Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek az összeköltözéstől/elkö...

Félek az összeköltözéstől/elköltözéstől. Normális?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal, heti 2-3 napot töltünk együtt a köztünk lévő 300 km-es távolság miatt. Most eljutottunk arra a szintre, hogy ő kitalálta, hogy vesz egy lakást abban a városban, ahol a jövőnket tervezzük.

Én jelenleg albérletben lakom lakótársakkal, de én még mindig úgy gondolok erre a szituációra, hogy ez csak időleges és amúgy "otthon" lakom a szüleimmel. Éltem már 1 évet külföldön, illetve voltak 2-3 hónapos külföldi tanulmányutak, rövid munkák, ami miatt ugyanígy nem laktam otthon, most mégis megijedtem ettől a helyzettől.


Normális dolog ez? Illetve attól is félek 25 éves létemre, hogy mit szólnak majd ehhez a szüleim. Valószínűleg vannak elszakadási problémáim, ez már korábban is kiderült, anno az egyetem miatti költözés, külföldi élet is az elején elég nagy trauma volt számomra, viszont akkor az picit vigasztalt, hogy csak időlegesen van ez így és aztán újra hazamegyek. Persze tudom, hogy ez az élet rendje és nagyon szeretem a páromat és szeretnék vele élni, elkezdeni a közös életünket, de a másik oldalon fáj, hogy "otthagyom" a szüleimet.


Mit gondoltok? Volt már valaki ilyen helyzetben?


2019. ápr. 29. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

1 teljes évet éltél a szüleidtől távol, már nem kéne problémának lennie a különéléssel. nekem 3 hónap alatt elmúlt a honvágy.

a szüleid meg mit szólnának? 3 éves párkapcsolat, felnőttek vagytok, természetes, hogy összeköltöztök. mi bajuk lenne ezzel?

2019. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Kapunyitási pánik. Minden változás stresszel jár, ott kell hagyni a jól ismert biztonságot és fejest ugrani az ismeretlenbe, ahol próbatételek várnak ránk, ahol felnőttek leszünk. Normális, ha ez megvisel, de majd megszokod és meg is szereted.
2019. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
65%
Nem az. Nem az elszakadástól, hanem az elkötelezódéstől félsz.
2019. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon szeretem a páromat és szeretnék vele élni, elkezdeni a közös életünket, de a másik oldalon fáj, hogy "otthagyom" a szüleimet"

Ha a pároddal is, meg a szüleiddel is őszintén meg tudod ezt beszélni, nem csak itt, idegenekkel, akkor igen, normális.

2019. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

bár ótvarmód lepontozták az egyik előttem hozzászólót, de osztom a véleményét, miszerint az elköteleződéstől félsz.


Én senki miatt nem vennék lakást sehol és nem is hagynám, hogy a közös jövőnk miatt valaki is lakást vegyen úgy, hogy nem laktunk előtte együtt.


Amúgy megjegyzem, hogy én is be lennék tojva, ha mondjuk a párom előállna azzal, hogy vesz egy lakást (miattunk/miattam) valahol. Ha összeköltözünk és kiderül, hogy ez így nem megy, akkor biztos magamat ekézném, hogy miattam verte bele magát ebbe az egészbe.


Ez után szokott jönni az, hogy "eltűrök neki mindent, mert ő ezt miattunk/miattam csinálta, és TARTOZOM neki ezzel, az ő áldozatáért". Na ezt a helyzetet az ellenségemnek sem kívánnám.


Tudom ezek egyike sem a "boldogan éltünk, míg meg nem haltunk" kategória... de én már csak ilyen pesszimista vagyok :D

számomra megnyugtató, hogy mindkettőnk bármikor szabadon mondhatja azt, hogy "részemről ennyi volt", mert van hova hátrálni. Ha kell vállvetve tűzön-vízen át a végsőkig és még azon is túl... de én kitartottja nem leszek senkinek. És Isten óvjon attól, hogy valakit valaha is kitartott helyzetbe hozzak.


ez csak egy vélemény. nekem sok lenne, amit leírtál, de a lehetőségeket kell nézni. ez biztos új távlatokat nyit meg a kapcsolatotokban és család tekintetében is. én eleinte biztos hazárdjátéknak érezném, de aztán lehet én vagyok az aki túlzottan ragaszkodik a szabadságához :D

2019. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit drámázol, 5-ös, szó se volt róla, hogy a barátnő (gondolom, a kérdező a lány) miatt venné a lakását a fiú, ez az övé marad akkor is, ha esetleg szétmennek, semmiféle áldozatról nincs szó, pláne nem háláról.
2019. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nem drámázom, leírtam, hogy én mit gondolok erről. ez csak egy vélemény. az értékelésem tükrében sokat adni nem kell rá... azt írta, hogy "vesz egy lakást abban a városban, ahol a jövőnket tervezzük". Ha amúgy is ott venne lakást, ahol a közös jövőjüket tervezik, akkor teljes mértékben neked adnék igazat. Mindemellett ez egy komoly elhatározás mindkét részről, ez vitathatatlan. Tök jó, hogy itt tartanak! Én óvatosabb (beszari) vagyok ennyi. Ezt az értékelések meg is mutatják, nincs is ezzel semmi gond :D elfogadom.
2019. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!