Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság?

Szerintetek bunkóság?

Figyelt kérdés

Ha én nem hívtam meg valakit egy családi eseményre, de egy évvel később az illető engem meghív, akkor bunkóság nekem nem elmenni?


Én amiatt nem hívtam meg, mert nem olyan közeli családtag, nekik általában minden a ,,rongyrázásról,, szól.

Na ezt szerettem volna megelőzni, hogy drága ajándékokat kelljen viszonoznom. Így inkább meg sem hívtam.

Erre most ő meghívott minket.

Sajnos nem állunk túl jól anyagilag...bunkóság ha nem megyek el?


2019. ápr. 23. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság, miért lenne az.

Sőt, ha jól sejtem névnapról vagy szülinapról van szó, ami ugyebár évente ismétlődik. Szóval, ha ilyenről van szó, akkor jobb is, ha nem mész el, mert utána viszont illetlenség lenne, ha te nem hívod a magad születésnapjára/névnapjára.


Egyébként teljesen jogos. Mi nem vagyunk szegények, de a hócipőnk tele lett, hogy X rokonsági fokig ajándékozzunk mindenkinek szülinapra, névnapra, fordítva meg lássuk őket viszont a magunk alkalmain. Szüleinket, testvéreinket és azok házastársát, gyerekeit köszöntjük fel, ennél tágabb kört nem. Ez is 12 fő, mindenkinek van névnapja és születésnapja is, tehát évi 24 alkalom, + karácsony, gyerekeknek húsvét, sógoromékat még házassági évfordulón is köszönteni "kell" (szerintem marhaság). És ezen felül mi is egy 4 tagú család vagyunk. Szóval nekem ennyi vendégeskedés, vendégfogadás, ajándékvásárlás, -készítés untig elég.

2019. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom, ha tele lennék pénzzel, akkor is hócipőm tele van már ezekkel az ajándékozásos dolgokkal.


Ráadásul nem a testvéremről, hanem unokatesómról van szó, aki az év többi napján nem is kíváncsi rám.

2019. ápr. 23. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz bunkóság, ha megköszönöd a meghívást, de kimented magadat valami hihetővel.
2019. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!