Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok rajtam...

Vannak itt olyanok rajtam kívül, akiknek a családja az alkotmány szerint nem család?

Figyelt kérdés

Vagyok én, a két lányom (az édesanyjuk sajnos nem él), valamint a barátnőm, aki másfél éve velünk él.

Csak engem háborít fel, hogy nem minősülünk családnak?


2019. ápr. 19. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
18%
2019. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
# 13, jah oké. Nekem nincsenek elveim. :D
2019. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Édesanyámmal élünk ketten együtt, egy fizetésből. Édesapa elhúzott a francba.

18F

2019. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

"Vannak itt olyanok rajtam kívül, akiknek a családja az alkotmány szerint nem család?"

Magyarországnak jelenleg már nincs Alkotmánya. Alaptörvénye van. Egypárti Alaptörvénye, az ellenzéki pártok és a lakosság bevonása és megkérdezése nélkül. Pudingszilárdságú Alaptörvény, amelyet a kormánypárt tetszés szerint módosít bármikor, ahogy az érdeke megkívánja.


Ezen túl mélyen egyetértek a kérdező felháborodásával.


#8-as (18:00)

"Csak kíváncsiság: mi annak az előnye, ha családnak minősítenek valakiket? Vagy mi változik?"

A "családdá minősítéssel" egy csomó plusz jog és kedvezmény jár.

Ha valakit kizárnak a család jogi fogalomköréből, elesik egy csomó állami támogatástól és kedvezménytől, amelyeket csak családok vehetnek igénybe. Pl. családi adókedvezmények, otthonteremtési támogatások, első házasok kedvezménye, gyermekvédelmi kedvezmények stb.

(Szerintem pont ez a cél, hogy szűküljön azok köre, akiket az államnak támogatnia "kell".)


Egyszer a Gyakorin szó szerint ezt írta valaki egy hasonló kérdésre, amikor felháborodott azon, hogy mennyire kirekesztő a jelenlegi családfogalom és milyen sok embert nem tekint családnak a kormány:

"A család az, ahol szeretet van, és összetartás, bizalom." (Nem pedig az, amit a politikusok kitalálnak.)


Az Alaptörvény szerint mi sem vagyunk család a párommal. 15 éve élünk együtt, gyermek(ek) nélkül. Mi is kirekesztettek vagyunk.

2019. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
16%
Nem kéne ebbe is politikát belelátni. Más országokban se lennétek család. Sőt sok helyen együtt se élhetnétek házasság nélkül. Mindenhol vannak társadalmi szabályok nem csak Magyarországon, de ennek felfogásához kell némi intelligencia, ha nincs a romlott almáért is a fideszt szidjuk. Ráadásul nem magánügy, hanem egy társadalmi forma. Egyébként mi bajod azzal hogy nem minősültök jogilag családnak? Te annak tekinted és kész. Vagy nösülni nem akarsz de családtámogatás kéne a szemét fidesztől?
2019. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nem, pénzünk van, mint már mondtam, itt az elv a lényeg.

Igenis magánügy, mert mi vagyunk benne, a társadalom többi részét az égvilágon semmi nem köti ahhoz, ami köztünk van.

Házasodjunk meg? Konkrétan nincs rá időnk. Külön és közösen is annyi dolgunk van, hogy egy házasságkötés és a vele járó minden felhajtás megszervezése csak nyűg volna. Ez az én okom, másnak biztos vannak más okai, ettől lesz egyéni a kérdés.

A XXI. századot az XX. század emberei próbálják irányítani az XX. század eszközeivel, ez a probléma. Hiába definiálják az alaptörvényben a család fogalmát, a valóság attól még nem úgy fog működni. Ha pedig az alaptörvény egész tömegek minden nap megélt valóságával szembemegy az egy egzisztenciális tragédia.

2019. ápr. 20. 08:53
 17/24 anonim ***** válasza:
9%
De gondolom az a törvény, ami előnyös neked, az nem bánt téged. Vagy mindent tagadj meg, vagy semmit
2019. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nincs elég tárhely a gyk-n egy olyan hozzászóláshoz, amiben amiben kifejthetnék minden elvi és gyakorlati hibát, amit ebben a két rövid mondatban felhalmoztál.
2019. ápr. 20. 09:28
 19/24 anonim ***** válasza:
28%
Magánügy hogy hova mész nyaralni, vagy kivel mit csinálsz a hálószobába. A család egy fogalom, ha pörögsz ezen ha nem! Nevetséges amit itt előadsz, nem is pazarlom tovább az időmet mert képtelen vagy felfogni amit mondok, és dolgok közt se tudsz különbséget tenni.
2019. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%

Hagyd utolsó, a kérdezőnek is csak a szája nagy, vagy unatkozik.

Házasodni nincs ideje (konkrétan kb 10 perc egy polgári esküvő), de lényegtelen dolgokon órákat pörögni itt gyakorin, arra van ideje...

2019. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!