Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudja venni a lányaimat a...

El tudja venni a lányaimat a férjem válaskor?

Figyelt kérdés

Van 2 kislányom ,és egy pici fiam , de neki más az apukája. Bevételem csak a családi potlék ,plusz a párom fizetése. Egészségugyi okok miatt , most nem tudok dolgohni . Nem sok minden . A ház amibe élünk 50-50 százalék a férjemmel . Én lakok benne, ő elköltözött barátnöjéhez . Azzal fenyegeg , h mivel ö nem lakik a házba ,amin hitel van , mégis ő fizeti a hitelt , ö nem szeretné , és adjuk el. De albérletet találni 3 gyerekkel, havi kb 15 000 forintal nem olyan egyszerű.

A férjem szinte luxus körülmények közt él.

Gyerektartást nem fizeg , mivel nekem állt , hogy én nem a gyerekekre költöm , igy bevásárolt nekik csak élelmiszer , ruhákat ...de ezzel nem sokra megyek , ugyanis nekem pénz kell .sokszor a számlakat se tudom fizetni , ezzel is fenyeget , hogy elöbb utóbb ugyis kikapcsolnak valamit és akkor szi te biztos , hogy harc nélkul hozzá kerülnek a gyerekek .

Plusz a kisfú apukája is harcol a kisfiáért , hogy nála jobb helye lenne , és össze fogtak a férjemmel , hogy majd kicsinálnak . A jelenlegi párom teljes mértékben mellettem áll , rajta kivül nincs másom .

Mit tudnák tenni ? Mennyire lehetnek valósak ezek a fenyegetések ?házat gényleg el tudja adni , ha én nem megyek ki belle ?


2019. máj. 9. 16:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

"Bevételem csak a családi potlék ,plusz a párom fizetése. Egészségugyi okok miatt , most nem tudok dolgohni . Nem sok minden . A ház amibe élünk 50-50 százalék a férjemmel "


Igen!

2019. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs jövedelmed, akkor az apánál fogja a bíróság elhelyezni a gyerekeket. És jobb is lesz nekik az apjuknál. Miből akarod őket eltartani?
2019. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 grafno ***** válasza:
90%
Szerintem, ha nem lesz a hitel fizetve akkor a ház az megy. A bankot nem igen érdekli, kik laknak benne. Esetleg a fenn maradó részt lehet egyéni célokra költeni vagy a hitelest kifizetni és akkor "egyedül" törlesztesz.
2019. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Igen elveheti. Sőt kérheti azt is hogy az ő házrészére fizess lakáshasználati díjat, és természetesen a hitel felét. Meg mi az hogy neked pénz kell? Miért szerinted a kaját ingyen adják a férjednek? Ő ellátja az ő gyerekeit, a saját és a harmadik gyerek ellátása a te kötelességed. Sőt, igazából a másik két lány költségeinek a felét is neked kéne állni.


Fizeti a hitelt, költ a gyerekekre és még kéne gyerektartás is..nem vagy te egy kicsit nagyravágyó már ne haragudj? Mondhatná azt is hogy semmit nem vesz a gyerekeknek mert te ott élsz a házrészében is, és az a hitel amit fizet a gyerektartás összege.

2019. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Most kapcsolok, már a harmadik bakkal vagy? Remélem, a bíró az apáknak adja a gyerekeket.
2019. máj. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
a bíróság az anya pártjára áll automatikusan, de ha te nem tudod biztosítani az alapvető dolgokat a gyerekeknek, akkor elég valószínű hogy nem nálad fogják elhelyezni őket
2019. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Ma már nem "automatikusan az anya pártjára áll a bíróság" szerencsére, hanem valóban a gyerek érdekeit veszi figyelembe. Itt az a helyzet, hogy tényleg az apjuknál lenne a gyerekeknek jó, nem a nőnél.
2019. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Nincs jövedelmed, van 3 gyereked 2 apától, még el sem váltál a férjeddel de már van új párod? Ez nem túl jó színben tüntet fel téged. Itt nem a férjed és az exed hozzádállássán kéne elgondolkoznod szerintem. A gyerekek meg annál lesznek jó helyen aki el tudja őket tartani. Az új pároddal azért még várjatok a gyermekvállalással.
2019. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
#7 bár igaz lenne. közeli ismeretségi körömben van egy apuka aki már vagy 2. éve küzd hogy hozzá kerüljön a gyerek. bizonyítékuk van rá, hogy a nagymama neveli a gyereket, mert anyukának fontosabb hogy minden hétvégén a seggét rázza a diszkóban, a láthatást meg megtagadja az apától. de a bíróság szerint ez teljesen oké, a gyerek az anyáé.
2019. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%
9, azért ez így kevés. Lehet, a bírónak is az. Ha csak annyi van, hogy az anya diszkóba megy hétvégenként, az akkora tragédia?
2019. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!