Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk? Van esély hogy...

Mit tehetünk? Van esély hogy csökkentsék?

Figyelt kérdés

Amikor össze jöttem a párommal, másfél hónapra rá kiderült hogy az előző párja kismama... Hiába mondta neki párom hogy ő nem szereti vetesse el hisz ő nem szeretné a gyereket a hölgy pedig anyagi problémákkal küzd és nem fogja tudni felnevelni... Mindig az a válasz jött hogy nincs apára szüksége majd ő megoljda... Majd 7 hónapig semmit nem tudtunk róla amíg csak a gyámhivataltól nem jött egy levél hogy megszületett a gyermek kislány és hogy ő az apa teljesítse kotelesegeit... Akkor 30 000 Ft gyermektartásban egyeztek meg és heti 1 láthatásban... Ez szépen működött is bár a gyermeket el nem hoz hatja ott láthatta bár sokszor nagyon alpári modon beszéltek vele...a 30 ezer mellé kb minden második hónapban 5-10 000ft értékű dolgot vitt nekik.. Pelenka, új ruhák amire szükségük volt..

Igen ám közben én is kismama lettem és miután megszültem teljesen bekkattant a másik gyermek anyja csúnya megjegyzéseket írt ki a facebookra... Amikor párom odament agresszív volt vele sőt még a családja is hiszen ő a családjával el édesapja testvére anyja... Ők mind dolgoznak is...

Közben a hölgy új párra talált aki egy milliomos hirtelen a párom sosem láthatta a gyereket mindig az jött hogy most ne menjen mert hosszú hétvégére mennek nem érnek rá stb... Közben a gyermeket mindig nagymamájaval láttuk anyjával sosem... Anyuka mindig új ruha új haj új bicikli gyermekem kopott ruha...

Eljott a kislány szülinapja párom 8000 Ft ért tortát csináltatott neki erre amikor oda vitte közölték hogy szar mert nem marcipannal van bevonva meg hogy a hétvégén ismét ne menjen mert nem lesznek otthon párom erre számon kérte hogy hát mondja már meg hogy a gyereken nem látszik a gyerek tartás... Mire költi a pénzt.. Közben kap vagy 70 Ft gyedet... És vissza is ment már dolgozni szóval a bevétel gyerektartassal együtt olyan 200 000 Ft...

És páromat a hölgy erre megutotte megfolytogattak és azt mondták semmi köze hozzá... (rendőrök is kint voltak, párom nem tett feljelentést ne menjen az is agyerek rovására, d egyébként többször is bántalmazták amíg együtt volt a hölggyel)

Ezek után párom 2 hónapig nem fizetett gyermektartast és a gyermeket sem latogathatta... Amíg jött egy papír a végrehajtott péntek délután hogy fizzesen 140 000ftot nekik... Közben raterheltek lakásra kocsi atehat mindenre... Majd hétfőn reggel 8 órakor lefogtak 180 000ft öt a szamlajarol... Majd 40 000 vissza kapott hogy az jogtalanul történt... Ezek után továbbra sem láthatja a kislányt. Bemenet a bíróságra hogy csökkentse a gyermektartast hisz mi egy keresetbol élünk 3an meg az kis gyes amit én kapok... Plusz az erőszak amit tőlük kap nem láthatja a gyereket stb...

3 hónap múlva jött papír hogy az anya nem akarja a csökkentést miszerint páromnak 200 000ft a fizetése de mellette szokott egyéb kereső tevékenységet is végezni.. Jelzem alkalmi munkák 1 hónapban 2x3x de van hogy annyiszor sem..

És öt megilleti a pénz mert nem tudja nevelni egyedül a gyereket jelzem nyaralni hosszú hétvégére menni autót vezetni tanulni jár arra van... Egy hónap múlva lesz a tárgyalás... És pluszban megfenyegette párom hogy majd az ő új milliomos barátja fizet neki ügyvédet és kiperel minket a gatyankbol is...

Párom össze szedte a mocskolodast facebbokrol a képeket a nyaralasokrol amiket feltettek kinyomtatja és bekulte a bíróságra hogycmit is művelnek ezek..

Kérdésem az hogy van esely rá hogy csökkentsék a gyerek tartást?



2019. márc. 26. 13:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a sztorit Hári János írta?

