Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar feleségül venni?

Miért nem akar feleségül venni?

Figyelt kérdés
Párommal 12 éve alkotunk egy párt. Van két gyermekünk 8 és 1 évesek. Teljesen elzárkózik a házasság gondolatától. Kérdeztem tőle akkor miért jegyzett el, azt válaszolta nem tudja. Nagyon rosszul esett. Vajon már nem is szeret?
2019. ápr. 28. 13:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez miért most kezdett csak el zavarni? Tudtad, hogy nem akar elvenni, de vállaltál vele 2 gyereket. Most mi változott, hogy a szemére veted? Nem mindenki hisz a házasság intézményében.
2019. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Tőlünk kérded szeret e még? Az hogy szeret nem annyiból áll hogy feleségül akar e venni, avagy sem. Azt neked kell érezni minden nap. Érzed?

ÉS elsővel értek egyet igen, komolyan szültél neki 8 év után még egy gyereket, és most jöttél rá, hogy neked mennyire fontos a házasság?

2019. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Talán csak az a férfi attitüd, hogy valami függetlenséget, önállóságot meg akar tartani magának, hogy ne érezze a teljes elkötelezettséget, hanem maradjon meg a szabadság lehetőségéből valami picinyke darab.
2019. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk mondjuk alap volt, hogy a fontos kérdésekét meg a kapcsolat kezdeten tisztáztuk: házasság, gyermekvállalás, ezek pl épp ilyenek.
2019. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Ezt az ember a kapcsolat elején szokta megbeszélni, nem 12 év és 2 gyerek után. Nem is értem hogy jutott eszedbe. A nagyobbik gyerek születésekor is együtt voltatok 4 éve, ha más nem akkor átfuthatott volna az agyadon, hogy szeretnéd a hivatalos "nagykönyvben megírt" családosdit.

A házassághoz mindenki máshogy áll, van aki nem akar, van akinek csak egy papír és mindegy neki, más megy gyerekkora óta álmodozik róla.

2019. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Lehet hogy a házasság kisérőitől irtózik(én is).

Pl. Templom, az összes utált rokon, hónapokig tartó hajcihő, terem bérlés, zenekar, részeg vendégek. Brrrrrrrrr

2019. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem tudom. Én több olyanról is tudok ahol szakitás után a pasi a következő nőt rövid időn belül feleségül vette. Szerintem nem szeret eléggé , hagy magának kiskaput...
2019. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%

Szeritnem jó sokat szekírozzad vele, akkor tuti eléred hogy lelép. És akkor majd örülhetsz hogy mennyire igazad volt, lám biztos nem is szeretett, azért lépett le.


Neked minek a házasság? Az miért nem elég, ha szeretitek egymást, miért akarsz egy jogi aktust is hozzá?

Gondolom nem a kereszténység buzog túl benned annyira, ha már évek óta kupakoltok a Kaporszakállú engedélye nélkül.

2019. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos, én is több ilyet is láttam, mint a 7es. Nem szeret annyira. Kifogásokat lehet kreálni, de szinte mindig az a gond egy kapcsolatban, hogy nem szeretik igazán egymást a párok. A legtöbben megszokás, kényelem, elvárások miatt vannak együtt.
2019. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van mindenkinek, aki azt mondja, hogy ezt korábban kellett volna megbeszélni - de szerintem nem véletlenül tört most fel ez a kérdés a kérdezőben. Lehet, hogy hullámvölgy van és a kérdező úgy érzi hogy a gyerekei apjával távolodnak és a papírtól megnyugodna. De ha így van, a férfi elzárkózása még inkább érthető, hiszen ő most bizonytalan.

Ebben a helyzetben én se követelezőnék, inkább abba fektetnék az energiát, hogy én örüljek a hétköznapokban. Egyrészt, mert attól vonzó(bb) leszek, másrészt meg mert hiába is feszegeti az ember a kínos témákat, attól többnyire csak rosszabb szokott lenni.

2019. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!