Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekorból adódó sajátoságo...

A gyerekorból adódó sajátoságokra milyen megoldás van?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt amíg az ember nem tudja megatározni a saját természetét nem tudja azt mi aza funkció amit legszívesebben csinálná.

Sajnos se nem értelmiségi se gazdagcsaládból származom..

A lényeg úgy érzem pályát tévesztettem.

De azt már tudom hogy elméleti síkú embervagyok és csak egyszemélyes munkavégzésre vagyok alkalmas.

Mit tehetnék szerintetek?



2018. dec. 26. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Vannak online tesztek erre, megadja a javasolt munkaköröket. Az meg semmit sem jelent hogy nem gazdag, értelmiségi családból jöttél.
2018. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Képezd magad munka mellett azon a területen, amit szívesen csinálnál! Nagyon sokan vagyunk, akik már régen nem azzal foglalkozunk, amit 14-18 évesen tanultunk.
2018. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
"Elméleti síkú"...magyarul büdös a munka.
2018. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt a segítőkész hozásállást hogy büdös a munka :)

Egyszerűen a fizikai munkához ügyetlen vagyok meg annyira nem érdekel hogy tudom hogy csak kínszenvedés lesz és belefásulok. Egyszerűen elméleti síkú ember vagyok de ott már van szorgalmam és lelkesedésem de az emberekhez megint nem értek.

Amolyan aza kis szemüveges gyerek vagyok aki jobban elvan egy könyvel.

De ezt még nem tudtam kamatoztatni és az adott környezetse támogatja.

A pénz érdekel spekuláció filozófia pszichológia ezekkel akarva akaratlanul foglalkozok szabadidőmben mert érdekel.

Meg ha csinálok valamit kell hogy érdekeljen értsem.

Most olyan dolgot csinálok ami nem érdkell de viszont jól keresek aránylag de nem tudok a munkámra figyelni mert máson gondolkodok ez megis látszik .. De mindig ilyen voltam.Nem tudtam megváltozni.

Meg minden képen egyszemélyes munkára gondoltam csak úgy tudok kibontakozni.

Csináltam már tesztet mondjuk ott ami tetszett az az értékpapír és pénzügyi elemző volt.

De azon is gondolkoztam valami egyéni kereskedelem.

Ötleteket mindképp várok.

És a meglátásom mindképp az hogy az embereket olyan pozitszióba rakjuk ahol a legtöbbet ki tudja magából hozni mindenikek aza legjobb.

Ha olyan dolgot kell csinálnom amit nem szeretek az életnek sincs értelme szerintem.

Minden embernek van egy bizonyos sajátos karaktere...

2018. dec. 26. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megfelelő szakmák:

Akadémiai szakirány

Biogyógyászati kutató

Csillagász

Elméleti fizikus

Gyógyszerész, gyógyszerkutató

Kutatási munkatárs

Matematikus

Alkotó tevékenységek

Feltaláló, tudós

Tervező

Várostervező

Államügyész

Építészmérnök

Egészségügy

Gyógyszerész

Ideggyógyász

Kardiológus

Nefrológus

Pszichiáter

Röntgenorvos

Egyéb

Agronómus

Gazdasági vezető

Hír szerkesztőségi munkatárs

Statisztikus

Vízgazdálkodási szakember

Jog

Bíró

Ügyvéd

Kommunikáció, média

Műsorvezető

Marketing, PR

Médiaügynökségi munkatárs

Menedzsment

Galéria igazgató

Kutatáselőkészítési vezető

Kutatócsoport vezető

Műszaki igazgató

Producer

Stratégiai tervező, igazgató

Üzemeltetési igazgató

Műszaki területek

IT tanácsadó

Konstruktőr

Minőségellenőr

Működési kutatás

Programozó

Rendszerelemző

Rendszerfejlesztő

Rendszerintegrátor

Telekommunikációs biztonsági adminisztrátor

Villanyszerelő

Építészmérnök

Építőmérnök

Művészet és kultúra

Szakíró

Oktatás

Egyetemi tanár

Pénzügyek

Befektetési bankár

Befektetési elemző

Gazdasági és pénzügyi elemző

Közgazdász

Pénzügyes

Pénzügyi tervező

Tanácsadás

Menedzseri tanácsadó

Elkerülendő szakmák:

Alapiskolai tanár

Autószerelő

Egészségügyi nővér

Eladó

Gépszerelő, gépbeállító

Hivatalnok

Középiskolai tanár

Művészeti alapiskola tanára

Művészeti tárgyak tanára középiskolákon és zeneakadémiákon

Nyelviskolai tanár

Óvodai és speciális óvodai pedagógus

Recepciós

Rendőr

Repülőgép szerelő

2018. dec. 26. 15:18
 7/10 A kérdező kommentje:

Pénzügyek

Befektetési bankár

Befektetési elemző

Gazdasági és pénzügyi elemző

Közgazdász

Pénzügyes

Pénzügyi tervező

2018. dec. 26. 15:19
 8/10 A kérdező kommentje:

Ebbe benne van a villanyszerelés amivel alapból foglalkozom de pénzügyi terület is ami jobban vonz egyébként köszönöm.

