Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elszúrtam. Meg lehet...

Nagyon elszúrtam. Meg lehet még menteni? Nagyon elkeseredtem, tanácsot kérek.

Figyelt kérdés

Mostanában észrevettem, hogy a párom eltűnik néhány órára és, mikor rákérdeztem, hogy mit csinál, akkor eléggé fura válaszokat adott. A sokadik alkalom után megfordult a fejemben, hogy megcsal, ezért mikor megint bejelentette, hogy el kell mennie, mert dolga van, akkor követtem. Kiderült, hogy nekem vett új autót, mert az ő egyik kocsiját használtam eddig, ha kellett, de lecserélte nagyobbra, a másik meg túl erős nekem. Szóval a leendő autómmal kapcsolatos dolgokat intézte. Ez akkor derült ki, mikor észrevette, hogy követem és kérdőre vontam. Azonnal lelépett, később küldött egy sms-t, hogy gondolkodnia, kell a jövőnkkel kapcsolatban, van-e értelme folytatni.

Tényleg akkora bűnt követtem el?

Sose kérdőjeleztem még meg a hűségét, de sorozatosan olyan titokzatosan viselkedett, hogy nem tudtam másra gondolni.

Mit tegyek most? Várjam míg jelentkezik, vagy hívjam én?

Segítsetek kérlek! Nem tudom elképzelni az életem nélküle...


2010. júl. 4. 02:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én nem hiszem, hogy csak emiatt akar a párod "gondolkodni".

Valami másnak is kell ott lennie, lehet, hogy már besokallt korábban, és ez csak egy utolsó csepp volt.

2010. júl. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem a mai fiatalasszonyokat! Ha a párjuk nem ugrálja körül őket,mással is foglalkozik,mint velük,nem számol be minden percéről,akkor azonnal arra gondolnak,hogy szeretője van. Kémkednek utána,megnézik a telefonját,levelezését. Miért? Féltékenység? Önbizalom hiánya? Birtoklási vágy?

Én 30 évig éltem a férjemmel,de soha nem jutott eszembe minden percéről beszámoltatni,ahogy ő sem várta el ezt tőlem. Soha nem bontottuk fel egymás leveleit stb. A házasság nem rabszolgaság. Mindkét félnek kell egy kis magánszféra. Ha legénykorában nem volt nőcsábász,akkor miért lenne később az? Az egyik legfontosabb egy párkapcsolatban a bizalom!

Te ezt romboltad szét,mégpedig alaposan. Igaza van,hogy gondolkodni akar a kapcsolatotokon! Megrendült a hite benned,és ezt nagyon nehéz lesz visszaszerezned.

A leírtakból nekem úgy tűnik,hogy jó anyagi körülményei vannak. Ha te viszont "szegény" vagy,akkor joggal gondol arra ezek után,hogy csak a pénzéért vagy vele.

Ezzel nem bántani akarlak,csak feltételezés,és lehet,hogy nincs is igazam.

Hogy mit tegyél? Egyenlőre semmit. Várj legalább egy hetet,hátha jelentkezik. Utána próbáld meg felvenni vele a kapcsolatot.

Akkor viszont nagyon komolyan beszélgessetek el egymással a kapcsolatotokról. Lehet,hogy igaza van az elsőnek,hogy ez csak az utolsó csepp volt a pohárban.

2010. júl. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

"...Tényleg akkora bűnt követtem el?..."


Szerintem sajnos, igen! Ha bizonytalan vagy a kapcsolatban, mert a párod furcsán,érthetetlenül, netán gyanúsan viselkedik, egy nyugodt percben le kell ülni és megbeszélni nyíltan, békésen, egyenesen a szemébe nézve. Te ehelyett titokban követted, kémkedtél utána. Érthető, hogy nagyon csalódott benned, főleg, hogy a történet szerint abszolút nem is volt okod így viselkedni.


Talán helyre lehet még hozni, de sok-sok idő kell, és egyáltalán nem biztos, hogy nem marad ott a tüske a körme alatt. Üljetek le, mondd el neki, hogy mit érzel iránta és hogy csak most indultál el utána, kizárólag azért, mert napok-hetek óta nagyon furcsán viselkedett és nem lehetett vele erről beszélni. Féltél, hogy bajba került, csak fél téged belekeverni (mondjuk ezt csak akkor mondd, ha ilyesmi felmerült benned, hazudni tilos!!!).

Meglátod, hogyan fog reagálni. Ha korábban tényleg nem nyomoztál utána, nem féltékenykedtél, nem fojtottad meg a szerelmeddel, akkor még van esélyed. Ellenkező esetben lehet, hogy tényleg ez volt az utolsó csepp.

