Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éjszaka nem tudok aludni a...

Éjszaka nem tudok aludni a szüleimtől, mi lenne erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Csak az zavar, hogy mindig az éjszaka közepén mennek el fürdeni (éjfél-hajnali 3 között) amire én felkelek és utána nem tudok visszaaludni. Tudják, hogy erre én felébredek, de nem foglalkoznak vele.
2019. márc. 26. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

talán drasztikusan hangzik de annyit tudsz tenni, hogy minden egyes alkalommal kimész és elkezdesz velük veszekedni.. egyszer szóltál emiatt, de láthatólag leszarják. ha viszont rendszeres konfliktus lesz belőle akkor úgy vannak vele hogy inkább fürdenek máskor csak ne kelljen a baromságaidat hallgatniuk..

illetve amit még érdemes lehet az a fülldugó

2019. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Füldugó. Én a fürdő mellett lakom, füldugót használok és sosem ébredek fel, pedig anyukám is egy után jár fürdeni.
2019. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Én már csak azért sem fogom azt írni, hogy ha nem tetszik el lehet költözni. Saját sztorim, csak, hogy lásd átérzem a helyzetet:

Ugyanezt élem át napi szinten, más kérdés nem teljesen ugyanazon szemszögből. Húgom átmenetileg hozzánk költözött a válása után egy nagyobbacska gyerekkel, már megvan az új lakásuk, bár még építik-de már nincs sok hátra. Szóval ők az utóbbi időkben már abszolút nem akarnak alkalmazkodni a mi életritmusunkhoz (nem is kell, de a tisztelet ugye egymás felé más kérdés). Na tehát a kissrác este 11 felé megy zuhanyozni, mikor eszébe jut. Mi meg persze ébren hallgatjuk- ajtót csapkodja hozzá stb. Húgom fél 5-kor kel, mikor fel 9 felé jár be dolgozni. Elkezd kávét főzni nyilván, pakolgat, tv-t néz. Kizárólag hétvégén tudunk pihenni, mert akkor ő is tovább alszik. Ja meg brutál hangosan fújja reggel az orrát. Mi már alig bírjuk, de már nincs sok hátra. Ja és szóltam többször-süket fülek fogadtak kb.

2019. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Füldugó.

Egy picit békésebb megoldás, mint a veszekedés. :DDD

Az más kérdés, hogy aki ilyen zajokra felébred, az ki is pihente magát. Vagy idegember, aki azt lesi, mikor min akadhat fönn. Ha a gyk reprezentatív minta, akkor sok ilyen idegember van. :DDD

Az ilyenek szoktak rinyálni az egyetem kezdetén, hogy szüleik béreljenek nekik lakást, ui. a kollégiumot nem bírják, mert OTT IS ALKALMAZKODNI KÉNE MÁSOKHOZ.

2019. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Az én szüleim hajnalban kelnek, ilyenkor (kb. 4 körül) szoktak zuhanyozni, hajat szárítani, kávét főzni, csörömpölni a konyhában, wc-t 5 percenként húzgálják, egyáltalán nem érdekli őket hogy más aludna. Füldugó jó ötlet de nem tudom mindig használni mert én is dolgozom, ébresztőre kelek és nem hallom meg ha be van dugva a fülem. Viszont mégis ki vagyok én hogy megmondjam nekik hogyan éljenek a saját lakásukban? Ez van sajnos, a sajátomban majd az lesz amit én akarok.
2019. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Mi egy pici, 3 szobás lakásban lakunk 5-en, a parketta minden lépésnél nyikorog mindenhol, mi már 10 körül alszunk, a lakótársaim van, hogy éjfél körül érnek haza a munkából, akkor tusolnak, esznek, járkálnak. És sosem keltem még fel rá. Reggel alig győznek bocsánatot kérni, ha esetleg hangosak voltak, pedig sosem azok. AKI ÁLMOS, AZ ALSZIK! Nem bombát robbantanak, vagy a basszust kapcsolják be a zangfalon, hanem természetes zajokat csinálnak. Ettől, ha nem tudsz aludni, akkor már kipihented magad, vagy más a probléma forrása.
2019. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
"egyáltalán nem érdekli őket hogy más aludna" Titeket meg nem érdekli hogy nekik akkor kell készülődni. Egálban vagytok.
2019. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Lehet ám ezt csendesen is. Néha én is hajnali fél négykor fürdök, és mosok hajat.

(Minden nap ilyenkor kelek, mert így szól a munkarendem).

A reggeli készülődésemre, kávéfőzésre érdekes, senki nem ébred fel. Csak a macskák kiabálnak, hogy ők bizony éhesek. :) Kapnak enni, aztán ők is visszaalszanak. Szóval, lehet ezt csendben is csinálni.

2019. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Aki azt írja, hogy aki ilyen zajokra felkel vagy kipihente már magát vagy idegember, az nem tudja valószínű, hogy milyen rossz érzés felszínesen aludni, és mennyire nem pihentető az alvás. Főleg ha indokolatlan ajtócsapkodás pattintja ki a szemünket sorozatosan.
2019. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Az én saját sztorim :

A fürdő mellett volt a háló, szobám ajtaja törtüveges. Nem átlátszó teljesen, de a fényt átereszti és valami borzalmas módon megtöri. Amikor nyílt a fürdő, az olyan volt, mintha reflektort kapcsoltak volna a pofámba. Persze szóltam, hogy nem ártana betenni maguk után. Általában apám bezárta, anyám elfelejtette. Ja és a legidegesitőbb, hogy a legtöbbször csak behajtották és nem kilinccsel tették be. Azon a pici résen át is kellemetlen fényjáték kezdődött.

Attól fogva folyton azt kiabaltam az ágyon fekve, hogy "aaaajtóóó!! ".

A nővérem meg ugyanabba a szobába, csak a másik végébe vígan szunyokált...

2019. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!