Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet rávenni a rokonságo...

Hogy lehet rávenni a rokonságot arra, hogy ne ajándékozzanak nekünk? (vagy egyáltalán ne, vagy legalább ne tárgyat)

Figyelt kérdés

Saját és a párom rokonságáról is van szó.

Már évek óta próbáljuk meggyőzni őket, hogy ne vegyenek nekünk maradandó tárgyi ajándékot semmilyen ünnepre.

Vagy ne is ajándékozzanak egyáltalán (legjobb ez lenne), vagy ha mindenáron ragaszkodnak hozzá, akkor adjanak valami elfogyaszthatót (csoki, gyümölcs, palack ital, ilyesmik), vagy pénzt, programot, akármit.

Minden ilyen alkalommal szóltunk előre az ünnep előtt, utána is, stb, mindig mosolyogva bólogattak, hogy jó-jó, de hát most ezt úgy kitalálták és "muszáj volt" megvenni... Aztán legközelebbre megint "csak most épp" találtak valamit.


Lehet tenni valamit, hogy ne falra hányt borsó legyen a kérésünk, hanem tartsák is végre tiszteletben, és ne adjanak tárgyi ajándékot?


2019. máj. 7. 14:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok újra. Kérdező, hiszti, balhé, "nemszólokhozzád" nyilván előfordul ilyen esetekben, ilyenkor kell becsukni a füled és kivárni, amíg a másik lehiggad.

Az én anyám is hisztérika, gondolhatod, ő is sokáig balhézott ezután, de végül csak beadta a derekát. Felnőtt emberek legyenek már képesek leülni és megbeszélni a dolgokat, kompromisszumot kötni, ne adj'Isten érvelni, miért ragaszkodnak ehhez a hülyeséghez annyira, talán még meg is hat vele - anyám olyat még az életben nem tett! -, a hisztéria és a bömbölés az apró gyerekek eszköze.

Ilyenkor kell úgy is kezelni őket, mint egy gyereket. Ha hisztizik és engedsz neki, akkor legközelebb is ezt fogja tenni. Na azt már nem. Ahogy jön a hiszti, onnantól az van, amit én akarok, megszűnt a kompromisszum lehetősége. Terroristákkal nem tárgyalunk. Szomorú, amikor a gyereknek kell nevelnie a szülőt...

2019. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!