Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá anyám...

Hogyan beszéljem rá anyám hogy megengedje hogy összeköltözzek a párommal?

Figyelt kérdés

Én még 17éves vagyok, Ő már 18, és nyáron szeretnénk összeköltözni. Addigra mind a kettőnknek lenne saját keresete, meglennénk kényelmesen. Én szeptemberben töltöm a 18-at azaz már 17éves és 10-11hónapos lennék amikor költöznék(Júli-Aug.) De anyám nem engedi, mert a suli. Jövőre kezdek el egy olyan sulit, amit én szeretnék, nem kötelező, mert külföldön élek, és mellette meg dolgoznék. Attól hogy együtt élnénk, még normálisan bejárnék suliba, mert az én érdekem.

Hogy beszéljem rá hogy megengedje??


2011. máj. 7. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

A beke kedveert, varjatok Szeptemberig, nem lehet? A tobbit meg bizonyitsd be neki, hogy munka, tanulas, parral eles, mind megy egyutt, sot kivaloan. Anyukad felt, idegeskedik, nem a szomszedban vagy.

Lehet adott roszagban mas is a torveny, nem 18. Ezzel ne ervelj, megha igy is van, mert anyukad "itthoni" szabolyok alapjan gondolkodik, de inkabb mint egy szereto anya.

2011. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is mindenképpen várnék, de nem csak szeptemberig. 17 éves vagy, még gyerek, akárhogy nézzük.

Mióta vagytok együtt a pároddal? Csak mert ez is sokat számít. Honnan tudod előre, hogy lesz mindkettőtöknek kereste? Ő mit csinál most?

2011. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

hova jut ez a világ???

10-15 év mulva a nullára kiégett fiatalok lesztek. Egyik pasitol a másikhoz költözni stb.

2011. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Milyen pároddal?

Esetleg barátoddal, akkorát röhögtem most, párról onnantól beszélünk mikor házasságon túl vagytok


Kis gyerekek vagytok még ehhez

18/F

2011. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Én sem engedném, 17 vagy érettségid van már egyáltalán? Hova akarsz ennyire sietni, nem vár meg a párod?
2011. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy még adj magatoknak egy kis időt legalább addig amíg a sulit befejezed. Ha a párod igazán szeret tud várni ha nem akkor pedig megkíméled magad attól hogy anyukád a szemedre vesse milyen buta voltál. Ráadásul legalább úgy egy ember melletted lesz. A szerelmet néha tesztelni kell. Ne ugorj egyből bele valamibe aminek még nem tudni mi lesz a vége. Használd az eszed és légy okos.
2011. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjatok még, fiatalok vagytok mind ketten.

És lehet ez nem fog tetszeni, de sablon szöveg, hogy befogok járni a suliba stb... de nem hinném, hogy így lesz. Nem egy ismerősöm van akik a gimi közben költöztek össze a barátjukkal és ők 5 tanulók voltak, de lementek 2-3 jegyekig és persze a sulit nagy ívben kerülték.

De amúgy mi van ha megunjátok egymást vagy valamelyikőtöknek más fog tetszeni? A közös lakás véget elég nagy galiba lesz emiatt. És utána így vágjatok jó pofit a szülőknek, hogy "kidobott xy fogadjatok vissza" Ja és mennyi lenne az a kereset? Mert bizony egy ház fenntartása nem havi 10eFt-ból fog kijönni.

Ja és mióta vagytok együtt?


21/L

2011. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Öhm hát először is köszi a válaszokat. :))

1éve vagyunk együtt. A sulit nem kerülném, mert most is járok, nála alszok, de reggel irány a suli, mert magamért csinálom, nem minimálbérből akarok élni :)

Szerintem páromnak nem azt nevezzük akivel már esküvő volt-csak úgy mellékesen-

Neki már van fix munkahelye, 17éves kora óta, én meg most adom be az önéletrajzomat. Mivel itt Angiában másképp szokás élni, nekünk magyaroknak, így pénzügyileg más. Itt a magyarok úgy fognak össze, hogy valaki bérel egy házat, és a szobákat kiadja bérbe :)) Így nem drága!!

Suli végét azt azért nem várjuk meg, mert én is szeretnék még tanulni, minimum 3év, de lehet hogy még 5évig és a párom is még megy szakmát tanulni,mert azzal még is más a fizu : )

Remélem minden kérdésre válaszoltam :)

2011. máj. 8. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!