Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitilthatnak a konyhából?...

Kitilthatnak a konyhából? Megtehetik hogy nem adnak enni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, diákmunkával keresek pénzt, mert anyagilag senkitől nem kapok támogatást (őszintén nincs is szükségem más pénzére), viszont édesapámnál és a mostohaanyámnál lakom. Az utóbbi időben sokat vitatkoztunk, hogy nem foglalkozom eleget apámmal (ennek is meg van az oka, mert egy gyáva áruló, aki a saját gyereke ellen fordult egy nő miatt), és anyagilag sem tudok nagyon segíteni nekik a kiadásaim és a terveim miatt, amit meg szeretnék csinálni. Az utóbbi időben viszont addig fajult a dolog, hogy elzártak a konyhától (lakattal konkrétan), és a hűtőtől, így semmit nem tudok enni, csak amit veszek, de nincs se mikró se semmi.. Így fizetésig az embernek már nem sok pénze van, nekem sincs most, de megtehetik, hogy nem biztosítanak ételt, ha ott lakom és apámnak a gyereke vagyok, aki beleadja a pénzét a családba?


Ti mit tennétek? Vagy mit gondoltok erről? Nem túlzás ez?



2019. ápr. 1. 20:27
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
84%

Apám ugyan ezt eljátszotta, napi 3órát utaztam az egyetemre. Felajánlotta költözzek hozzájuk, nagy a lakás 5szoba 2 fürdő szóval volt hely. Azt mondta apa nem kell semmit sem fizetni max néha főzzek ha van időm. Két hét után a felesége kitett elém egy lapot, 25 ezer rezsi, 25 szoba + 10 ezer étkezés amit fizessek ki. 75 ezret kerestem havonta a gyakorlaton. Ezt azért mert a nő megtudta apámtól mennyit keresek. A két hét alatt én vettem naponta a kenyeret, péksütit gyümölcsöt nekik is.

Vissza is költöztem anyámhoz, azóta apám nem áll velem szóba. Bevallotta kellett a pénz nekik, ezért akarta hogy oda költözzek remélték legalább 50 ezret adok havonta vagy többet.

2019. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
76%

Eszméletlen milyen undorító emberek vannak itt. Szétnéztek ti a való világban? Ennyi fizuból hogy költözne külön? Meg mi ez a hazaadás mánia?

Mégis ki áll szóba olyan emberrel, aki pénzt vesz el a saját diák gyerekétől???

2019. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, miért ki állna szóba olyan emberrel aki azt hiszi hogy őt kötelező eltartani, nem tartja be azt amit megbeszéltek csak 22 éves létére hisztizik mint egy négy éves? Olyannal aki csak a jogait tudja a kötelességeit nem? A jogsi luxus olyan helyzetben mint amiben ő van. Vagy pedig el lehet tolni szépen a biciklit. Az lenne a minimum ha legalább havi 20 ezret beadna a közösbe, még így se fizetné csak az eltartása felét. Itt nem csak a mostoha a hunyó, ugyan annyira a kérdező is.
2019. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
65%
Megtehetik. Nagykorú vagy, nem kell neked semmit biztosítaniuk.
2019. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
59%
22 évesen anyuval és az élettársával laktam, én is suliba jártam mellette dolgoztam, de igenis bele adtam a közösbe mert nem lett volna pofám felnőtt ember létemre élősködni senkin. Ha anyu azt mondta hogy most nem kell hogy adjak, én akkor is adtam mert nekik sem ingyen adják az áramot, gázt, vizet stb... De ha a rezsibe nem is adsz, legalább kaját vehetnél magadnak. Én sem kerestem sokat suli mellett elhiheted.
2019. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Vannak olyan családok, ahol az simán beletartozik egy gyerek felnevelésébe, hogy amíg be nem fejezi a tanulmányait, addig eltartják, ha keres közben pénzt, akkor azt félreteheti magának az életkezdéshez, jelentsen az jogsit, autót, albérletet, lakást, stb.


MÁs családokban meg nem így gondolkodnak a szülők, vagy ha akarnák is, nem tudják finanszírozni teljes egészében a tanulmányokat plusz lakhatást, egyebeket.


Szerintem mindkét életút teljesne járható, egyiks em feltétlenül jobb vagy rosszabb, a korábbi önállósodásnak is rengeteg jó oldala van, meg nyilván annak is, ha valaki teljes erejével a tanulásra koncentráhat.


Minden azon múlik, hogy mit beszélnek meg, és a megbezsélteket betartja-e mindkét fél. Ha az volt megbeszélve, hogy beleadsz a rezsibe, és/vagy a saját étkezésed költségeit állod, akkor ez akár így van más családokban is, akár nem, nem költheted el másra a pénzedet, csak ami a fentieken felül marad. Ha meg az volt megbeszélve, hogy nem kell fizetned smemit, akkor meg nyilván taplóság lelakatolni a hűtőt. Ha az apukád és az új párja becsaptak, menj máshová lakni, nem érdemes azon lamentálni, hogy mit tehetnek meg, és mit nem.


Ha nagyon konkrétan a kérdésedre akarok csak válaszolni, akkor igen, jogi értelemben megtehetik, hogy 18 éves korod után nem biztosítanak ételt annak ellenére, hogy apád gyerek vagy, és ott laksz. Hangsúlyozom, hogy ezt kizárólag jogi értelemben írtam, egyébként nyilvánvaló, hogy egy nagyjából normális családban már ilyen nem fordulna elő.

2019. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
41%
Miért ne tehetnék meg? Megállapodtatok hogy adsz a közösbe, de te nem teljesítetted amiben megegyeztetek. Inkább gyűjtögetsz. Akkor ők miért tartsák be amit ígértek? Sőt simán ki is rakhatnak.
2019. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Már teljesen lényegtelen az egész. Kitettek.


Amúgy kedves válaszolók! Aki látta bármelyik Harry Potter című filmet, és látta mi volt Harry nevelőszülei meg Harry között, az átérzi nekem milyen volt, ugyanis kb. ugyanez ment. Harrynek mindent meg kellett tennie, ha csak egyszer hibázik akkor kikap, a többiek meg tök jól élnek. Én ott se szeretetet, se figyelmet, se tiszteletet nem kaptam. Pedig csak ennyi kellett volna cserébe, semmi több. Köszönöm a válaszokat.

2019. ápr. 3. 20:37
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező ha te nem teljesítetted a feltételeket miért vártad el hogy ők teljesítsék amiben megállapodtatok? A dolognak kölcsönösnek kéne lennie.
2019. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
79%
Harry 11 éves kiskorú volt, nem egy 22 éves felnőtt férfi.
2019. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!