Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság sógoréktól, hogy nem...

Bunkóság sógoréktól, hogy nem köszöntöttek fel születésnapomkor úgy, hogy náluk minden évben születésnapi buli van a család összes tagjának?

Figyelt kérdés
Adott egy család 4 fős, mindenkinek meg van tartva a szülinapja, párommal mindig elmegyünk és visszük az ajándékokat. Tegnapelőtt volt a születésnapom. A sógornő nagy facebookos, szóval látta. Mégsem köszöntött fel semmilyen formában. Tudom, hogy nem igazán kedvel, de akkor ennyi erővel minek hív a családi születésnapokra? Illett volna azért egy kétszavas felköszöntés nem, még pénzébe se kerül. Csak a gesztus miatt kérdezem. Páromat felköszöntik.
2017. máj. 24. 06:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem kedvelitek egymást, minek koszontene fel? A csaladi szuletesnapokra nyilván azért hív el, mert a férjed a testvére és bunkóság lenne, ha azt mondaná, téged nem lát szivesen
2017. máj. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

De ti meghivtatok oket a szulinapodra? Keszultetek?

Vagy ok sem szoktak benneteket meghivni, csak beallitotok? Nem egeszen tiszta hogy szokott ez menni a masik oldalon, ahol mindenkinek meg van tartva a szulinapja?

Amugy ha jol ertem a ferjed csaladjarol van szo, ferjed nyilvan felkoszonti a testveret, ergo a sogornod szulinapja neked kb kotelezo.

De neki a tied nem....egyebkent a ferjed szulinapjat hogy, hol szoktatok unnepelni? A sajat szuleid, testvereid voltak koszonteni?

2017. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi nem ünneplünk semmit. Természetesen nem hívatlanul megyünk hozzájuk. Csak egy kétszavas felköszöntés, nem kellene venni semmit, csak szerintem így illene. Ha már mi minden évben 4x megyünk szülinapot ünnepelni.
2017. máj. 24. 07:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Férjemet telefonon szokták felköszönteni.
2017. máj. 24. 07:07
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jogos az elvarasod. Nem toronyorat akarsz te lanccal, csak egy apro gesztust. Ez kb olyan, mint mi anyosekkal. Megyunk koszonteni oket minden szulinapon ( anyos, apos,2 sogornom), ok felhivjak telefonon a ferjem, de engem meg 1x nem koszontottek fel..
2017. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Miért pörögsz egy olyan valakinek a köszöntésén aki nem kedvel, mit kell erőltetni az ilyen látszat kapcsolatokat.
2017. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok.

Amugy nalunk is hasonlo a helyzet, talan annyiban kulonbozik, hogy neha ha valakinek eszebe jut akkor anyos vagy sogornom kuld egy uzenetet. Mi viszont rendszeresen jarunk hozzajuk koszonteni.

Ferjemet is csak telefonon szoktak.

Engem mondjuk nem nagyon erdekel, kinottem mar ebbol reg.

A FB-on mugy en sem szoktam koszobtgetni senkit, total szemelytelennek tartom, ha nem irna ki hogy mikor van szulinapom, eszebe sem jutna az embereknek. Az koszontson fel, akinek fontos vagyok, en is ugyanigy teszem. De varom el senkitol...max a ferjemtol es a sajat szuleimtol.

2017. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Szóval nem ünnepeltek semmit. Ők megünneplik, készülnek, vendégeket hívnak, nyilván ha már elmégy eszel/iszol miegyéb, az az alap, hogy viszel valamit. Ti is rendezzetek szülinapot, amire elhívjátok őket, akkor tutira fel fognak köszönteni. Ti magatok nem ünneplitek, de azt elvárnád, hogy más számontartsa és köszöntsön téged. A FB meg aztán tényleg nem számít lópikulát sem. Persze, ha korrekt akar lenni, akkor egy isten éltessen féleséget dob neked nyilván, de ha egyszer tudod, hogy nem kedvel, hagyd a csudába, nem is értem miért fontos ez. Ha én valakivel kölcsönösen "épp hogy elviseljük egymást" viszonyt ápolok, akkor pont les.zarom, hogy felköszönt-e, avagy sem. Ha össznépi ramazurit akarsz szervezz bulit, főzzél, vásárolj, hívj vendégeket és tutira felköszöntenek. Ha mindez neked nem fontos, akkor másnak ugyan miért lenne az. A családját nem válogathatja meg az ember, ha amúgy nem szível téged, mi a csudának jelezzen akár csak gesztus értékűen is bármit feléd. Kötelezőből elvisel, de ami ezen túlmegy, az nem érdekli, ez van, fogadd el. Akik fontosak neked, biztosan nem feledkeztek meg rólad.
2017. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Apropó még annyit a Fb-ról, hogy nekem (és még nyilván sokaknak) úgy van beállítva eleve a szünilnapom, hogy csak én látom, így az köszönt fel (általában nem ott, hanem telefonon, személyesen, e-mailben) aki valóban tudja mikor van a napja és nem az, akit erre a fas.zbuk figyelmeztet. Sosem értettem miért jó ha az embert körbeköszöntik olyanok, akik figyelmét egy alkalmazás hívja fel az eseményre, mert másképp eszükbe sem jutna az egész hóbeleblanc. Persze tudom, sokaknak pervez gyönyör, mint a lájkvadászat, hogy kap vagy 200 szülinapi üzit olyanoktól, akiket sanszosan az elmúlt 10-20 évben maximum csak fényképen látott.
2017. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Na megoldódott a gondod ezentúl nem kötelező jó pofizni meg szülinapot ünnepelni velük. Amúgy a férjed szólhatott volna nekik.
2017. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!