Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy csúszok az egyetemen? (lent)

Figyelt kérdés
Utolsó vizsgaidőszakom volt Magyarország egyik legjobb egyetemén, de három vizgsám nem sikerült (részben tőlem független okokból, de ez most mindegy). Eddig sosem buktam vizsgán. A szüleim nem tudják, hogy egy évet rá kell húzom. Sosem volt velük jó a kapcsolatom, sosem tudtam velük a gondjaimról beszélni, ráadásul teljesítményarányos a velem való viselkedésük és a dolgaimhoz való hozzáállásuk. Nagyrészt a párommal élek, az ő fizetéséből, de valamennyi támogatást azért otthonról is kaptunk. Már volt egy elrendezett munkalehetőségem, ahová így nyilván nem fogok tudni elmenni. Borzasztó nagy rajtam a nyomás, soha az életben nem voltam még ennyire tanácstalan. Mindenki a családomból elvárja, hogy tökéletesen teljesítsek. Mit tegyek, hogyan kommunikáljam ezt le velük? Ti mit tennétek a helyemben? Köszönök minden segítséget.

2018. júl. 1. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
És melyik Magyarország egyik legjobb egyeteme?
2018. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a kérdés szempontjából abszolút lényegtelen.
2018. júl. 1. 15:41
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen, valóban lényegtelen. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy mindenki aki megbukik egy vizsgán az egyetemen és ide kiírja, az mind valami extra nehéz szakra jár, vagy a leges-legnehezebb egyetemre! Miért kell ez a körítés? Nem sikerült, mert nem tanultál, és kész! Miért kell mellé a rizsa? Sőt, magyarázkodni sem kell. Nincs meg a féléved, majd legközelebb.
2018. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne mehetnél dolgozni? Ha csak 3 tárgyon múlt, akkor azt munka mellett is be lehet már húzni egy év alatt. Főleg, hogy másodszorra könnyebb minden tárgy. Amit most foglalkoztál vele az nem tűnik el nyomtalanul a következő félévre :)
2018. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Hogyan lehet reszben toled fuggetlen okokbol megbukni 3 vizsgan is? :D Ha meg egy köcsög van, ami mindenhol van, es szivatja a fel evfolyamot, az oke. De harom? :D Anyukaeknak ennel azert meggyozobben majd.
2018. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
leírod melyik Magyarország legjobb egyeteme?
2018. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Elmondod és kész. Ha nem támogatnak akkor diákmelózol.


Az Mo legjobb egyetemére kíváncsi lennék. Egy egyetemen belül van pár kar, hiába nagyon jó mondjuk a szegedi vagy a DE de az orvosit összehasonlítani nem lehet ugyanannak az egyetemnek az óvónő képzésével :D

2018. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát, nemtom, milyen lenne pl, hogy át tudnád -e kérni magad levelezőre; és hátha mégis felvennének arra amunkahelyre esetleg.
2018. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk lehet kérvényezni, hogy a szakmai gyakorlat félévében még hadd vegyünk fel tárgyat/vizsgát. Ha regisztrációs héten még te is meg tudnád csinálni őket, akkor utána mehetnél dolgozni. De ez nem tudom, ott is így van-e, vagy csak a kevésbé jó sulikban. :( :D
2018. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt először magadban kell helyretenni. Ha te el tudod fogadni, hogy megtörtént és helyre tudod állítani az önbecsülésedet (tudom, hogy nehéz!), akkor a szüleid elé is könnyebb lesz kiállni. Elhiszem, hogy könnyebb minden, ha a szülők áldásukat adják a dologra, de felnőttként már nem vagy köteles megfelelni az elvárásaiknak. A saját életed, neked kell boldognak lenned - ráadásul ők is felnőttek, ne a te teljesítményedtől függjön már a boldogságuk.
2018. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!