Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem engedi hogy összekölt...

Anya nem engedi hogy összeköltözzek a barátommal 17évesen hazahozathat a rendorokkel?

Figyelt kérdés
Nagyon elfajult a vita mert az alberlet ahol most lakunk én anya es a párom el lesz adva es koltoznunk kell. Anyanak van baratja igy kb egy honapban 2szer alszik itt, es most azt szeretné ha eladják a hazat veluk lakjak. De anyám pasija alkoholista és nem szeretnék. Barátom dolgozik én meg iskola mellett részmunkaidőt vállalnék hogy ketten menjek alberletbe a baratommal. Anya nagyon rossz szemmel nézi azthiszi elárultam... nemtudom mi lenne a helyes megoldás. Nagyon nagy családi viták lettek mára.. tegnap ordibaltunk majdnem verekedesig fajult, igy fogtam magam es baratommal egyutt a baratom anyukajaekhoz akartunk menni ottaludni. Anya erre azt mondta hazahozat a rendorseggel mert 2honap mulva leszek 18.. mit tehetek?
2019. ápr. 6. 14:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10es oké ez szép és jó, de mit csinál ha pár hónap múlva a pasija kidobja ő meg egyedül nem tud albérletet fizetni és eltartani magát? Megy a híd alá?
2019. ápr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#8/11 ! Figyelj, te nem látsz ebbe bele. Anya barátja nagyon iszik, olyankor megbolondul. Ha anyának ez kell, csinálja. De én nem vagyok arra kíváncsi hogy teszi tönkre magát.

Már nem emlékszem, hanyas válaszolók firtatták az anyagiakat, de ez nekik szól:Szoboszlón lakom, ahol nem annyira drágák az albérletek ill. Vannak ismerőseim akik ingatlant adnak ki. Tudnak segíteni. Olyan 40ért már lehet találni.

Az pedig hogy kidob, elég esélytelen jelen állás szerint. Elég régóta jól megvagyunk már, a kezdetektől hosszú távra terveztünk. De ha véletlen mééégis kidobna akkor még mindig van testvérem, keresztszüleim, anyám, családom.

Jelenleg felfüggesztettük az ötletet és várok a szülinapomig, meglátjuk hogy alakul a kapcsolat anyával és a barátjával. Ha továbbra sem javul akkor elmegyek ha 18leszek

2019. ápr. 7. 12:57
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Oké kérdező de szerintem ne úgy tervezd az életed hogy ha nem jön össze a pasizósdni odaköltözöl más nyakára.


Igen szoboszlón nem olyan drágák az albérletek viszont nincs is olyan sok. Rezsivel együtt még így is számolhatsz havi 100-110 ezer fix kiadásra. Plusz az étkezés kettőtöknek ha spórolósak vagytok és nem rendelgettek pizzát meg ilyeneket az is benne van havi 60 ezerbe. Ezután jönnek a tisztítószerek, gyógyszerek, bérlet ha szükséges, hirtelen felmerülő költségek, ezt olyan havi 30 ezernek számolhatod. Te diákként nem tudsz részmunkaidőben dolgozni max diákmunkán, de ebből havi 20-30 ezernél többre ne számíts. Még a legnagyobb jóindulattal is lesz havi 200 ezer kiadásotok. Meg tudjátok oldani mindenféle támogatás nélkül? Mert ha felnőttet akartok játszani akkor ne a szülők támogatására alapozva tegyétek.

Egy háztartásban sok olyan rejtett költség van amiről neked jó eséllyel fogalmad sincs mégis sok pénzt visz el. Más lenne a helyzet ha már te is dolgoznál, de így felelőtlenség az összeköltözés, hacsak nem keres a pasid nagyon jól.

2019. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kislány, te az anyagiakat illetően álomvilágban élsz!


És ezt nem bántásból írtam!

2019. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%

És szerinted annyiból áll majd, hogy fizettek havi 40-et albira? Alapból elkèrnek 2-3 havi kauciót. Utána fizetni kell a rezsit, ami összesen téli hónapokban garantáltan több mint 40.

Venned kell buszberletet, gondolom valami fogamzásgátló eszközt.

Illetve kaját, tisztitoszereket és egyéb holmikat a haztartasba. Ez 2 főre legalább 60 ezer. Emellett lehetnek váratlan kiadások (elromlik nyár közepén a hűtő pl)

A felnőtt élet rohadt drága, 17 évesen nem erre kéne pénzt keresned, hanem tanulnod kéne és iskolába járni.

Én diákmunkázok egyébként megye székhelyen, diákoknak betanított munkára bruttó 857 forintot fizetnek. És ebből még lejön az adó.. Éjszakai és vasárnapi pótlékkal sem sokkal több. Olyan meg, mint részmunkaidős állás gyakorlatilag nem létezik diákoknak. Sajnálom, de ez a valóság.

Nem azt mondom, hogy lehetetlen diákmunkábòl osszekoltozni a pároddal.

De gimis/középiskolai tanulokent nem fogod tudni osszeegyeztetni a munkát a sulival. Elvarjak a diákszovetkezetek, hogy hétköznap is dolgozz délelőtt és délután.

Ezt egy egyetemista meg tudja oldani, te még nem.

Én várnék legalább addig, amíg a sulit elvegzed. Addig nem tudsz más csaladtaghoz költözni? Apukád? Nagyszüleid stb?

2019. ápr. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!