Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés az apánál?

Gyermekelhelyezés az apánál?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Van 3 gyermekünk a feleségemmel. 3 fiú, több mint 2 és cél éves, több mint 4 és fél éves es 7 és fél éves. A feleségem elköltözött több mint 2 hete, a házasságunk tönkrement. Amikor elment azt mondta itt hagyja a gyerekeket, mert a lakóhelyünkön nálam vannak a legjobb helyen. Most kezdi meggondolni magát, vissza jönni nem akar, hanem egy-egy hetes váltásban szeretné a fiúkat nálam és nála. Ebbe Én nem szeretnék bele menni, mert nem tartom jó megoldásnak. A gyerekek már így is hozzá szoktak ehezz az új "rendszerhez". Jelenleg a feleségem, a nagyszuleinél lakik, ott él az Ő nagybatjya is és a testvére. Őket egyáltalán nem ismerik a gyerekek, soha nem vettek részt az életükben. Eddig ahol éltünk, most is ott élünk, de már az anyukájuk nélkül. Ide köti őket minden, imádják a nagyszülőket(az én szüleimet) és a szüleim nagy mértékben hozzájárultak a nevelésükhöz is. Sajat lakása nincsen, csak a gyerekek számára ismeretlen nagyszüleinek a háza. Egy idegen hely. Munkálya sincsen, jelenleg alkalmi munkákat vállal. Mióta együtt vagyunk, nem dolgozott, mert a gyerekekkel volt itthon gyesen. A ház amit én fizetek, a kettőnk nevén van igy 50% tulajdon joga van. De itt nem akar maradni semmikepp. Az utolsó hónapokban gorombán viselkedett a gyerekekkel, szóban és fizikailag is. Mindkettőre vannak tanúk. Az egyik fizikai bántalmazás: a középső fiú flakonból ivott és kapott érte egy nagy pofont. Utána kapott pohárban es odacsapta a fiú az asztalhoz, a poharat (nem tört el semmi) . Ezután egy nagyobbat kapott, akkorát hogy leesett a székről. Erre is van szemtanú és a fiam is elmondta. Az évek során többször is megcsalt, a legutóbbi a kapcsolatunk végén volt, egy volt az elején is, és most kiderült hogy több is az évek során. A legutóbbinál a pici fiúnkat egész napra rábízta a beteg nagymamámra, hogy a pasijával találkozhasson titokban. Es voltak más kijelentései is mint pl: most magamra kell gondolnom, nem nézhetem mindíg a gyerekeket, nekem új élet kell, majd lesz valahogy ha a fiuk valamiben hiányt szenvednek stb. Mindent félvállról vett az utóbbi időben. Mind a háztartást, mind a gyerekeket. A legkissebb fiút nem vitte el orvoshoz, inkább találkozgatott. Amikor elment, már aznap többszáz kilométerre ment a barátnőjéhez titokban. Pedig marasztaltam nem küldtem el. Be szeretném adni a válópert, mert nem szeretném hetente rángatni a fiúkat. Tiltani semmiképp nem szeretném a fiúkat az édesanyjuktol, és nem is szidalmazom a szemükben. A kérdésem az lenne ezek fényében mennyi esélyem lenne az ideiglenes gyermekelhelyezésben, és később a végleges elhelyezésben? A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést hogy ilyen hosszan írtam.



2019. ápr. 23. 15:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
15%
Ki írja azt a gyerekéről (vagy bárkiről), hogy több, mint 2 és fél éves???
2019. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
31%
BEszélgessünk arról, vajon te mit tettél a házasságba. Aztán hallgassuk meg őt is.
2019. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
24%
3 gyerekkel otthon nonstop es semmit se segitettel akkor vhol erthető a kiborulás... ha majd te leszel velük 24/24 boritekolom hogy ki fogsz borulni meg kiabalni is fogsz
2019. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%

Az elözö válaszolók láthatólag nem fogják fel a kérdés lényegét!

NEM az a kérdés, hogy miért romlott meg a házasság, illetve a kérdezö legalább két hete ellátja a gyerekeket egyedül, és "ennek ellenére" azt akarja, hogy nála legyenek!

