Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés az apánál?

Gyermekelhelyezés az apánál?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Van 3 gyermekünk a feleségemmel. 3 fiú, több mint 2 és cél éves, több mint 4 és fél éves es 7 és fél éves. A feleségem elköltözött több mint 2 hete, a házasságunk tönkrement. Amikor elment azt mondta itt hagyja a gyerekeket, mert a lakóhelyünkön nálam vannak a legjobb helyen. Most kezdi meggondolni magát, vissza jönni nem akar, hanem egy-egy hetes váltásban szeretné a fiúkat nálam és nála. Ebbe Én nem szeretnék bele menni, mert nem tartom jó megoldásnak. A gyerekek már így is hozzá szoktak ehezz az új "rendszerhez". Jelenleg a feleségem, a nagyszuleinél lakik, ott él az Ő nagybatjya is és a testvére. Őket egyáltalán nem ismerik a gyerekek, soha nem vettek részt az életükben. Eddig ahol éltünk, most is ott élünk, de már az anyukájuk nélkül. Ide köti őket minden, imádják a nagyszülőket(az én szüleimet) és a szüleim nagy mértékben hozzájárultak a nevelésükhöz is. Sajat lakása nincsen, csak a gyerekek számára ismeretlen nagyszüleinek a háza. Egy idegen hely. Munkálya sincsen, jelenleg alkalmi munkákat vállal. Mióta együtt vagyunk, nem dolgozott, mert a gyerekekkel volt itthon gyesen. A ház amit én fizetek, a kettőnk nevén van igy 50% tulajdon joga van. De itt nem akar maradni semmikepp. Az utolsó hónapokban gorombán viselkedett a gyerekekkel, szóban és fizikailag is. Mindkettőre vannak tanúk. Az egyik fizikai bántalmazás: a középső fiú flakonból ivott és kapott érte egy nagy pofont. Utána kapott pohárban es odacsapta a fiú az asztalhoz, a poharat (nem tört el semmi) . Ezután egy nagyobbat kapott, akkorát hogy leesett a székről. Erre is van szemtanú és a fiam is elmondta. Az évek során többször is megcsalt, a legutóbbi a kapcsolatunk végén volt, egy volt az elején is, és most kiderült hogy több is az évek során. A legutóbbinál a pici fiúnkat egész napra rábízta a beteg nagymamámra, hogy a pasijával találkozhasson titokban. Es voltak más kijelentései is mint pl: most magamra kell gondolnom, nem nézhetem mindíg a gyerekeket, nekem új élet kell, majd lesz valahogy ha a fiuk valamiben hiányt szenvednek stb. Mindent félvállról vett az utóbbi időben. Mind a háztartást, mind a gyerekeket. A legkissebb fiút nem vitte el orvoshoz, inkább találkozgatott. Amikor elment, már aznap többszáz kilométerre ment a barátnőjéhez titokban. Pedig marasztaltam nem küldtem el. Be szeretném adni a válópert, mert nem szeretném hetente rángatni a fiúkat. Tiltani semmiképp nem szeretném a fiúkat az édesanyjuktol, és nem is szidalmazom a szemükben. A kérdésem az lenne ezek fényében mennyi esélyem lenne az ideiglenes gyermekelhelyezésben, és később a végleges elhelyezésben? A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést hogy ilyen hosszan írtam.



2019. ápr. 23. 15:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk pontosan ugyan ez volt a helyzet. Én vagyok az apa...előbb léptem az ideiglenes elhelyezessel. Ott a lakcímét a gyerekeknek a megszokott környezetet a megszokott családtagokat és az anyagiakat nézték. Illetve az anya erkölcsi rendjét. Megkaptam az ideiglenest is és a véglegest is. Cselekedj minél előbb!

Sok sikert!

2019. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
A héten megyek az ügyvédhez, és feltárok mindent előtte, és kikérem a véleményét, hogy érdemes-e pert indítanom. Mert ha nem valószínű, hogy mellettem maradnak a fiúk, akkor inkább nem teszem ki Őket ennek a "háborúnak". Bár azt sem tudom elfogadni, amit az anyjuk szeretne. De nem tudom mi a rosszabb. Ha kiteszem Őket ennek a harcnak vagy ha hagyom hogy az anyjuk diktáljon. Egy ilyen pert hogy viselnek a gyerekek? Mert ha ez megindul, Én tudom tartani magam ahoz hogy békésen viselkedjünk a gyerekek előtt, de az anyjukat ez biztos nem fogja érdekelni. Ezért nem valószínű hogy a gyerekeket a "veszekedésekből ko tusjuk hagyni.
2019. ápr. 23. 21:05
 23/39 anonim ***** válasza:
91%
Üdv. Nálunk is volt gyermekelhelyezés és sok más ismerősömnel is. A gyermekeket nem maga a per,a "háború" viseli meg. Igazából őket akár már a jelenlegi helyzet is. De nem hagyhatod hogy továbbra is az anya diktaljon úgy hogy ő farolt ki a családból. A te oldaladat ismervén nem biztos hogy vannak nála olyan érvek amik ezekkel szemben erősebbek.
2019. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Mindent megteszek a gyermekeim jólétéért az biztos, de minél jobban meg akarom Őket óvni. Csak az anyjuk ezt nem nézi. De ha a bíróság ennek ellenére itt neki itéli a srácokat akkor, hol itt az igazság?
2019. ápr. 23. 21:25
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs saját lakása és ...."


"A ház amit én fizetek, a kettőnk nevén van igy 50% tulajdon joga van."

2019. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Viszont a ház felét követelheti...
2019. ápr. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Követelheti, de kijelentette, hogy Ő ott nem marad semmiképpen. És ha követeli azzal mit érhet el? Azt hogy visszaköltözik és elkerülgetjük egymást míg fel nem nőnek a gyerekek? Nem akar vissza jönni, és velem sem akar lenni.
2019. ápr. 24. 08:59
 28/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem! Azt éri el, hogy vagy te mesz o marad és kifizet vagy ebben az esetben valószínűbb, hogy ő meg te fizeted ki!
2019. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Értem. És hogyan döntik el hogy mennyit kell fizetni mikor még most is fizetve van a hitel? Vagy a hitel törlesztőt at kell akkor vallalnom? Mondjuk eddig is Én fizettem. Vagy hogy oldják ezt meg?
2019. ápr. 24. 12:47
 30/39 A kérdező kommentje:
És kötelezni nem kötelezhetnek rá hogy elmenjek innen. Vagy rosszul gondolom?
2019. ápr. 24. 14:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!