Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a volt férjem...

Miért gondolja a volt férjem h takarítónőt hívni az a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval kicsit nyakatekert a dolog. A férjemmel válunk, de még egy darabig együtt élünk, technikai okokból. Tegnap elém állt h rakjak rendet, mert hétfőn jönnek a takarítók, ill. hozzá tette h ő nem viseli ezt az állapotot és a gyereknek is azt kell látnia h rend van. Két éves a fiunk, a legnagyobb kihívás felszedni mindent a földről és az asztalokról, utána porszívó, felmosás, portörlés.....ami nekem már nem gond, mert az egy fél óra, ha sikerült mindent a helyére raknom, beleértve a férjem cuccait is. Az is kellemetlenül érint h szinte lekoszosozott, pedig rá is takarítani kell egyenlőre, amibe ő nem vesz részt. Jó, persze, jönnek majd a válaszok h mit érdekel már, de azért nem akarom h a fiamnak majd később azt mesélje, h az anyja........

Úgy gondolom, h mivel nem tudja miből áll a takarítás, azt hiszi majd parancsszóra összepakolok és utána felügyelem a takarítókat. Vélemény??? Rá lehet valahogy ébreszteni szerintetek?


2010. júl. 4. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jön a takarítónő, akkor mi a fenének kellene neked kitakarítani előtte? Végül is, azért jön, hogy ő rakjon rendet,porszívózzon stb.

Pakold el az útjából a te és a gyerek cuccait, a férjedét meg hagyd ott. Ő is pakoljon maga után. Biztos, hogy nem felügyelném a takarítókat, jó kis programot szerveznék a gyerkőccel, barátokkal, séta, fagyizás, kirándulás....

Ha nem tetszik neki, hogy poros a lakás, fogja meg ő a felmosórongyot.

2010. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hát valahol ez a bajom nekem is, h nem úgy kell itthagyni a házat, h bomba robbant, hanem eltenni mindent és akkor jönnek törölgetni....vagy mi a francot.....mert ugye a férjem azt is hozzátette, h a cuccainkhoz ne nyúljanak hozzá úgy akarja.....

ő nincs itthon napközben, de itt kell velük lenni, ehhez sincs kedvem, mert kényelmetlennek érezném a strázsálást a takarítónő mellett....

2010. júl. 4. 12:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett takarítókat hívni? olyan koszos a lakás?

Mármint én is örülnék, ha helyettem takarítana valaki, sajnos nem engedhetem meg magamnak:)

De ha sak rendet rakni kell, akkor meg az a kérdésem, hogy akkora a rendetlenség hogy lehetetlen megbirkózni vele?

Vagy nem értem.. Most az a baj, hogy piszkál az ex? Ha eddig nem volt gondja, akkor a válás miatt ideges biztos, ha meg eddig is gondja volt, akkor jókor szól:D

de tényleg nem értem az igazi gondot.

Helyette nem pakolnék el az tuti.

2010. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem, nem koszos annyira, anyósom háztartásbeli és 30 éve az a munkája h minden tipp-topp hozzá hasonlít a kedves és egy kis gyerek mellett vannak ám történetek.....minden nap végén összerakom a lakást nagyjából és egy héten egyszer letörlök mindent ill. porszivózás, felmosás.......csak nem szeretem parancsszóra csinálni és nem szeretem idegen emberekkel tölteni a napomat

A takarítókkal nincs gondom, számos helyzetben el tudom képzelni h jól jönnek, de ez most nem ilyen!

2010. júl. 4. 12:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2. hozzászóló vagyok:

nos, ez esetben, ha minden nap összepakolsz és hetente takarítasz, az teljesen rendben van:)

Ne hagyd hogy kihasználjon. Eddig is ilyen volt, vagy csak most, hogy váltok (mennyi ideig voltatok együtt?)

Ha fizeti a takarítót, fizesse:))))

De azt azért ne hagyd, hogy megalázzon mások előtt.

2010. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én meg szépen megkérdezném-mondanám neki:

Én kitudok magam után takarítani, ha neked nem megy, az a te bajod.

Ki hívta a takarítokat? -Te.

Akkor ki fog rá felügyelni? - Te.

Zárd be valahová az értékes cuccaidat, és hagyd ott a takarítót. Illetve be se tud menni, ha te nem vagy otthon beengedni.

Amúgy szerintem nagyon sok nőben hiba van. Miért kell a fiúgyermeket arra nevelni, hogy a háztartás, takarítás az női munka?

Te is írtad anyósod, aki háztartásbeli volt, az más, bár ő is nevelhette volna ilyenre a fiát. Ahol mindkét fél dolgozik, ott az otthoni munkát is meg kell osztani...

2010. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem valami gyerekes bosszú az exed részéről. Szedd fel a saját és gyerkőc cuccait, aztán menjetek el. A (volt) férjedet meg megeheti a fene.
2010. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

igen mondtam neki, h persze hívhat takarítót mikor elköltöznk, de ő most is akar, mert az milyen jó lenne én csak pakoljak már össze.......nem vitatkoztam vele, mert nem akarok energiát vesztegetni rá, takarítok, mint ahogy minden hétvégén szoktam és kész.....mióta saját házunk van azóta ilyen...ilyen problémák is voltak, h mindig az anyós volt a példakép.....

öcsém mondott egy jót: miért jobb az ha a gyerek azt látja h jönnek a takarítók és akkor majd nem kell megmozdulni sem? az nem lesz neki torz kép?

azzal meg teljesen egyetértek, h egy fiú gyereket is meg kell tanítani a rendre, én is ezt teszem, csak nálunk még úgy van, h szívesen összepakol a lelkem, aztán meg borítja is ki, h újra összepakolhasson....:)

...egyébként nem maradok itthon velük semmiképp, általában nem lógatjuk a lábunkat a gyerekkel, jövünk, megyünk, mert neki is kell a program, h ne unatkozzon, kötött a napirend is, nemhiába nem porszívozók mikor ő alszik.....

2010. júl. 4. 12:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én mindent hangosan prezentálnék

elpakoltam a cuccaidat!

elmosogattam!

kitakarítottam a konyhát, miért morzsálsz?

olyan igénytelen vagy!

jobb is hogy megyek ebből a porfészekből!

így nem lehet élni, ahogy te élsz!

gusztustalan!

ezekkel úgy sem tudna mit kezdeni, és nem te lennél a koszos

csak anyudat sajnálom, a szent asszonyt, hogy ilyennel áldotta meg az ég, mint te.

2010. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért gondolja ezt? Azért mert elrontottad azzal, hogy mindig mindent megcsináltál helyette. Tudod mikor pakolgatnék egy ilyen f.asz után. Az összes retket bevágnám a szobájába meg az ágyába, a saját részem kitakarítanám, a takarítónőt elhajtanám, és minél előbb elhúznék onnan. Hímsoviniszta vadbarom, nehogymá te takaríts utána amikor válófélben vagytok. Ha nagyon felhúznám magam idegileg, még a szemeteskukát is a fejére húznám.
2010. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!