Jogos a feltétel?

Figyelt kérdés

Férjemmel évekig gyűjtöttünk a lányunknak pénzt egy számlán, hogy azt mire annyi idős lett, odaadjuk neki. Így a mai világban erre nem lesz gondja, mert mi is albérletben éltünk, nem volt kellemes, neki így csak azzal kell törődni, hogy fenntartsa a lakást és fizesse maga után a rezsit. De. Van egy feltételünk, s csak azzal lehet az övé. Ha megházasodik vagy lesz párja stb, kössön házassági szerződést, hogy ha valami történik, nehogy már az "idegen" elvigye a felét mindennek... mert úgy gondolom, hogy, amit mi összekuporgattunk a lányunknak, ahhoz egy 10 éve ismert embernek, egyáltalán beházasodott személynek sincs köze. Tudom, hogy neki adnánk, meg ha úgy neveltük biztosan értékeli, de azért ott van az ördög mindenhol, a rózsaszín köd, akármi...

Jogos a kérésünk?


2019. ápr. 8. 16:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem is kaptam és nem is kértem ilyen ajándékot. De nem fogadnám el, semmiképpen sem.
2019. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen fölösleges, mert a lakás soha nem lesz közös szerzemény, azaz úgyis saját vagyon marad.
2019. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat
2019. ápr. 8. 18:29
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha "később" megy férjhez mint például 35-40 évesen? Esetleg nem is házasodik meg, vagy élettársi kapcsolatot folytat majd?

Vagy még azt sem, vagy esetleg párja sem lesz, mert egyedül jól érzi magát?:O

2019. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
5-ös amit felvetett, teljesen jogos. Persze jól le is lett pontozva, gyk-s szokás szerint.
2019. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
En nem pontoztam senkit, majd holnap
2019. ápr. 8. 21:09
 17/22 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, egy percig sem gondoltam, hogy Te pontoztad.
2019. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
23%

Így nem kéne nekem sem. Alapból keserű egy ajándékhoz feltételt szabni.

Az én anyósom szabott ilyen feltételt, mondtam oké, nekem nem kell az ő háza meg hóbelebanca, de kijelentettem a páromnak ha meghalsz én anyád felé sem fogok nézni, ha a gyerekek öröklik a házad, azonnal értékesítem, anyád meg kuka, és nem fogom ápolni. És ez így lesz, nincs bocsánat úgy megsértett.

Ha rám hasonlít a leendő vejetek, ne adja az isten persze, lehet nem kell neki köszönnötök többet. Meg a lányotoknak sem.

És ott marad nektek a lakás vagy a pénz.

Lehet Pécsi Ildikóval példálózni se a gyereke se az unokái, a kicsit meg sem mutatták már neki, nem tartják vele a kapcsolatot, holott lehet a fia intelligensen megegyezett volna feleségével. És boldogan élhetnének. Többet veszíthetsz mint amit nyersz.

2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Az 5-ös amit írt, az nem igaz. Ha valaki eladja a saját vagyonát képezö tárgyat, akkor annak értéke, illetve az abból vásárolt újabb vagyontárgy továbbra is magánvagyon marad, azaz ebben az esetben sem számít közös szerzeménynek, tehát válás esetén nem felezödik.


Ettöl függetlenül szerintem igen hülye ötlet "feltételt" szabni a lányortoknak, föleg, hoyg teljesen értelmetlen a dolog, csak feszültséget okoz köztetek fölöslegesen.

2019. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
Ugye az is benne lenne a szerződésben, hogy a lányotok sem kaphat semmit. Ezzel a kötöszködéssel olyan ellenséges hangulatot generáltok a leendő partner ellen, ami a lehető legrosszabb. Ezzel kimondjátok, hogy mindig idegen lesz és nem akarjátok a családba befogadni. Az egész amiatt is hülyeség, mert a házasság előtt szerzett vagyont nem kell felezni. Felesleges az akadékoskodásotok. Lehet ráadásul, hogy egyn nála gazdagabbal jön össze, ha pedig már számítotok a lányotok is kijöhet jobban.
2019. ápr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!