Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem akarok segíteni abban a tesómnak, hogy újra a család része legyen?

Figyelt kérdés

Én anyukám első házasságából vagyok, a húgom a másodikból. 7 év van közöttünk. Azt tudni kell, hogy nagyon megviselt engem anno a válás, az, hogy addig anyával szinte egész nap együtt voltunk, mindig ott volt, soha nem kiabált, veszekedett velem, mindent együtt csináltunk. Aztán egyik pillanatról a másikra ez megváltozott, lett egy új párja, aki nehezen tolerált. Pedig nem voltam soha nehezen kezelhető, a szülei is mondták neki, hogyha kisgyerekes nővel van együtt, igenis számoljon a gyerekkel. Aztán anya elég hamar terhes is lett, megszületett a húgom, én pedig onnantól még jobban háttérbe szorultam. Már alapból azzal, hogy amikor anyáék hazamentek a kórházból, én 3 hétre a nagyszüleimhez lettem költöztetve, hogy "legyen ideje összeszokni a családnak", és hiába volt mindenki kiakadva, hogy hát én is a család része vagyok, anya nem tett semmit. Később sem foghattam meg a húgomat, mert anya férje azonnal ordítozott, meg volt olyan, hogy sírt a kiságyában, bementem hozzá és ráztam neki egy ilyen csörgős játékot, hogy ne sírjon, közben berontott a nevelőapám és elkezdett kiabálni, hogy én miért ébresztem fel a gyereket és veszem el tőle a játékát... Ezer meg egy ilyen sztori van, később sem lett jobb a helyzet sajnos.

Aztán teltek az évek, én el is költöztem 18 évesen az egyetem miatt apukámnak köszönhetően, most vagyok 28 éves. Sikeres lettem az életben, világot láttam, tanultam, jelenleg építem a karrieremet és az esküvőmre készülünk. Viszont a húgommal anyáék teljesen megszakították 3 éve a kapcsolatot, de már előtte is rengeteg volt a vita otthon. Azért, mert a nevelőapám elképzelt egy jövőt a húgomnak, csak aztán ő megismerkedett egy elég furcsa sráccal. Akinek a hatására ő is teljesen más életmódot kezdett élni, ez a teljesen természetes vonal, hogy nem esznek semmi állati eredetűt, mindent próbálnak nyersen enni, mindenük bio, organikus, stb. Olyan nagyon hippis az egész. A húgom teljesen a hatása alá került 17 évesen, kitalálta hogy ő nem megy egyetemre, szabadságban akar élni, és a mindig csinos, tiptop lány elkezdett úgy élni, mint valami nomád. Érettségi előtt bejelentette, hogy gyerekük lesz, és mennyire boldog ettől, anyuéknál ott szakadt el a cérna végleg. Anya kétszer látta az unokaöcsémet, de a férje nem volt hajlandó bemenni a kórházba sem, utána sem kereste a féltestvéremet, egyszerűen teljesen összetört abban az időszakban. Azóta pedig én vagyok a "kedvenc" otthon, pl. régen anya férje abból balhét csinált, ha anya elvitt az iskolába autóval engem is, most meg simán vett nekem egy magasabb árkategóriájú autót, az esküvőszervezésnél is mondta, hogy szívesen megnéznek ők is 1-2 helyszínt anyával, ha nekünk nincs időnk, meg úgy tényleg megváltozott az utóbbi 2-3 évben a velem való kapcsolata. És igen, sokkal jobban érzem magam, gyakrabban is megyek hozzájuk, nem félévente egyszer. Pl. hétvégente mindig találkozunk, járunk együtt nyaralni, és nem arról szól a találkozásunk, hogy a húgomat istenítik. Mert régen csak ezt hallgattam, hogy ilyen versenyen volt, olyan helyezést ér el, nyelvet tanul, kitűnő tanuló, stb. Nekem is megvoltak ugyanezek, csak amikor én vágytam egy kis elismerésre, csak azt a megjegyzést kaptam, hogy "ez a dolgod, később sem fognak megtapsolni, mert elvégzed a feladatodat". Viszont amióta a húgom nincs a képben, azóta nagy szám az, amit teszek, csinálok. De most megkeresett, vagyis alapból beszélünk 2-3 hetente, néha össze is futunk, de nem mondanám szorosnak a kapcsolatunkat. Az a gondja, hogy a párjával veszekszenek sokat, szakítana, de nem tud, mert nincs pénze, hogy eltartsa magát, és a gyereket is... Anyáék pedig nem beszélnek vele, nem akarna beállítani hozzájuk ezzel így hirtelen. A segítségemet kéri, hogy beszéljek velük, próbáljam elsimítani a dolgokat, vagy legalább azt elérni, hogy hajlandóak legyenek vele találkozni.


