Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te miért keresnéd fel hirtelen...

Te miért keresnéd fel hirtelen a körülbelül 25 éve nem látott távoli rokonaidat ha eddig nem érdekelt?

Figyelt kérdés

Te mi okból kifolyólag keresnéd fel a körülbelül 25-30 éve nem látott távoli rokonaidat internetes közösségi oldalon keresztül, ha eddig évekig sőt évtizedekig nem foglalkoztál velük , és nem érdekeltek?!


Mi oka lehet annak hogy valaki le se S*ar valakit évtizedekig, majd hirtelen egyszer csak jön egy ötlet, húú mi családtagok vagyunk legyünk hát jóban?

Üzenetek sokasága, like dömping, nyalizás, jópofázás stb... Hirtelen legyünk Nagyon jóban!!


Valami érdek áll mögötte? Miért?


A legyünk jóban mert családtagok vagyunk, hát, eddig is eszébe juthatott volna az illetőnek. Volt rá több mint 20 éve...


2019. máj. 23. 01:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül és kizárólag csak "érdek lehet mögötte", lehet pl. hogy az illető rájött: "telik az idő és akik fontosak voltak neki, nem tartotta velük a kapcsolatot" - még ha távoli rokonok is voltak.

Másik lehetőség: korábban esetleg volt valami konfliktus, nézeteltérés, illetőnek több évtizeddel később eszébe jutott és belátta hogy hibázott, jóvá szeretné tenni.

Nem feltétlenül mindig kell valamilyen önző érdeket keresni emögött.

2019. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Én valószínűleg sok távoli rokonomat nem ismerem, mert édesapám halála után a nagyszüleim nagyjából le se tojtak (3 éves voltam akkor). Néhány éve elkezdtem a családfámat kutatni, és nagyon örülnék, ha még élő rokonokra bukkannék ezen az ágon, mert semmit nem tudok a családról, talán ők tudnának mesélni néhány dolgot. Tehát én emiatt keresnék meg távoli rokont, és kicsit szomorú lennék, ha bunkó módon akarna elhajtani.
2019. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem túlgondolod...


Pl. másodunokatestvéreimmel 15-16 éves koromig rendszeresen találkoztam, mert szüleim és első unokatestvéreik régen sokat találkoznak, de mi gyerekeik 15-16 éves korunk után már ezeken nem voltunk ott. Aztán mikor jött az iwiw (2002, 25 éves voltam akkor) azért csak megkerestük egymást, de ugyanígy általános iskolai osztálytársakat is. Aztán volt pár közös iszogatós, bulizós összejövetel is (ugyanígy általános iskolai osztálytársakkal is), majd ezek megint elhaltak.


2010 körül meg szüleim és unokatesóik kezdtek rákapni a facebookra, ők kezdtek el szervezgeti évente

2019. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

... összejöveteleket (vendégházakban), amikre az elején mi gyerekeik is jöttünk. Aztán már csak ők talizgattak, mostabán ezek is ritkultak.


De Facebookon így is ismerős minden másodunoktesó, és ha kiposztolnak jelentősebb életeseményt (diplomázás, házasság, gyerek születés...), akkor nem csak egy lájkot dobunk, hanem messenger hanghívásban is gratulálunk egymásnak. Kisebb örömhíreknél meg szöveges üzenetet küldünk egymásnak, új képekre meg dobunk egy lájkot.

2019. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Van neki családja, nyilván eddig is megvoltak, nincs egyedül. És nekem furcsa ha valaki nem érdekel több mint 20 évig egyszer csak elkezd nagyon nagyon feltűnően "nyalizni" olyan nyalásan ragaszkodik átvitt értelemben. Itt valami nincs rendben.
2019. máj. 24. 00:22
 16/20 A kérdező kommentje:

"Telik az idő"


Persze nyilván. Csak ha engem nem érdekel a másod, harmad unokatestvérem évtizedekig, akkor furcsa h egyszer csak nagyon érdekel.

Amíg itt laktak Magyarországon az illető le se S*rta őket évtizedekig, nem is látták egymást. Amióta kiderült hogy a távoli rokon külföldön él / tartózkodik pár éve és már "stabil" az ottani helyzete, itt értem ez alatt a lakást, munkát, megélhetést stb. Szóval amióta ezt "kiszimatolta" azóta érdekli őt a távoli rokon/ok.


Szó sincs Arról hogy egyedül lenne vagy ne lenne családja.

2019. máj. 24. 00:28
 17/20 anonim ***** válasza:

Lehet önös érdek, valóban! Ezt te tudhatod a megérzéseid alapján egyedül. (Mi innen gyakorizó válaszolók csak tippelgethetünk...)


Az én esetem megint más. Súlyos beteg van a rokonságban és őszintén örülök, hogy egy 30 éve(!) nem látott unokatestvéremmel tartós viszonyt ápolhatok.


Egy másik - szintén 30 éve(!) nem látott rokonnal is meleg üdvözlettel beszélgetünk egymással - amikor van lehetősége felvenni a facebook-os telefonvonalat.


Szülinapi, névnapi jókívánságok, stb. stb.

2019. máj. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%
Elkezdtem családfát kutatni. Kiderült, rengeteg rokonom van a városban, akiket nem is ismertem. A saját családjaikról csak ők tudnak mesélni. Szerintem semmi rossz szándék nincs abban, ha érdeklődik az ember, főleg ha a jó kapcsolat is fent marad. Nem kell mindenben a rosszat látni!
2019. máj. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Van, olyan unokatesóm akinek a családja szétesett, a válás után se ők nem kerestek minket se mi őket, mert a 2 szülő csúnyán vált el.

Sok évvel később FB-on barátok lettünk az uncsival (én jelöltem, de én későn regisztáltam). Lájkok. Boldog szülinapot kívántam, majd észrevettem, hogy már nem látok tőle posztokat. A barátságunkat ugyan nem vonta vissza, de szerintem ő is sérelmezi a kiesett időt (ami se rajta, se rajtam nem múlt.)

2019. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És mi abban az extra, hogy ha mondjuk München környékén élsz, és rég látott másodunokatesód is Németországba akar költözni családostul, akkor megkeres?


Nem pénzt fog kérni, hanem kíváncsi a tapasztalataidra, meg otthontól távol hasonló rokon családdal barátkozni szerintem teljesen rendben. Ha lepaszolod, akkor pl. eszébe jut majd egy középiskolás haverja, ami szintén családostul Münchenben él.


Baráti párral jobb pl. bálozni (jellemzően négyszemélyesek az asztalok), baráti családdal érdemes pl. vitorlást bérelni.

2019. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!