Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám miért csinálja ezt...

Az anyám miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy az anyám már 3.napja veszekszik velem és a nagymamámmal. A mai napon egy kicsit besokaltam, és visszaszoltam neki, sajnos eléggé vulgáris szavakkal. 😞

Ezt követően 4 órán keresztül szapult felváltva engem és a nagymamámat, és folyamatosan lehordott minket mindennek.

Alapvetően békés természetű vagyok, az osztálytársaim folyton azért cikiznek, mert semmin sem tudom felhuzni magamat.

Most viszont anyám annyi mindent hordott össze, és olyan, számomra fájó emlékeket hozott felszínre, hogy sajnos mérgemben, hirtelen felindulásból szétvertem a kanapét. Szégyellem, de eloattant az agyam. Az anyám, ekkor még jobban elkezdett veszekedni, és körülbelül még plusz 3 órán keresztül szapult csak engem. Amikor már azt hittem rosszabb nem lehet, közölte, hogy meg fogja ölni magát, holnapra felvágja az ereit, és majd megtudom milyen rossz lesz az élet nélküle, nem fog többet velem, és a nagymamámmal élni, inkább véget vet az életének. Ekkor, szégyellem bevallani, de elkezdtem sírni. Egyrészt azért, mert szeretem az anyámat, hiszen bármennyire is nehéz természetű, csak ő nevelt fel.

Másrészt meg azért, mert nem elősször fenyegetőzik ilyesmivel. 10 évvel ezelőtt a bátyja megverte őt, ezért kivitt engem a vasútállomásra, és gyakorlatilag a vonat alá akart ugrani, velem együtt, akkor laza 9 éves voltam, valahogy sikerült kisirnom, hogy ne tegye meg, de az esemény okozta trauma 6 évre tönkretette sz életem. Epilepsziás lettem. 6 éven keresztül kezeltek, mire hála a jó Istennek sikerült meggyógyulnom. Fáj, hogy az anyám újra eszembe juttatta azt az emlekfoszlányt, amitől egész életemben menekülni fogok, fáj, hogy ilyesmivel fenyegetőzik.

(és, hogy miért is alakult ki a vita: s nagyim nagyon szereti s húsvéti ünnepeket, ilyenkor jönnek az unokák locsolkodni, mindig vesz süteményeket, vagy süt, csinál egy csomó kaját. Készített egy tepsi linzert, amiből megettem, egy köveset. A nagyim tudta, hogy én ettem meg, de mégis az anyámon kérte számon, hogy hova tűnt. Az anyám szerint feldobalta neki amit bezabáltam. A valóságban a nagymamám szájából ez így hangzott: hogy elfogyott ez a sütemény, lányom kérsz még? Évből a mondatból anyám azt értette, azt a következtetész vonta le, hogy a nagymamám azt hiszi ő ette meg. Ebből lett egy fél órás cirkusz. Majd lenyugodott. Ezt követően jöttem én. Gyermekkoromban kiestem egy forgószékből, és a fogaimmal megkóstoltam az íróasztalt. A fogam ami kitört bár tejfog volt, de az alkapcsom olyan mértékben károsodott, hogy a fogsorom azóta is szemet gyönyörködtető látványt nyújt. Emiatt nem igazán tudok normálisan enni, csak falok.... Zabálol.... ilyesmi.

Az anyám rámszolt, hogy úgy eszel mint a malacok, fúj, mindjárt behányok, nem igaz, hogy minden kiesik a szádból. Erre azt mondtam, hogy ha apámmal (akit kB 5 éve láttam utoljára) jobban figyeltek volna rám akkor nem csesződik szét a fogsorom 3 éves koromban. Ebből azt a következtetést vonta le, hogy azt mondom, nem voltam gondozva, nem foglalkoztak velem eleget, ami nem igaz, mert az anyám nagyon sokat foglalkozott velem, főleg tanulás téren. Az apám, már akkor lelepett, mikor anyám terhes volt velem. Ebből lett egy jó hosszú veszekedés. Nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez, és én is sajnos az övéhez. Voltam akkora barom, hogy véletlenül le k-z tam. Már akkor megbantam, mikor kimondatam ezt a szót, ő meg se hallottam, csak tovább szapult, hogy miért nem vetetett el, ahogy apám mondta, meg hogy rám cseszte el az egész életét, meg kigúnyolt a régi betegségem miatt. A nagyim is beleszólt, és folytatódott a cirkusz, melynek végén ígéretet tett, hogy másnapra megöli magát, amíg alszunk. Én nem láttam más kiutat, kihívtam a rendőrséget. A rendőrök pont akkor jöttek, amikor szünetet tartottunk két veszekedés között, így ahogy jöttek, azzal a lendülettel el is mentek, én meg anyám miatt nem mertem nekik szólni....

Mindenesetre a veszekedés azóta abba maradt. Én viszont nem merek elaludni, azt figyelem, nem tesz e kárt magában az anyám. Nem merem magára hagyni, nem tudom, hogy mit tegyek, féltem az ő, és a saját életemet is. (pár évvel ezelőtt, le akart szúrni mérgében egy ollóval).

Mit tegyek? Hogyan kerüljek ki innen?