Viszont én félek attól, hogy akkor újra a régi lemez kerülne elő, hogy ő a család szemefénye, amit én teszek (tökmindegy mit), az úgyis rossz.


2019. ápr. 16. 11:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsónak teljesen igaza van.


"...nem akarna beállítani hozzájuk ezzel így hirtelen."


És tőled mit vár a húgod, te mondd el a szüleiteknek, hogy igazuk volt mindenben, amitől óvni akarták, az bekövetkezett, és most lakást és új eltartót keres, és ők az elsőszámú és egyben egyetlen jelöltek a címre? Ez tényleg sokkal jobban fogja kivenni magát...

Én megértem az aggályaidat, neked nem voltak szeető szüleid, most kaptad meg mindazt, ami gyerekként járt volna érzelmileg, és most veszélyben érzed mindezt. NE aggódj, mert amit kergetsz, az ábrándkép, te is csak addig vagy jó, amíg olyan mintaképet mutatsz, ami nekik tetszetős, és téged is ugyanúgy eldobnának, ha bármi hibát vétenél (sőt, édes jó anyád esetében hibáznod se kellett, mégis ellökött magától, amikor a nevelőapádat hagyta ellened garázdálkodni). A húgod ettől teljesen független, és én a helyedben nem ártanám bele magamat az ügyeikbe.A hugi nagylány, ahogy eddig elég érett volt, hogy lerendezze velük a kapcsolatát, most legyen elég nagylány ahhoz is, hogy helyrehozza, már ha lehetséges, mindezt, pláne, hogy tul. képp a nyakukba akarja magát varrni gyerekestől. Nem a te dolgod ebben mediátort játszani.

2019. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, egy fiatal anya a segítségedet kéri, hogy helyrehozza a hibáit, te pedig tartasz attól, hogy nem fogsz tudni társasozni meg nyaralni két s**gfejjel akiknek SEMMIT sem számítasz...

Ebben a helyzetben rá se néznék a szüleimre és szállást biztosítanék a tesómnak és a gyerekének amíg össze nem szedik magukat, vagy segítenèk megtenni azokat a jogi/ gazdasádi lépéseket amivel biztonságban lehetnek. (Kifejezetten élvezném ha áron alul eladhatnám az autót amit a szülők adtak és a pènzt a húgomnak adnám. Egy közös nyaraláson ecsetelném a sztorit, miközben faképnél hagyom őket - de én haragtartó vagyok, ez az én jellemhibám).

Megértem hogyha nem vagy jóban a testvéreddel és emiatt nem érdekel a sorsa, de a szüleidet mindenképpen hanyagold mert első adandó alkalommal a képedbe köpnek majd.

Becsapod magad, mert ez nem az a szeretet amit gyerekkorodban érdemeltél volna. Az lett volna az, ha a nevelőapád családtagként kezel, vagy anyád kizavarja a lakásból a férjét ha làtja, hogy ordibál veled. De egyik sem történt meg.

A szüleid felszínesek mert nekik nem a jellem fontos, hanem a stàtusz és a teljesítmèny, ostobák mert nem értik mit rontottak el - de nem is érdekli őket - és önzők mert nekik csak a saját boldogságuk fontos - az nem érdekes kinek milyen kàrokat okoznak vele.

Neked pedig megadatott a lehetőség, hogy eldöntsd: mindez mennyire teszi őket rossz emberekké és szeretnél-e olyan lenni mint ők?

2019. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
91%
Szóval ha anyádékon múlt volna, akkor kb semmi sem lett volna belőled, mert apád húzott ki onnan 18 évesen. Most mérgesek a húgodra, ezért őt kb kitagadták és a helyére tettek. Ha holnap kibékülnek vele, akkor gondolom megint nem kellesz nekik. Vagy esetleg csinálsz valamit ami nem tetszik nekik és mész a húgod után te is a szemükben. Szerintem fordulj szakemberhez, egyik barátnőmet sem szerette az anyukája, amit sokan nem tudnak csak úgy feldolgozno egyedül. A te problémádra nem az a megoldás, hogy most pár hétig jóban vahy anyuddal, hanem ha menekülsz és szakemberhez fordulsz. Gondolom nem kértek bocsánatot tőled, nem sajnálják ami történt, hanem természetesnek veszik, hogy vagy... próbálj beszélgetni velük a múltról és meglátod, hogy ugyan olyan szar emberek mint voltak.
2019. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
65%

Ú, én teljesen megértelek, én is hasonlón mentem keresztül, már ami a gyerekkort illeti. És bár igaz, hogy a húgod nem tehet róla, hogy vele kivételeztek, természetes, hogy rá vetül ki a rossz érzés, hiszen ha akaratlanul is, de ő az oka annak, hogy téged elhanyagoltak.

