Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem akarok segíteni abban a tesómnak, hogy újra a család része legyen?

Figyelt kérdés

Én anyukám első házasságából vagyok, a húgom a másodikból. 7 év van közöttünk. Azt tudni kell, hogy nagyon megviselt engem anno a válás, az, hogy addig anyával szinte egész nap együtt voltunk, mindig ott volt, soha nem kiabált, veszekedett velem, mindent együtt csináltunk. Aztán egyik pillanatról a másikra ez megváltozott, lett egy új párja, aki nehezen tolerált. Pedig nem voltam soha nehezen kezelhető, a szülei is mondták neki, hogyha kisgyerekes nővel van együtt, igenis számoljon a gyerekkel. Aztán anya elég hamar terhes is lett, megszületett a húgom, én pedig onnantól még jobban háttérbe szorultam. Már alapból azzal, hogy amikor anyáék hazamentek a kórházból, én 3 hétre a nagyszüleimhez lettem költöztetve, hogy "legyen ideje összeszokni a családnak", és hiába volt mindenki kiakadva, hogy hát én is a család része vagyok, anya nem tett semmit. Később sem foghattam meg a húgomat, mert anya férje azonnal ordítozott, meg volt olyan, hogy sírt a kiságyában, bementem hozzá és ráztam neki egy ilyen csörgős játékot, hogy ne sírjon, közben berontott a nevelőapám és elkezdett kiabálni, hogy én miért ébresztem fel a gyereket és veszem el tőle a játékát... Ezer meg egy ilyen sztori van, később sem lett jobb a helyzet sajnos.

Aztán teltek az évek, én el is költöztem 18 évesen az egyetem miatt apukámnak köszönhetően, most vagyok 28 éves. Sikeres lettem az életben, világot láttam, tanultam, jelenleg építem a karrieremet és az esküvőmre készülünk. Viszont a húgommal anyáék teljesen megszakították 3 éve a kapcsolatot, de már előtte is rengeteg volt a vita otthon. Azért, mert a nevelőapám elképzelt egy jövőt a húgomnak, csak aztán ő megismerkedett egy elég furcsa sráccal. Akinek a hatására ő is teljesen más életmódot kezdett élni, ez a teljesen természetes vonal, hogy nem esznek semmi állati eredetűt, mindent próbálnak nyersen enni, mindenük bio, organikus, stb. Olyan nagyon hippis az egész. A húgom teljesen a hatása alá került 17 évesen, kitalálta hogy ő nem megy egyetemre, szabadságban akar élni, és a mindig csinos, tiptop lány elkezdett úgy élni, mint valami nomád. Érettségi előtt bejelentette, hogy gyerekük lesz, és mennyire boldog ettől, anyuéknál ott szakadt el a cérna végleg. Anya kétszer látta az unokaöcsémet, de a férje nem volt hajlandó bemenni a kórházba sem, utána sem kereste a féltestvéremet, egyszerűen teljesen összetört abban az időszakban. Azóta pedig én vagyok a "kedvenc" otthon, pl. régen anya férje abból balhét csinált, ha anya elvitt az iskolába autóval engem is, most meg simán vett nekem egy magasabb árkategóriájú autót, az esküvőszervezésnél is mondta, hogy szívesen megnéznek ők is 1-2 helyszínt anyával, ha nekünk nincs időnk, meg úgy tényleg megváltozott az utóbbi 2-3 évben a velem való kapcsolata. És igen, sokkal jobban érzem magam, gyakrabban is megyek hozzájuk, nem félévente egyszer. Pl. hétvégente mindig találkozunk, járunk együtt nyaralni, és nem arról szól a találkozásunk, hogy a húgomat istenítik. Mert régen csak ezt hallgattam, hogy ilyen versenyen volt, olyan helyezést ér el, nyelvet tanul, kitűnő tanuló, stb. Nekem is megvoltak ugyanezek, csak amikor én vágytam egy kis elismerésre, csak azt a megjegyzést kaptam, hogy "ez a dolgod, később sem fognak megtapsolni, mert elvégzed a feladatodat". Viszont amióta a húgom nincs a képben, azóta nagy szám az, amit teszek, csinálok. De most megkeresett, vagyis alapból beszélünk 2-3 hetente, néha össze is futunk, de nem mondanám szorosnak a kapcsolatunkat. Az a gondja, hogy a párjával veszekszenek sokat, szakítana, de nem tud, mert nincs pénze, hogy eltartsa magát, és a gyereket is... Anyáék pedig nem beszélnek vele, nem akarna beállítani hozzájuk ezzel így hirtelen. A segítségemet kéri, hogy beszéljek velük, próbáljam elsimítani a dolgokat, vagy legalább azt elérni, hogy hajlandóak legyenek vele találkozni.


Viszont én félek attól, hogy akkor újra a régi lemez kerülne elő, hogy ő a család szemefénye, amit én teszek (tökmindegy mit), az úgyis rossz.


2019. ápr. 16. 11:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
53%

Gondolj bele ha egyszer anyukád FÉRJE-bár nem teljesen vilagos ki kicsoda a történetben-összefut a lányával???, aki sírva szanja bánja bűneit és elmondja szenved, te semmit nem tettél. Evekkel ezelőtt visszatért volna a családhoz, ha te...


Ahogy értelmezem anyukád úgy ugrál ahogy férje fütyül, ő meg úgy fütyül amerről épp a szél fúj. Szóval még az is megtörténhet hogy férj sírva fogadja vissza imádott lányát. És akkor menthetetlenül te leszel a gonosz, kő kövön nem marad. Míg ha jól intézed maradhat a poziciód.

Szerintem segíts tesodnak a magad érdekében.

