Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy csúszok 1 évet az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egy nagyon nehéz tantárgyam nem lett meg, emiatt csúszok egy évet az egyetemen. Emiatt egy másik nehézre be se mentem, mert így minek, majd jövőre... Gimnáziumban és a felsőoktatásban sem buktam meg soha semmiből. Teljesen el vagyok keseredve, hogy csalódni fognak bennem és kudarc vagyok.

Munkám van, nem ők tartanak el. (Nem a tanulás rovására ment)


23L


2019. máj. 9. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem bukás, hanem egy év halasztás.

Mondd meg ezt.

Önálló vagy, rád tartozik. Felsőfokú iskolában nem egyedi eset. Én anno családi okok miatt kértem egy év halasztást. Viszont ne ess abba a hibába, hogy nem folytatod. Ezt az egy évet töltsd a munka mellett is felkészüléssel.

2019. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén, és higgadtan. Nincs ebben semmi extra, senki sem tökéletes, és van, hogy egy dolognak többször is neki kell lássunk. Ha emberből vannak, meg fogják érteni.


Egyébként ne vedd kötekedésnek, de 23 éves vagy. Nekik mégis mi közük van ahhoz, hogy hogy állsz a tanulással? Mármint persze, megbeszélni meg lehet az ilyesmit, de ez már nem az ő dolguk, bajuk. Inkább örüljenek, hogy olyan lányuk van aki idáig eljutott, és még mellette dolgozik is.

2019. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy nem lett meg xy vizsgád. Ha azonnal rákérdeznek, hogy mit jelent ez, akkor megmondod, hogy sajnos +1 évet. Ha nem kérdeznek rá fél percen belül, akkor mondd hozzá magadtól.

Nekem 4 év csúszásom volt, pedig régen jó tanuló voltam. Csak valamelyik órák nem feküdtek... Ez van, nem kell annyira ráparázni. Sokan csúsznak. És utána attól még lehet jó állásod, meg dolgozhatsz munka mellett. Viszont mivel kreditrendszer van, ajánlom, hogy amit tudsz, csinálj meg. Kivéve, esetleg, ha nagyon összefüggenek, de az esetleges ösztöndíj szempontjából előnyösebb lehet, ha megcsinálod amit tudsz akkor, amikor felvetted. Meg a tárgyfelvételek számának szempontjából is.

2019. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Nincs is meg vizsgaidőszak...
2019. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem magyarországi egyetemre járok
2019. máj. 9. 23:55
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

"Nekik mégis mi közük van ahhoz, hogy hogy állsz a tanulással? "


Feltehetoen a szülők finanszírozzák.

2019. máj. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Tudtam, hogy kidumálod...

Ma már egy tárgy a bolognai rendszerben nem igazán jelent csúszást, külföldön sem (ott se nagyon vizsgáznak még).

2019. máj. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7es, én egy tárgy miatt csúsztam évet, mert nem tudtam rávenni a ráépülőket, így csúszott a többi is(kémia nem sikerült, így nem tudtam felvenni következő évben a szülészet'. és anatómia 2. tárgyakat, amik szinte az egész képzés alapja, így máris megvan a csúszás.


Kérdező: ha nem kell finanszírozniuk, akkor szerintem nem fognak kiakadni.

2019. máj. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, miért olyan hihetetlen egyébként a kérdése? Nekem volt olyan tárgyam (magyar egyetemen) amiből nem volt vizsga, csak èvközi jegy. Már ilyenkor, vizsgaidőszak előtt tudtam, hogy ez bukó és csúszok.

Fel nem foghatom miért kell állandóan kötekedni és megkérdőjelezni mindent. Mi az istenért hazudna?


Kérdező : egyszerűen közlöd velük, hogy egy tárgyad nem lett meg és emiatt egy évvel később végzel. Más is járt már így, sok szakon az a csoda, ha időben végzel.

Persze jobb lenne úgy, de én nem érzem akkora tragédiànak. Főleg ha dolgozol is, akkor meg főleg, munka mellett egyáltalán nem para, ha nem jött össze minden elsőre. Így is büszke lehetsz magadra, hogy diplomát szerzel, ne vedd annyira szigorúan.

Bár én azt ajánlom, hogy minden tárgyat legalább próbálj meg, ne halaszd tovább. Már mindegy, de megpròbàlni meg lehetett volna a másik nehéz tárgyat.

2019. máj. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9# vagyok, persze a 7# kommentnek szólt, nem az előttem lévőnek.

A Bolognai rendszerben is lehet egy tárgy miatt csúszás. Nálunk pl a matek 1-re épült gyakorlatilag az összes termeszettudomanyos tárgy. Akinek nem sikerült elsőre, az egy évet kapásbòl ràtolt a képzésre.

2019. máj. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!