Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés az apánál?

Gyermekelhelyezés az apánál?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Van 3 gyermekünk a feleségemmel. 3 fiú, több mint 2 és cél éves, több mint 4 és fél éves es 7 és fél éves. A feleségem elköltözött több mint 2 hete, a házasságunk tönkrement. Amikor elment azt mondta itt hagyja a gyerekeket, mert a lakóhelyünkön nálam vannak a legjobb helyen. Most kezdi meggondolni magát, vissza jönni nem akar, hanem egy-egy hetes váltásban szeretné a fiúkat nálam és nála. Ebbe Én nem szeretnék bele menni, mert nem tartom jó megoldásnak. A gyerekek már így is hozzá szoktak ehezz az új "rendszerhez". Jelenleg a feleségem, a nagyszuleinél lakik, ott él az Ő nagybatjya is és a testvére. Őket egyáltalán nem ismerik a gyerekek, soha nem vettek részt az életükben. Eddig ahol éltünk, most is ott élünk, de már az anyukájuk nélkül. Ide köti őket minden, imádják a nagyszülőket(az én szüleimet) és a szüleim nagy mértékben hozzájárultak a nevelésükhöz is. Sajat lakása nincsen, csak a gyerekek számára ismeretlen nagyszüleinek a háza. Egy idegen hely. Munkálya sincsen, jelenleg alkalmi munkákat vállal. Mióta együtt vagyunk, nem dolgozott, mert a gyerekekkel volt itthon gyesen. A ház amit én fizetek, a kettőnk nevén van igy 50% tulajdon joga van. De itt nem akar maradni semmikepp. Az utolsó hónapokban gorombán viselkedett a gyerekekkel, szóban és fizikailag is. Mindkettőre vannak tanúk. Az egyik fizikai bántalmazás: a középső fiú flakonból ivott és kapott érte egy nagy pofont. Utána kapott pohárban es odacsapta a fiú az asztalhoz, a poharat (nem tört el semmi) . Ezután egy nagyobbat kapott, akkorát hogy leesett a székről. Erre is van szemtanú és a fiam is elmondta. Az évek során többször is megcsalt, a legutóbbi a kapcsolatunk végén volt, egy volt az elején is, és most kiderült hogy több is az évek során. A legutóbbinál a pici fiúnkat egész napra rábízta a beteg nagymamámra, hogy a pasijával találkozhasson titokban. Es voltak más kijelentései is mint pl: most magamra kell gondolnom, nem nézhetem mindíg a gyerekeket, nekem új élet kell, majd lesz valahogy ha a fiuk valamiben hiányt szenvednek stb. Mindent félvállról vett az utóbbi időben. Mind a háztartást, mind a gyerekeket. A legkissebb fiút nem vitte el orvoshoz, inkább találkozgatott. Amikor elment, már aznap többszáz kilométerre ment a barátnőjéhez titokban. Pedig marasztaltam nem küldtem el. Be szeretném adni a válópert, mert nem szeretném hetente rángatni a fiúkat. Tiltani semmiképp nem szeretném a fiúkat az édesanyjuktol, és nem is szidalmazom a szemükben. A kérdésem az lenne ezek fényében mennyi esélyem lenne az ideiglenes gyermekelhelyezésben, és később a végleges elhelyezésben? A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést hogy ilyen hosszan írtam.



2019. ápr. 23. 15:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
84%

Jogilag nem tudok segíteni, keress egy jó ügyvédet!

Elvált szülők gyerekeként annyit tudok mondani, a heti váltásba NE menj bele! KELL egy biztos otthon! A heti hurcolkodással ettől fosztjátok meg a gyerekeket!

2019. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Ha nincs saját lakása és Őt is "más tartja el" mivel nincs munkája sem, akkor is felmerülhet hogy magával viheti a gyerekeket? A semmibe? Kiszakitva az otthonukból Őket? Mert a közös lakásban nem marad, kijelentette.
2019. ápr. 23. 17:44
 13/39 anonim ***** válasza:
96%

Egy-egy hetes ingázás tényleg nem jó megoldás.Valami mást kell kitalálnotok.Üljetek össze a feleségeddel és beszéljétek meg.


Én megkaptam az ideiglenes és a végleges elhelyezést is.Nálunk is volt szemtanú + kamera.Az exnejem mondjuk ki is kelt magából a bíróságon, szóval nekünk az egy +pont volt.

Szerintem van esélyed megkapni az ideigleneset,sőt a véglegeset is.A gyerekek lepasszolását mindenképpen hozd majd fel!


Sok szerencsét!

2019. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatást! De arra még szeretnék választ kapni, hogy egyáltalán hogy merülhet fel saját lakás, és munkahely nélkül hogy megkaphatja a gyerekeket?
2019. ápr. 23. 17:57
 15/39 anonim ***** válasza:
72%

Anyának hívják azt aki lepasszolja a gyerekét azért hogy mehessen házasságot törni? Ezt a bíróságon nem fogják tolerálni, mi több ez a te oldaladon áll nagyon is...

Hagyjuk már hogy az apa mit tett,itt nem ez a lényeg. Az házasságot tört mielőtt azt lezárta volna, nincs munkája,nincs lakása. Mire fel kapná meg őket? Kérdező.. milyen az anya lelki-idegi állapota? Többször is bántotta a gyerekeket? Hamar kifakad?

2019. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Érzelmileg labilis. Hamar kifakad, es ha eljár a keze akkor nem nézi hogy mekkorát meg hogy hova üt.
2019. ápr. 23. 18:09
 17/39 A kérdező kommentje:
Többször is bántotta Őket. Sokat veszeledtem vele emiatt.
2019. ápr. 23. 18:19
 18/39 anonim ***** válasza:
91%
Na ez azért már eléggé érdekes akkor. Szerintem itt a mérleg a te oldaladon van. Egy jó ügyvéd és eltipossák.
2019. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
4 esetről van szemtanú, és a szülők barátok meg ennél többet is láttak az évek során. A tanúk mennyire számítanak?
2019. ápr. 23. 19:23
 20/39 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ügyvéd, de ha beidézik a tanúkat és meg is jelennek és ott is elmondják hogy mit láttak, akkor igen sokat számítanak. Csak jelenjenek meg a tanúk is és saját maguk mondják el a dolgokat. Nem hiszem hogy ezekutan megkapná ez az anyának nem nevezhető egyén a gyerekeket.
2019. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!