NEm ilyen ösanya-nyilatkozatok kellenek, föleg, hoyg mindegyik csak értelmetlenül találgat!


Kérdezö: keress fel egy ügyvédet és töle kérj infókat, itt a többség olyan szinten van, mint az elsö 3 válaszoló, illetve aki még normális lenne is, nincs tisztában minden apró részlettel, ami lényeges lehet ilyen esetben.

2019. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Az Én hibám, amit el is ismertem, hogy elhanyagoltam mert 7 napból 6-ot dolgoztam. Tudom nem kifogás, nem is annak szánom, csak Én úgy gondoltam, hogy azzal teszek a legtöbbet, ha előállítok anyagi téren minél többet, de sajnos ezzel szorítottam háttérbe a kettőnk kapcsolatát. Több időt kellett volna kettesben töltenünk, mert kevés jutott. De Én azt gondolom, hogy ez nem jelenti azt, hogy éveken keresztül meg kell csalnia, hanem meg kellett volna beszélnünk ha már Én nem vettem észre saját magamon. De egyáltalán nem mentegetem magam, beismertem a hibáim. A kaocsolatunk elején is megcsalt amikor minden tökéletes volt. Arra azt mondta nem jelentett semmit, nem tudja miért tette. Azt hiszem hogy az évek alatt törtét megcsalások barmelyikénél mondhatta volna hogy neki nem jó valami. Ezért azt gondolom, hogy ezek a megcsalások nem miattam voltak. Hisz ha szerette volna a változást akkor szólhatott volna ahelyett hogy 3 gyerket szüljön nekem. Akkor miért szült gyerekeket nekem ha nem volt jó valami a kapcsolatunkban és amiatt voltak a megcsalások. A kiabálás nem egyenlő azzal, hogy az utcán hatalmas pofont kap a gyerek, vagy otthon akkorát, hogy leesik a székről. Több mint 2 hete elment tehát azóta 0-24-ben a gyerekekkel vagyok programokat szervezek nekik, ellátom a haszonállatainkat, és mégis higgadt maradok velük. Nem értem miért lettem így letámadva.
2019. ápr. 23. 17:11
 6/39 anonim ***** válasza:
0%

Apuka én nem tudom neked megmondani van e esélyed kizárólagos felugyeltre mind a 3 gyermek esetében, .ugyanakkor tamogatnám a feleséged ötletét a megosztott felügyeletben. Nyugaton ez bevett dolog és működik, gyerekek 2 hét alatt nem hiszem, hogy annyira megszokták az új helyzetet! Erről őket is meg kell kérdezni. Ne zarkozz el teljesen a dologtól.

Az pedig már a személyes kérdésem, hogy eddig 7 napból 6ot dolgoztal, most hogyhogy el tudod látni mind a 3 gyereket? Ezt ennyi meló mellett majdnem nem lehetséges. Ez a bíróságon sem lesz jó pont.

2019. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
A heti váltást semmiképpen nem javasolnám, nem tesz jót a gyerkeknek a vándorélet. Ismerek gyereket, aki így él, nincs otthona szegénynek, megy anya házába, megy apa házába, de haza sosem.
2019. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm szépen!

Önmagában ezek a tények, főleg hogy szemtanúk is vannak, nem jelentenek semmit?

2019. ápr. 23. 17:23
 9/39 A kérdező kommentje:
Úgy tudom megoldani az ellátásukat, hogy kevesebbet dolgozom, az anyjuk a "holt" időben van velük, mikor en még dolgozom. Ha kell elhozza vagy elviszi őket a suliba oviba. Az ellátásukat, háztartásunkat Én vezetem. A gyerekeknek Én veszek ruhát gyógyszert, amiben egyáltalán nem segít.
2019. ápr. 23. 17:32
 10/39 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés..milyen anya aki ott tudja csak úgy hagyni a gyerekét? Főleg 3 kicsit...

Eddig szerintem az úrnak nem ideje nem volt ellátni a gyerekeket hanem az anya otthon volt gyesen...talán azért van otthon hogy ezt megtegye, ő vállalta.

Láttam már hasonlót,a gyerekek legjobb lenne ha önnel maradnának az elhelyezésig, mert nagyobb eséllyel indul.

2019. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!