Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha félek az összeköl...

Normális, ha félek az összeköltözéstől?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, ugy döntöttünk, hogy a közeljövőben összeköltözünk!

Bennem nagyon vegyes érzelmek vannak ezzel a kapcsolatban, egyrészről örülök neki, mert szeretem és vele szeretnék lenni. Másrészről pedig féltem a szabadságom. Neki is szüksége van a magányra, hogy néha egyedül legyen és nekem is. Külön hobbink van, külön programokat is szoktunk szervezni a barátainkkal, nem szoktunk mindig egymás nyakán lógni. Félek, hogy az összeköltözés után erre nem lenne lehetőség.

És legfőképp attól félek, hogy mi lesz ha nem működik...ha mégsem passzolunk, ha elöjönnek olyan tulajdonságok amiket nem bírunk elviselni egymásba, illetve hogy párom nagyon önző és félek hogy minden háztartási munka, főzés, mosás stb. rám hárulna és nem maradna időm magamra, mindig fáradt és kedvetlen lennék.

Ezeket neki is mondtam ő annyit mond rá, hogy szerinte biztos hogy működni fog, de ha mégsem akkor jobb ha elöbb kiderül mint évekkel később.

Mit gondoltok? Normális a félelmem? Ti mit éreztetek összeköltözés elött?


Én/24 Ő/25


2011. aug. 11. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam Ő/28
2011. aug. 11. 23:18
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Az együttélésnek pont az a lényege, hogy rájöjj, mi az amiben más a párod, mi az , amihez alkalmazkodnod kell (ha szereted) és mihez kell neki alkalmazkodnia?

A háztartási munkákba ügyesen be kell vonni a párodat, nem hagyni ellustulni. A baráti kör meg ugyanúgy maradhat, és nem muszáj egymáson lógni, mert ti "együttéltek".

És igen, "lakva ismerszik meg..." . De ez az esetek nagy részében pozitívan alakul a dolog.

Az összeköltözés tulajdonképpen az összecsiszolódás eleje.

2011. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem az összeköltözéstől félsz, hanem az ismeretlentől. Az, hogy néha magányra vagytok, megoldható úgy is, ha együtt laktok, csak megbeszélés kérdése. Mint minden más is.
2011. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a barátnőimnek szoktam adni már egy kulcsot a kapcsolat elején és felhatalmazom a korlátlan garázdálkodásra a lakásomon belül. Úgymond szabad kezet kap. Már 18 éves korom óta külön élek és azóta ez így ment minden lánnyal... Szépen lassan odacipelték a holmijukat aztán mikor vége lett el... Ugyan nem költöztek hozzám "hivatalosan", de két ruhanemű mindenből volt mindig és mosógép révén huzamosabb ideig is kibírta hazamenetel nélkül.


Csupán azért véstem le ezeket a sorokat, hogy lehet így is. Nem muszáj egyből oda költöznöd. Szépen lassan, semmit sem kell elkapkodni. Időd van elég és neki is gondolom...

Természetesen, mivel egyedül élek így elég sok agglegényes tulajdonságom van, szóval kínosan ügyelek a rendre és a tisztaságra, mert utálok takarítani és így megspórolok egy csomó időt.. Az eddigi lánykák és a mostani is, ha kuplerájt csinál elrakodja maga. Szóval úgy élünk, mintha két háztartás lenne egy lakáson belül, ámbár mégis én fizetek minden rezsit. Persze ahol tud/tudtak mindig besegítettek, mind anyagi, mind munkák tekintetében.

Szóval szerintem ez egy működő dolog. Nem ezért mentem szét az exeimmel, mert nem bírtunk volna együtt élni , hanem egészen más okok miatt. De ehhez, köze nem sok volt...

2011. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, ha valaki fél az összeköltözéstől, még akkor is, ha biztos az érzelmekben. Én 3,5 éve ismerem a vőlegényemet, mégis vannak félelmeim az összeköltözéssel kapcsolatban. Pedig nem vagyok túl fiatal, 37 éves vagyok, Ő 34. Elvált nő vagyok, két gyermek édesanyja. Kb. 1,5 évvel a megismerkedésünk után összeköltöztünk, de csak néhány hónapig tartott, mert úgy éreztem, nem működik. Nem segített semmiben, igazából a porszívót sem fogta meg. Mára odáig fejlődött, hogy bármit megcsinál, csak több időt tölthessünk együtt, mosogat, főz, takarít, gyerekekkel tanul és úgy látom, szívesen csinálja és belátja, hogy akkor hibázott. Most ismét felmerült az összeköltözés, és bár látom a pozitív változást, mégis tartok tőle. Egyben vagyok biztos, hogy szeretjük egymást és bízom abban, hogy ez mindenen átsegít.
2011. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!