Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bajod van? Semmi! Miért...

Mi bajod van? Semmi! Miért nem képes a párom egy ilyen egyszerű kérdésre sem válaszolni? Miért duzzog órákon keresztül és miért csak ezt hajlandó válaszolni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 01:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

valószínű nem szeretne róla beszélni. Ne nyaggasd, hagyd, hagy duzzogja ki magát, aztán ha mégis beszélni akar róla,hallgasd meg.

Az én párom például olyan,hogy nemigazán szeret beszélni a gondjairól és ha kérdezgetem,még jobban bezárkózik. Elég nehéz ilyenkor békén hagyni,mert hát érdekel,hogy mi a baja, de akkor is hagyni kell lenyugodni.

Ha esetleg rád haragszik valamiért,gondold végig,mi lehetett az, amivel megbántottad és kérj bocsánatot,ha úgy gondolod.

2010. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az egyfajta büntetés, hogy ki kell találnom, hogy mi lehet a baja? Állati megálázó ám végigsorolni az összes lehetőséget, amin esetleg megsértődött és mindért egyenként bocsánatot kérni, hátha eltalálom véletlenül.
2010. júl. 7. 08:26
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha te vagy a férfi.

Párod feltehetően azt várja el, hogyha szereted, magadtól rá kell jönnöd, mi bántja, és azon duzzog, hogy nem jössz rá.


Ha te vagy a nő.

A párod azt szeretné, hogy ne emlegesd, hogy problémája van. Akkor érzi jól magát, ha nem csehszteted vele, és hagyod hogy magától megoldja.

2010. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Én nem értek egyet az első két válaszadóval. Az óvodások viselkednek így. Egy felnőtt párkapcsolatban szerintem beszélni kell a problémákról, és közösen kell megoldani azokat, mert ha nem, akkor az olyan, mintha két idegen élne egymás mellett, társas magány. Aki ezt nem érti meg, és a párja előtt játsza a durcás hülyegyereket (mert aki így viselkedik, az az), az szerintem nem érett egy jól működő párkapcsolatra, aminek az alapja a kommunikáció. Emiatt az állandó "semmi baj"-omozás miatt van annyi válás, mert utána meg az lesz, hogy nem foglalkoztál a bajával. Figyelj, szerintem, ha megnyugodott próbáld meg vele megbeszélni, hogy ez a viselkedés nem megfelelő egy párkapcsolatban, és mondd el neki, hogy te mit szeretnél. Ha nem érti meg, én elgondolkodnék rajta, hogy miért is olyan jó nekem egy retardált óvodással együtt élni.
2010. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
09.32 folyt.: amúgy nyakamat rá, hogy a kérdező nő. A (párjukat nem egyenrangú félnek tartó - bocs, kérdező) férfiak szoktak tipikusan így viselkedni.
2010. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Számomra sokszor a legnehezebben megválaszolható kérdés, amit a párom fel szokott tenni az, hogy "mi bajod van?"

Könnyebb azt válaszolni, hogy "semmi" vagy "nem tudom"... és ugyanez igaz fordítva is :-)

Nekem az jött be nála, hogy másként kérdezek: Jól érzed magad? Bánt valami? Hogy telt a napod? - sablon kérdések ezek is, de könnyebb velük a lényegre térni, mint egyből ráijeszteni abból a nézőpontból, hogy baj márpedig van.

32/n

2010. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem biztos, hogy te bántottad meg, rád mérges vagy miattad duzzog. Simán lehetett mással is konfliktusa, amiről nem szeretne beszélni. Hagyd ilyenkor békén, majd beszél róla ha szeretne. Nekem a nővérem ilyen. Már látom rajta, ha ideges és nem szabad hozzá szólni. Még ha nem is rám mérges, akkor is összeveszik velem, ha ilyenkor nyaggatom. Ő egyszerűen ilyen típus, hagyni kell, hogy lerendezze magában a dolgokat és utána elmeséli, hogy mi volt a probléma.
2010. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

Ne alázkodj meg előtte! Ilyenkor hagyd ott és menj el sétálni vagy netezz! Ne nézz rá, ne szólj hozzá, és szard le a fejét!

Mi a fas*zt pitizel neki, mi vagy te pincsikutya?

Ha ezentúl kiüt a bili nála, ne szólj hozzá, hagyd ott és ténykedj, olvass, tv-zz, netezz, barátnőzz...és ha úgy gondolja, elmondja majd!

26.L

2010. júl. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

Ha nem is ilyen stílusban de egyet értek a 18,57-el.

Nekem nem lenne türelmem egy ilyen hisztis emberhez akár nő akár férfi.Ha utóbbi még rosszabb a helyzet.Ha egy felnőtt embertől csak ennyi telik,akkor éljen egyedül,mert tényleg nem néz téged semmibe.Miféle egy kapcsolat az,ahol így működik a kommunikáció,illetve ennyire nem működik.Talán a párod valami zombi,és nem társas lény?Vagy,ennyire egoista.

2010. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hagyd ennyiben, majd elmondja, ha akarja.
2010. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!