Végigolvastam, hogy mégis mi kerekedik ki belőle de ez úgy kamu ahogy van. Ha már kitalálsz egy történetet legalább tájékozodj előtte.

2019. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Menj dolgozni és akkor te sem csak a kicsi gyest kapod, és nem egy fizetésből kell élni három embernek. Ha gyest kapsz, akkor vagy büdös volt a munka azelőtt, hogy felcsináltattad magad, vagy már két éve otthon vagy és bőven mehet bölcsibe a gyerek.

Ha meg a kedves párod gumi nélkül szexel, utána nem illik közölni, hogy nem akar gyereket. Ha meg így jár, a gyerek ellátásában részt kell vegyen. Minimum fele annyit kellene adnia, amennyi pénz elmegy a gyerekre egy hónapban. Ezek szerint 60 ezerből kéne gazdálkodnia anyukának. Szerinted az elég a gyerekre?

Ahhoz meg semmi közöd, hogy kivel lakik és ki mit fizet. Ha a jótündér ad neki havi egymilliót, akkor is állnia kell a részét az apukának. Akkor is, ha anyu minden nap új póthajat tetet. Költözz haza anyádhoz te is, ha ennyire irigy vagy, hogy ő otthon él.

2019. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen mindegy, hogy kivel lakik egy háztartásban és mennyien laknak ott vagy éppen mennyit keres a mostani párja. A gyerek ellátását a bíróság szemében az anyának és apának 50-50 %-ban kell biztosítania.


A 30 ezer pedig reális. Anno anyunak két gyerek után a bíróság 6-6 ezret ítétlt meg a bíróság, amit persze nem láttunk sosem.


Inkább a láthatás miatt kellene a pasidnak intézkednie, nem az összeg miatt pattogni.

2019. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

A te gyerekednek elég havi 30ezer? Nem? Akkor nyilván a másik gyereknek sem. Az senkit nem érdekel, hogy anyuka fizetése mennyi, az meg végképp lényegtelen, hogy anyuka kanjának a fizetése mennyi. Apuka fizetése számít, annak a maximum 50%-a oszlik el az összes gyereke között. 30ezer nem egy elrugaszkodott összeg.

A láthatást meg ha anyuka nem engedi, fel lehet jelenteni.

2019. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen mindegy, hogy anyukát ki és hol nyaraltatja, a párod a gyerek apja, köteles a tartásáról akár a saját rovására is gondoskodni, a láthatás meg más tészta. Intézze azt!

Tudod, kérdező, sokmindent össze lehet hordani borzalmas ex-társakról, csak tudod van bennetek egy közös dolog: ahogy most te kellesz annak a pasinak, annak idején ugyanúgy kellett neki amaz a nő, és ha nem akart vele szaporodni, akkor védekezni kellett volna, mert addig tart ugyanis a beleszólási joga, hogy legyen-e gyereke abból a kuficból, vagy sem. Ha gumi nélkül dönget meg valakit szakítás előtt, az nem vall nagy észlényre, mint ahogy az sem, hogy csinálja a második nőnek a második pulyát a 200 ezres fizetésére úgy, hogy a ti esetekben eszemélyes családfennartó. Nem tudom eldönteni, melyikőtök a nagyobb semmirekellő, agyhalott proli, olyan közel vagytok mindannyian a dobogóhoz! Szerencsétlen gyerekek, azzal a pár ezer forinttal, amin most megy a vita, egyik sincs beljebb..

2019. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtó se úgy működik, hogy akkor én bemegyek, mert valaki tartozik nekem és ő lefoglal...
2019. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"meg az a kis gyes"-ja kérem, dolgozni kellett volna szülés elött.

Nem, nem fogják csökkenteni

2019. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közötök ahoz hogy kivel lakik! Én sem kaptam tobbet (nem is vártam el) azért mert alberletben laktam, lányom apja meg sajatban.

Most nekem is van saját és kint melozom havi 2000 euróért. Apuka mégsem nyekeg hogy ott a másik lánya és ő csak 200ezret keres!

Latni meg joga van, inkább ezen izgulna!

2019. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vagytok szánalmasak a pároddal, ahogy vagytok. Nem részletezem, miért... Te pluszban még nagyon sötét is vagy.

Csökkentésről meg ne is álmodj...

2019. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!