Nagyon remélem egyszer akár spekuláns is lehetek az valamiért elmondhatatlanul vonz.

2018. dec. 26. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Elolvastam a listát, leginkább az informatikát tudnám magamnak elképzelni, ha olyan lennék mint te.
2018. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Írod: "...akár spekuláns is lehetek" Úgy mint a "Wall street farkasai"-ban? Azt tudnod kell, hogy aki spekulációra adja fejét, azaz abból akar megélni... nos azokat egy kicsike, hozzá közel álló réteg éljenzi... de a nagyobb többség pedig utálja. Miért?

Mert a spekuláció lényege: nagy pénzt leszakítani, picike befektetéssel, semmi munkával. Na és kitől lehet szinte észrevétlenül rengeteg pénz leakasztani? Hát a sokaságtól, rengeteg embertől. Mindekitől csak egy picikét, amit észre sem vesz, ami még nem fáj.


Vegyük a következő példát:

1. Te vagy a NAV-ban egy szoftver programozó. Írsz egy olyan program-részletet (szubrutint), amelyet belecsempészel a nagy rendszer alkalmazásba. (Igazából ez is egy vírus, de valamilyen "okés" dolognak álcázod)

2. A szubrutin annyit tesz, hogy minden adófizető havi jövedelméből/adójából (tök mindegy) lecsíp 100 Ft-ot és ügyesen eltünteti, azaz saját elkülönített számládra utalja.

3. Ezáltal 100Ft x <adófizetők száma> = 300-400 mFt kerül a számládra minden egyes hónapban. (Amíg csak fel nem tűnik olyan valakinek, aki nincs beavatva és le nem bux)


Miért spekuláció ez?

1. Arra spekulálsz, hogy senki nem vesz észre a számláján 100Ft-nyi különbséget 100e Ft-os nagyságrendű kifizetések mellett. Én sem venném észre. (Legtöbben le sem hajolnak 100Ft-ért, ha elgurul... havonta mindössze csak egyszer. Mert az olyan picike kis pénz, ugye?)

2. Arra spekulálsz, hogy soha senkinek nem szúr szemet egy olyan számla, amely havonta ~300m Ft-tal gyarapodik.

3. Arra spekulálsz, hogy ez egy tisztességes jövedelem, amit bárki megérdemelne, ha lenne hozzá annyi esze és lehetősége, hogy ezt ki is vitelezze.

4. Arra spekulálsz, hogy ha esetleg ki is tudódik egyszer... de addigra már milliárdos leszel, lesz annyi pénzecskéd, hogy bármelyik, bármennyi ügyvédet, ügyészt, bíróságot könnyedén megvásárold.

5. Arra spekulálsz, hogy nem lesz olyan magas beosztású ügyész, bíró, akit ne tudnál pénzen megvenni. Azaz ne tudnád korrumpálni.

5. Arra spekulálsz, hogy nem lesz 3 millió adófizető közül talán senki sem, aki egyszer csak eléd áll, tajtékzó, habzó szájjal neked esik és elmond mindennek, amiért is Te megloptad őt rendszeresen, meg még 2 999999 sorstársát, aminek okán aztán hirtelen indulatában és bosszúból téged fölnyársal.

Na ezek is mind spekulációk. Miért?

Mert van ugyan neki (a spekulációdnak) valószínűsége, de CSAK valószínűsége van. Biztos semmiben nem lehetsz...

És minél nagyobb a tét, annál nagyobb a félelem a lebukástól, a megsemmisüléstől.


Az ERŐ legyen Veled!



ui: A havi 300 mFt nem mind a Te nyereséged! Abból neked tovább kell utalnod kb. 290 mFt-ot azok számlájára szétosztva, akik potenciálisan képesek lehetnének téged megbuktatni! Miért? Azért, hogy ne buktassanak meg. Mert az nekik ingyen jött pénz. És az emberek rendszerint nem vágják le azt a tyúkot, amely neki "aranyat tojik". Még ha azt némi-nemű hamisság és csalás útján is teszi. Így aztán azt sem veszik komolyan (észre), hogy bűnrészessé váltak.

2019. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!