Jogos a feltétel?

Figyelt kérdés

Férjemmel évekig gyűjtöttünk a lányunknak pénzt egy számlán, hogy azt mire annyi idős lett, odaadjuk neki. Így a mai világban erre nem lesz gondja, mert mi is albérletben éltünk, nem volt kellemes, neki így csak azzal kell törődni, hogy fenntartsa a lakást és fizesse maga után a rezsit. De. Van egy feltételünk, s csak azzal lehet az övé. Ha megházasodik vagy lesz párja stb, kössön házassági szerződést, hogy ha valami történik, nehogy már az "idegen" elvigye a felét mindennek... mert úgy gondolom, hogy, amit mi összekuporgattunk a lányunknak, ahhoz egy 10 éve ismert embernek, egyáltalán beházasodott személynek sincs köze. Tudom, hogy neki adnánk, meg ha úgy neveltük biztosan értékeli, de azért ott van az ördög mindenhol, a rózsaszín köd, akármi...

Jogos a kérésünk?


2019. ápr. 8. 16:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
59%

Én elmondanám, hogy alapból nem kell szerződés, mert anélkül is külön vagyon, de jólesne, hogy gondoskodni akarnak rólam.

Mondjuk én egyébként is kötnék ilyen vagyonjogi szerződést, minden benne lenne.

2019. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Ha "később" megy férjhez mint például 35-40 évesen? Esetleg nem is házasodik meg, vagy élettársi kapcsolatot folytat majd? Vagy még azt sem, vagy esetleg párja sem lesz, mert egyedül jól érzi magát?:O"

Akkor így is, úgy is övé marad a ház, nem értem, ezen min kell fennakadni. A kérdés úgy szólt, hogy mi van, ha megházasodik.

2019. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!