Természetesen a nevelőapa és anyuka a hibás, de ha két testvért ennyire különböző bánásmódban részesítenek, az még rosszabb, mintha egy egykét hanyagolnának el, és persze, hogy a testvérek kapcsolata is megsínyli ezt.

Nem vagy rossz ember, csak próbáld meg ezt tudatosítani magadban, és megbeszélni az érzéseidet a húgoddal. Utána meg fogsz könnyebbülni. És sajnos a történtek alapján, egyikőtöket sem szeretnek a szülők teljes szívből, mindkettőtökkel elbántak már. De persze természetes, hogy vágytok a családra... viszont ha a húgoddal megbeszélnéd a sérelmeket, akkor együtt könnyebb lenne, mert ilyen szülőknél sosem lehet tudni. Akkor meg legalább egymásnak ott lennétek, bármi van.

2019. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
68%

Igy, hogy végig olvastam a kérdést, és a kérdező összes kommentjét..lenne néhány kérdésem a Kérdezőhöz:


Hogy tudsz eljárkálni velük bárhova is? Hogy tudsz elfogadni egy autót olyantól, aki egész gyerekkorodban piszkált és egyáltalán nem érdekelted? Hogy tudsz egyáltalán úgy tenni, mintha mi sem történt volna???

Anyád itt a legnagyobb bűnös. Na ne félj, ha én egyedül nevelném a gyerekem, és lenne új párom, aki nem fogadja el őt, hát úgy repülne kifelé az életemből mint a huzat! Anyukád némán elnézte, ahogy a nevelőapád átgyalogol rajtad, most meg jönnek jópofizni???

Persze, nincs a hugod és ezért. Ezzel legbelül te is tisztában vagy, ezért is van benned a félsz, hogy mi lesz ha a hugod kibékül velük. Tehát elmondhatjuk, hogy tisztában vagy a tényekkel, de mégis szemet hunysz rájuk??? Eladtad magad...

2019. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
57%
Azt hittem az embereknek 28 éves korukra több eszük és gerincük van... Tévedtem.
2019. ápr. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
71%

Hát nem tudom. Nálam rosszabb testvére szerintem keveseknek volt... (Nővérem van, 2 évvel idősebb. Pokol volt mellette felnőni, minden figyelmet/szeretetet elhappolt előlem, terror alatt tartott, volt csoportos kirekesztés, gúnyolás, megalázás, zsarolás, minden, amit akartok... Egy pozitívumot tudok kiemelni: megölni nem akart. Vagy inkább nem mert.) De tudod mit? Én nem rá haragszom, hanem a szüleimre. Mert nem védtek meg tőle, mert mikor megfogalmaztam anyámnak, hogy miken megyek keresztül miatta, annyi volt csak a reakció, hogy: "Hát mit csináljak a vele? Üssem agyon?" Hát nem, de mondjuk egy pszichológus rá fért volna, hogy kielemezze, honnan ered ez a rettenetes gyűlölet, ami bőven meghaladta a testvérféltékenységet. A szüleink homokba dugták a fejüket, és nem tettek semmit. Most meg csodálkoznak, hogy alig beszélek velük és nem vagyok kedves velük.

Ha a nővérem, ennyi év sz.rság után megkeresne kisgyerekkel együtt, hogy nincs hová mennie, én tuti befogadnám. Pláne, hogy ott az unokaöcsém, aki semmiről sem tehet.

A sztorimhoz hozzátartozik, hogy nővéremmel normalizálódott a kapcsolatom, miután elköltöztem és nem kellett összezárva egymást "ölnünk" (vagyis inkább ő engem, ugyebár) és valóban van egy unokaöcsém. Nem kérdés, hogy befogadnám őket. A szülőktől meg nem várok már semmit, terápián megtanultam, hogy nem érdemes és hogy ők is csak esendő, gyarló emberek, akik követnek el hibákat. És úgy döntöttem, nem élem az életem a hibáik árnyékában, folyamatosan keresve a kérdéseimre a választ. Van, hogy nincsenek válaszok, amelyek boldoggá tennének.

30/N

2019. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Azért majd irj, hogy hogyan alakult a sztori!
2019. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!