2010. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Ő nem mondott igazat, te meg rájöttél, és követted őt. NEm, nem követtél el akkora bűnt. Nem csak neked kell őszintének lenned, hanem neki is. Én hasonló esetben egy "meglepetés készül, Drágám" kijelentéssel szoktam elintézni a kíváncsiskodó számonkérést, ebben benen van minden, a meglepetés erejéből sem vesz el, és nem is kell hazudnom.

Az meg hogy emiatt gondolkodnia kell? Hát basszus, nem te kezdted, hanem ő. Az már más kérdés, hogy elég gáz dolog, ha emiatt megromlik egy kapcsoalt. Akkor mi lenne, ha tényleg valami problémával szembesülnének? Inkább lelépne?

Szerintem ne keresd, és ne alázkodj meg, várd meg, hogy ő felismerje, hogy 1. bolha tökén a pattanásból csinál elefántot, 2. ő az, aki átvágott. Ha van csöppnyi esze, bocsánatot kér. Bár én ezek után elgondolkoznék, hogy érdemes-e vele folytatni, egy olyannal, aki ilyen semmiségtől elbizonytalanodik a közös jövővel kapcsoaltban.

..vagy lehet, hogy tényleg más is van a háttérben, csak azt nem sikerült leleplezned?

2010. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg teljesen igaza van a párodnak: ha nem bizol benne, akkor nincs értelme a kapcsolatot folytatni.

Nekem még soha nem jutott volna eszembe, hogy megcsalna a férjem, de az sem, hogy elszámoltassam, hogy mikor hol jár.

Most elérted, hogy nemcsak nem sikerült a meglepetés, de még a kapcsolatotokat is tönkretetted a megalapozatlan gyanakvásoddal.


Viszont annyi "vigaszod" lehet, hogy CSAK TE vagy a hibás!!!!


(Az egyik válaszolónak: milyen meglepetés az, amit elöre beharangoznak? Mert úgy már nem igazi...)

2010. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

"milyen meglepetés az, amit elöre beharangoznak? Mert úgy már nem igazi..."

Akkor mondjon annyit, hogy titok. Vagy találjon ki valami jobb fedősztorit, mert már bocs, a hűség és a bizalom nem jelenti, hogy hülyének is kell lenni. Jóhogynem még a nő a hibás, mert holmi átlátszó hazugságokat (jelzem, hazugságokat, amik szintén nem illenek egy párkapcsolatba) nem volt hajlandó bevenni.

Kíváncsi lennék a sok hímnemű válaszolót, hogy vajon ha a csajuk kezdene furán viselkedni, eltűnne kis időre, amiről nem tudna beszámolni, mit gondolnátok? Gondolom akkor mindjárt más a helyzet.

2010. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
szerintem se nagyon hibáztál. és akik feltétlenül bíznak azokat szokták jól átverni (magam bőrén tapasztaltam). nem csodálom, h egyből rosszra gondoltál, a kérdésed le lehetett volna szerelni úgy, hogy ne aggódj utána.
2010. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Kevés dolgot visel rosszabbul a férfiember, mintha a párja nem bízik benne. Ehhez csak az fogahtó, ha a nyakára jár, amikor ő el akarna vonulni gondolkodni. A tanács az, hogy amíg elvonul, addig ne keressd. SMS-t esetleg írhatsz, de jól gondold át. Mindenesetre a te feladatod, ha meg akarod tartani, az a teljes őszinteség és a szereteted kimutatása felé. Nem tudom megmondani, hogy mennyi esélyed van. Ahhoz jobban kéne ismernem titeket.
2010. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
Mèg egyszer: szerintem igenis te vagy a hibás, a 08:13-as vagyok, és NEM férfi, hanem egy nö, aki már 25 éve házas, de egyetlen esetben sem jutott eszembe elszámoltatni a páromat, ha netán késöbb kött haza, vagy elment valamerre - ennyi bizalomnak kellene lennie egy kapcsolatban.
2010. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg mindkét fél hibás, méghozzá egy marha jelentéktelen dologban. Bocs, de ez tipikusan a halódó kapcsolatok jellemzője. Minden kis vacakon felhúzzák magukat. Ő titkolózott, te meg kutakodtál. Őszinteség hiánya, bizalom hiánya. Bár szerintem akkor is a pasi az, akinek nagyobb a sara, de tök lényegtelen, ez egy ovis szintű szitu volt, ilyenen nem hogy egy kapcsolatot nem lenne szabad átértékelni, de még talán egy laza vasárnap esti vitát sem ér meg.

Mi lesz, ha tényleg komoly dolgokról lesz szó? A te dolgod, de szerintem ez hosszú távon nem lesz valami bíztató. :S

2010. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!