2019. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
A húgodra haragszol, de a nevelőapádra nem??? Egy autóval lekenyerezett??
2019. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

A nevelőapám mondta, hogy ő soha többet nem akarja látni a húgomat, a mai napig kimegy a szobából, ha valaki kérdez felőlük. Szóval az kb a lehetetlen szint, hogy azért mert a húgom sír, majd "visszafogadja". Ezt ő is tudja, ezért akarja, hogy én közbenjárjak az érdekében, mert ha egyedül felbukkanna, akkor az csak olaj lenne a tűzre. Szóval ez, hogy majd ő idejön és kibékülnek, nem fog megtörténni.


Nem az autóval "vett meg", igazából semmivel. Anyagilag szerencsére rendben vagyunk, nem szorulunk rá/rájuk. Egyszerűen örülök, hogy végre van anyám.

2019. ápr. 16. 12:27
 14/38 anonim ***** válasza:
18%
ami 5 sornál hosszabb, 99%-ban mese, régi gyk-s alapelv...
2019. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Akkor segíts már, ezt hogyan kellett volna 5 sorba összeírjam? :)

Mert akkor meg a válaszok fele kérdés lett volna, vagy hogy ááá biztosan én túlzok, és nem voltak annyira szörnyűek.

2019. ápr. 16. 12:32
 16/38 anonim ***** válasza:
23%

Ja ahogy az is lehetetlennek tűnt hogy aki el 2000 forintot rejtegettél, most autót vesz neked.


Ha meg lehetetlen es nevelőapád soha nem fogadja vissza, hiszen megmondta, akkor mitől tartasz? Közbenjársz, te kezed tiszta, es minden marad a régiben hiszen lehetetlen hogy nevelőapukad meggondolja magát.

2019. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező! Már ne is haragudj, de számomra ebben a történetben te vagy a legundoritóbb. Anyád és a nevelőapád pedig a sarkadban! Hogy miért? Anno félresöpörtek és nem számitottál nekik, most meg, hogy kb. nincs nekik kivel fogllakozniuk, akkor jó vagy nekik? Nem beszélnek a hugoddal, te pedig onnantól kezdve fontos vagy. Tehát, ha a hugoddal jóban lennének, akkor te továbbra is le lennél tojva. Ez nagyon undoritó viselkedés, főleg anyádtól..Na de, attól, hogy valaki vegán, még ugyanolyan ember mint a többi. Nem árt vele senkinek, sőt! Én is az vagyok és senkit sem zavar. A családom továbbra is szeret és egyáltalán nincs ez az egész kihatással a kapcsolatunkra. Szóval a szülei nagyon nem komplettek, ha ez miatt nem állnak vele szóba. A gyerek pedig nem tehet semmiről. Mondjuk az igaz, hogy nem kellett volna megszakitani a tanulmányait és egyből gyereket vállalni, de amikor az ember szerelmes lesz (főleg abban a korban), akkor bizony másképp gondolkodik még. Nincsennek még meg azok a reális elképzelések,- legalábbis az esetek többségében.


Na de, visszakanyarodva a Kérdezőre..Most, hogy újra fontosnak érzi magát, már fátylat is vetett a múltra..Nem azt mondom, hogy haragtartónak kell lenni, de pl. nekem nem imponálna ez a Pál fordulat, mivel tisztában lennék azzal, hogy ez minek köszönhető.

A huga nem tehet arról, hogy a szülők igy viselkedtek a Kérdezővel. A kérdező pedig szimplán féltékeny és azon aggódik, hogy juj mi lesz ha újra jóban lesznek? Fúj!!! Én minden erőmmel azon lennék, hogy a testvéremet segitsem! Vagy többet ér a Kérdezőnek az, hogy most heti szinten összefut azokkal akik anno nem sokat foglalkoztak vele?? Tiszta irigység!


És még valamit Kérdező. A nevelőapád NEM A TE APÁD!!!! Neked van sajátod, aki ahogy elnéztem jó fejnek tünik! Te csak ne akard kisajátitani most a mostoha fatert, mert te nem vagy a lánya, a hugod viszont az! Lassan férjhez mész, de itt sirsz, hogy mi lesz ha a hugod visszakerül a családba?? Féltékeny, önző *****!!!!

2019. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Igen, csak a húgom éppen arra vár, hogy én lépjek, intézkedjek és koordináljam ezt az egészet.
2019. ápr. 16. 12:37
 19/38 A kérdező kommentje:
Nem a vegánság a gond, hanem hogy erőltette másokra a nézeteket. Hogya anya se használjon 'eldobható' női higiéniai dolgokat, inkább vegyen kimoshatót mindenből, ne egyenek tojást, húst, stb. Ráadásul lehet ezt rendesen is csinálni szerintem, de ő teljesen igénytelen lett.
2019. ápr. 16. 12:41
 20/38 anonim ***** válasza:
89%

Én valahol megértem a kérdezőt is, amit a nevelőapja csinált, az bicskanyitogató és undorítóan kétszínű, hogy mégis így jópofizik a nevelőapjával, de tudjátok mit? Szíve joga. Hülye lenne nem elfogadni ezeket, a magánügye. Ami meg valóban pozitív, hogy az anyját visszakapta végre és meg kapja a régről hiányzó elismerést. Lehet itt jönni az elvekkel, de kívülállóként mindenki állati okos...


Kérdező: nem kell semmit csinálj. A húgod a saját életét tette tönkre, szíve-joga. A helyedben maximum 1x beszélnék velük, hogy a húgod megkért, így 1x és utoljára ezt felhozod most, ez és ez van vele, ha gondolják, vegyék fel vele a kapcsolatot. És ennyi. A te lelkiismeretedtől függ.

2019. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!