Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok rajtam...

Vannak itt olyanok rajtam kívül, akiknek a családja az alkotmány szerint nem család?

Figyelt kérdés

Vagyok én, a két lányom (az édesanyjuk sajnos nem él), valamint a barátnőm, aki másfél éve velünk él.

Csak engem háborít fel, hogy nem minősülünk családnak?


2019. ápr. 19. 16:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, minek ezen rugózni. Minket - eddig legalábbis - semmiféle hátrány nem ért amiatt, hogy papíron nem vagyunk család. Ettől még ugyanúgy működünk. Ugyanúgy jár a családi adókedvezmény, ugyanúgy felváltva jár(t)unk a gyerekek szülői értekezleteire, ugyanúgy részt veszünk az iskolai programokon, egy házban lakunk (kivéve a már elköltözött felnőtt gyereket), mindent közösen csinálunk, nyaralunk, a házunk közös tulajdonban van, közös a számlánk, nincs enyém-tied. A család nem egy defínició. A család az, ahogyan éltek. Ha családként éltek, működtök, akkor azok vagytok. Ha nem, akkor soha nem lesztek azok. Ha a lányaid elfogadták a barátnődet, és anyjukként tekintenek rá, akkor nyugodtan köszöntsék fel anyák napján, szólítsák anyunak. Ezt semmilyen törvény nem szabja - és nem is szabhatja meg.

Ne a törvény áűltal előírt család akarjatok lenni, hanem működjetek úgy, mint egy család, és a kkor azok lesztek.

Azt még nem fejteted ki, hogy milyen hátrány ér azért, mert mondjuk nem vagytok összeházasodva. Minket konkrétan semmi eddig, 30 év alatt. (#9 voltam)

2019. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
49%
Én a barátom nagyon vallásos, de rosszindulatú és kétszínű rokonaitól kaptam meg...hogy nem vagyok családtag mivel nem volt esküvő, nem vett el, ezért nem illendő bizonyos ünnepi-családi eseményekkor közös asztalhoz ülnöm velük. Több, mint 5 éve vagyunk együtt, de nem szeretnénk esküvőt, főleg nem templomit, ha élettársi viszonyban leszünk, akkor sem fognak családtagnak tekinteni. A nagy felebaráti szeretet...
2019. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
57%

18: tehát igazam van. Mert az ilyen csak akkor vág vissza egy buborékkal, ha érzi, hogy kell, de semmi normális érve nincs.

Az utolsó kommenteket olvasva semmi hátránya nincs annak, hogy az alkotmányban megfogalmazott család fogalomnak nem felelsz meg. De ha ennyire szükségét érzed ennek, akkor mondj le egy csomó felesleges időtöltésről, mint például a gyakorizás, hidd el, hogy hirtelen nagyon sok szabadidőd lesz és kezdj esküvőt szervezni. Bár felhívni egy anyakönyvvezetőt, időpontot kérni nem nagy szám.

Ja, hogy neked azért vannak igényeid, miközben a házasság nem túl csábító. Tulajdonképpen egy agyatlan képmutató vagy. És nevetséges.

2019. ápr. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Az az érzésem, hogy nagyon elbeszélünk egymás mellett.

Ha azt írom, hogy nekem ez elvi kérdés, akkor kiforgatjátok, hogy szerintem nektek nincsenek elveitek.

Ha azt írom, hogy nincs időnk az esküvő ÉS A VELE JÁRÓK (gyengébbek kedvéért, lagzi, nászút, stb.) megszervezésére, akkor jön a mellébeszélés, hogy a papírmunka öt perc. Vagy a többi nekünk nem jár.

Ha egy tartalmatlan, demagóg hozzászólásra cinikusan reagálok, akkor nincsenek érveim, holott pont az én érveim jelentős részére nem reagál senki.

Úgy tudtam, hogy ez az ország legnívósabb nyílt netes fóruma, ezért jöttem ide kikapcsolódásképp egy értelmes, érveken alapuló vitát kezdeményezni. Most adtam fel azt az ábrándot, hogy ebben az országban létezik vitakultúra.

2019. ápr. 21. 07:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!