunk, de mi már azt vissza is fizettük így csak az övéjük van, de azt meg nem akarják fizetni, mi mindig segítünk nekik havonta valamennyivel de már vissza élnek vele nem is nagyon akarnak fizetni és azt mondják nem vagyunk tisztességesek, de havonta honnan adjunk nekik. A hitel 31000ft és csak 15-16eftadnak ami kevés én nem tudok annyi pénzt nélkülözni és azt mondták hogy kihasználjuk őket ami nem igaz és ha elveszik a házunkat akkor ide kell költözzenek hozzánk és nem akarják elfogadni, hogy mi már kifizettük azt a pénzt amit adtak.
2010. júl. 3. 15:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
már megint el írtam, csak kivagyok idegileg elnézést.De tényleg nagyon nehéz és szívesen segítettünk .
2010. júl. 3. 15:46
 12/18 anonim ***** válasza:

ma 15:37 vagyok

A 3 millió forintos hitelt én példának hoztam fel.(Írtam is,hogy kitalált összeg)

Ezek szerint jól gondoltam,hogy ti a 2.4 milliós hitelt kiváltottátok,de nem egyeztettek meg,hogy ez nem azt jelenti,hogy a szüleidnek már nincs tartozásuk..

Írtad,hogy a hitel felvétel előtt(vagyis amíg ti nem voltatok a képben a szüleid fizettek havonta 42.000 forintot.A kérdés,hogy amikor ti is felvettétek a hitelt mennyi lett az új hitel törlesztés..Mert lehet,hogy a szüleid úgy számolják,hogy az összeg kis aránya az ő hitelük a többi a tiétek,és ők úgy számolták ki,hogy nekik nem kell csak 15.000 fizetni..Az igazság az,hogy tényleg nem mindegy,hogy mennyi a mostani összeg,mert a magasabb hitelnél több kamat is van..

2010. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen azt gondolják nekik csak 15-16eft kell fizetni csak úgy hirtelen nekünk meg a mienket 30eft meg +az ő15eforintukat,de nem gondoltuk, hogy így vissza élnek azért nem volt szerződés meg hasonló
2010. júl. 3. 16:13
 14/18 anonim ***** válasza:

16,03 elég szomorú,ha valaki a saját szüleiben is csak így bízhat meg,és utólag kell bánnia,hogy nem írt szerződést arról aminek egyértelműnek kellene lennie.A szüleid pofátlan módon kihasználnak benneteket.Ez elég baj,de nem Te tehetsz róla.Ezt meg kellene érteni a férjednek is.

Alapban rendes dolog lett volna tőlük,hogy engedik megterhelni a házukat,hogy Ti is házhoz juthassatok,de ez,hogy így kihasználják ezt a helyzetet ez nagyon aljas én undorító.Normális szülő segíti támogatja agyerekét ha tudja,de semmi képen nem használja ki.Ha segítségre szorul,akkor is nagyon hálás ha kap,ha tud a gyereke segíteni,ha nem tud azt is megérti.Elég baj ez neked,én ezért sem értem a férjed viselkedését.Milyen egy férfi akire így számíthat a felesége a gyereke,ha bajba érzi magát azzal fenyegetőzik,hogy elhagyja Őket?Mit képzel,hogy ezt megengedheti magának,csak mert ideges?Te talán nem vagy ideges a helyzet miatt?Vagy Ő csak a "jóban" részében tud kitartani a házasságában?Ha gond van akkor leléphet?Egyébként meg az Ő felelőssége is a helyzet amiben vagytok.Te sem tudhattad előre,hogy ez lesz.Ha Ő annyira okos,hogy tudta,akkor miért ment bele?

Inkább támogatnia vigasztalnia kellene téged,hogy ekkorát kellett csalódjál a szüleidbe,és erőlködni mindent megtenni,hogy mielőbb kimásszatok ebből a dologból.

Egyébként ha a Ti hiteletek le van már tudva,és a szüleid így viselkednek,ha rákényszerítenek,akkor menjetek ügyvédhez,nekik meg mondjátok meg,hogy ezután egy fillért sem fogtok fizetni,ugyanis Ti rendbe vagytok.Jogilag lehet ezt tisztázni,de szerintem nagyon csúnya ügy ha családon belül ezt kell tenni.Költözzetek jó messzire tőlük,akkor nyugodtan lesztek.Persze ha a férjed valóban az igazi társad.Kitartást neked.

2010. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
16:43nagyon szépen köszönöm, az együtt érzést, tényleg odáig jutottam, hogy itt hagynám a házat ahogyan van, csak nyugtunk legyen, mert sokszor aki kicsi lányom kérdezi anya miért sírsz és nem mondhatom hogy nagy szüleid miatt hiszen nem nevelhetem így.
2010. júl. 3. 20:38
 16/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


mi van? ennél a kérdésnél nem kaptál elég hasznos választ?

vagy csak unalmamban már nem tod h mit csinálj

2010. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó sok benned az együtt érzés,nagyon nemes lélek lehetsz.Miért bántod,ha segíteni nem tudsz?Ide bárki tehet fel kérdést,ez egy ilyen oldal.Ha nem kapott elég választ,kiírhatja még egyszer.
2010. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy ki írtam egy hasonló kérdést, de csak azért mert egyre rosszabb lett minden.
2010. júl. 5. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!