Idén érettségizek, 19 éves vagyok.


2019. ápr. 21. 23:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
70%

A fenyegetőzéssel érzelmileg terrorizàl anyukád. Ebből csak úgy tudsz kikerülni, ha valamilyen módon megpróbàlsz elköltözni. Tudom ez nehèz nagyon! De valami megoldást kellene talàlni rá! Mert így totàl ki fog csinàlni lelkileg!!! Változni ő nem fog!!! Hanem esèlyes, hogy egyre rosszabb lesz a helyzet! Mert gondolom azzal csak olajat öntenèl a tűzre, ha leültetnéd és elbeszélgetnèl vele!? Abból egy újabb balhè lenne! Azt tudod még tenni, hogy ha Neked àll, oda se figyelej!!! Ne szólj vissza! Mégha nagyon nehéz is!!!

Hasonló helyzetben voltam... Kb.9 èves koromtól azt hallgattam heti szinten többször, hogy megöli magàt!!! Pedig 9 éves koromig nagyon durva életem volt. A volt élettársa őt is meg tesómat ès engem is ütött-vert! Úgy menekültünk el! Szóval ezeket is elèg volt feldolgozni. Aztán kb. 18éves lehettem, amikor fogta és valóban öngyilkosságot kísérelt meg. Túlélte!! Aztàn onnantó minden napom egy rettegés volt , mikor teszi meg újra! Rà 2-3évre is volt, hogy úgy szedtem ki a markából a gyógyszert!!!! Aztàn lemúlt róla! Én pedig elköltöztem! Akkor sokkal jobban voltam lelkileg!!!! Nemrég pedig úgy hozta az élet, hogy haza kellett költöznöm.... Nagyon sokszor kikészít! Jàrtam pszihológushoz is és ő is azt tanácsolta, hogy költözzek el! Szeretem nagyon anyàt, de együtt èlni vele nagyon durvàn kikészítő! Lelkibeteg lettem. :( Most újra azon vagyok, hogy külön tudjak menni, mert a megoldás csak az lenne rá, ami beválik! Mègha rossz is leírni ezt! Kitartást Neked!!

2019. ápr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Úristen, de idegbajos társaság vagytok! Ha anyád öngyilkossággal fenyegetőzik, azonnal hívd ki rá a mentőt, az öngyilkosjelölteket kötelezően beviszik a pszichiátriára akaratuk ellenére is. Ha mondjuk a mentőknek letagadja, akkor nem, de ha ezt eljátssza 3-szor, és háromszor akarják bevinni a pszichiátriára, negyedszerre már nem fog fenyegetőzni. De a legjobb az lenn, ha hagyná magát bevinni, mert gyógyszeres kezelésre szorul.

Te ne állj bele a veszekedésekbe, ne kapd fel a vizet ilyen hülyeségeken, mint hogy ki evett bele a süteménybe. Főleg ne krvázd le (ezt a szót nem bírja a trágárságszűrő, ennél ezerszer trágárabbakat simán) és ne tombolj, mert azt még épeszű emberek se bírják, nemhogy ilyen borderline félék. Neked se ártana egy pszichológus, próbálj meg a háziorvoson keresztül felhajtani egy ingyeneset, illetve most még másfél hónapig épp elmehetsz az iskolaihoz is. Aztán érettségi után keresni kell egy jól fizető munkát, amiből tudsz egy albérleti szobát fizetni meg a többi költségedet. Legalább egy nettó kétszázezres fizetés kéne szerényen.

2019. ápr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Az anyukád beteg! Nem is értem miért maradhattál a kezei között!

Aki öngyilkos akar lenni az meg is teszi,ebben az esetben elegendő az elborult agy!

Látom nagyon nehezen éltek,a lehetne az Önkormányzattól szociális segélyt kérni?

2019. ápr. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Na megölte magát? Reggel van.
2019. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Érettségi után hová mégy tanulni? Kollégium lenne a megoldás egyenlre. Ha ritkábban mégy haza talan lehetne anyuddal normàlisan beszélni. De..jezeltetni kéne, mert sajnos beteg.
2019. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Legjobb ha megöli magát . Hidd el

Még sajnáltam volna is , hogy kimerult , de az , hogy a vonat alá akart ugrani veled egyutt , túl sok .

Már rég a gyámhatóság el kellett volna vegyen töle

Az , hogy apádnak nem kellett , azért ne rajtad vezesse le a feszültséget

Egy örülttel kevesebb lesz , ha meghal

2019. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Te meg ne hagyd magad provokálni , hadd mondjon mint bori , meg se halld , légy okosabb . Örulttel nem lehet érvelni
2019. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te veszélyben vagy mellette

1 - majdnem megölt teged , vonat ala akart dobni

2- ollóval akart leszúrni

Tehat 2 szer próbált megölni

A kerdes az , hogy mikor sikerul neki ?

Itt vagy ö vagy te

2019. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Anyudnak segítségre van szüksége, mert valami biztosan nincs rendben a fejében.
2019. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg 9 es , az anyukanak kell a segitseg ?

Tehat ha gyilkolni próbálok , engem fog mindenki sajnálni?

2019. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!