Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnám meg az örökségem?

Hogy kaphatnám meg az örökségem?

Figyelt kérdés

Az alapszitu egy kicsit bonyolult. Valószínűleg perre viszem az ügyet, de előtte szeretnék pár véleményt kérni, érdemes-e.

Apám meghalt múlt héten, örökölt egy negyed házrésznyi vagyont korábban az ő szüleitől. 4en vannak testvérek, innen a negyedrész.

Amit tudni kell h apám évekig kórházban volt a halála előtt, ezt az időszakot korlátozott cselekvőképesen vagy teljesen képtelenül töltötte. Erről nincs bírósági végzés, de nyilván az állapotából adódóan nem tudott döntést hozni (nem tudta milyen évet írunk, alapvető döntéseket nem tudott meghozni, magát ellátni sem tudta volna). Sokszor került olyan állapotba, hogy magáról sem tudott.

Az egyik ilyen alkalommal a testvérei bementek a kórházba és aláíratták vele, hogy lemond a teljes részéről (ezáltal az én örökségemről). Vagy fogták a kezét, vagy hamisították az aláírását, vagy kényszerítették..ezt sajnos nem tudom mert csak a kórházi dolgozók mondták hogy láttak valamit.

Bizonyítani nem tudom. Apa később nem emlékezett rá mit írattak vele alá, csak hogy egy papírt.

Kérdésem, érdemes-e családjogi pert kezdeményezni a bizonyítékok illetve a cselekvőképtelenség megállapításának hiányában? Illetve a hosszan tartó kórházi ellátás önmagában jelenti-e, hogy az illető cselekvőképtelen?

Ha hamisították az aláírását, talán az írásszakértő bevonása járható út, ha saját maga írta alá, akkor a csökkent tudatállapotot hogyan lehetne bizonyítani?



2019. ápr. 30. 10:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
45%
Többe fog kerülni a leves mint a hús. Nehéz bármit bizonyítani. Sőt. Szinte lehetetlen. Max kötelesrészt kiharcolhatnál, de mondom, évek-plusz egy vagyon. Én hagynám a fenébe.
2019. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Mennyit ér a ház? Ha falun régi,lerobbant pár millios, aminek a negyed része 1-1,5 millio akkor hagynám a francba és többet feléjük sem néznék, ha sokat ér akkor a korházbol az állapotárol szakvéleményt kérni, leleteket begyűjteni amig friss a dolog, rendőrségen feljelentést tenni
2019. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy írták, mérlegelni kell, megéri-e azért a negyedrészért, ha a Rézmálon van igen, ha Mátészalkán, lehet nem. Nem tudni mit írt alá, amíg ki nem derül (pl a hagyatékin). Kizárni nem tudnak így sem teljesen, végrendelkezést meg meg lehet támadni. Ingatlant átírni ennél bonyolultabb, meg ügyvéd se fog szerintem belemenni így, és még lehet pár dolog. Ami még eszembe jut életbiztosítás, de ha akkor kötötték akkor biztos nem fizet semmit mert már beteg volt, ha régebbről volt, akkor max kedvezményezettet változtattak, az amivel semmit se lehet kezdeni.
2019. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
2-3 M a részem belőle. Egyébként közben el lett adva, tehát ez a rész kp-ban/folyószámlán létezik már, nem ingatlanban. Köszi az eddigi válaszokat.
2019. ápr. 30. 11:22
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Ha apád nem lett gyámság alá helyezve, akkor kb. esélytelen már a szitu
2019. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem érdemes. Ha nem lett gondnokság alá helyezve, nem szamit, hogy milyen állapotban volt. Max az aláírás hamisítással lehetne kezdeni valamit, de azt bizonyítanod kell és mivel ez bűncselekmény, ha nem igaz, rágalmazásért beperelnek és simán nyernek.
2019. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
15%

"Sokszor került olyan állapotba, hogy magáról sem tudott.


Az egyik ilyen alkalommal a testvérei bementek a kórházba és aláíratták vele, hogy lemond a teljes részéről (ezáltal az én örökségemről). Vagy fogták a kezét, vagy hamisították az aláírását, vagy kényszerítették..ezt sajnos nem tudom mert csak a kórházi dolgozók mondták hogy láttak valamit."

Hm, érdekes. Tehát a testvérek előre tudtak, hogy mikor kerul apad olyan állapotba és hogy hogy nem, pont láttak az ápolok is valamit. Érdekes.

2019. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Pedig nem akkora varázslat. 4 évig volt kórházban, majdnem minden nap bent volt nála valaki. Így elég rendszeresen volt szét agyilag és nem volt nehéz alkalmat találni erre.

Az ápolók meg szintén nem fognak rágalmazásba belemenni, hogy esetleg kockáztassák a munkájukat.

2019. ápr. 30. 11:41
 9/34 anonim ***** válasza:
15%

Pedig ez vesztett fejsze nyele. Egészség biztosan veszíteni fogsz.

Ha anynira nem volt magánál, miért nem kérted a gondnokság alá helyezést?

2019. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
5%
Egy hét után már az örökségen kattogsz a temetés helyett. Lehet, hogy ők csaltak, de te se vagy jobb.
2019. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!