Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ezzel egyedül?...

Csak én vagyok ezzel egyedül? Vagy más is ilyen cipőben jár?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a szüleim (főleg anyám) kezd visszafogni? Vagyis hát én érzem úgy, mivel most hétvégén is mennék páromhoz és már azon kiakad, ha nem vagyok itthon (van, hogy havonta látom a páromat, 80km van köztünk, jó ha 2 hetente látom, jobbik esetben) pedig már 21 is elmúltam. Szakmát letettem, marasztalt érettségire, maradtam. Most nyáron is az a helyzet lenne, hogy költöznék, de annál is rossz szemmel van rám és marasztalna. Miért van ez? Pedig nem drogozok, nem vagyok bűnöző, öltözködésem és viselkedésem sem kirívó, inkább régimódi vagyok.

Ha nem úgy csinálok valamit amit ő mond vagy kimond, akkor az úgy nem lesz jó, mindig az a jó amit ő mond.

Szeretnék végre önálló életet élni és nem lehet.


Van egy húgom aki 19 lesz hamarosan, neki mindent szabad, pedig eléggé kirívó a jellemvonásai is, öltözékei is, pasijait váltogatja..stb. Rá nincs rászólva. Teljes ellentétem, mégis engem kergetnek őrületbe a szüleim.

Mindig be kell jelentenem hogy hova, mikor, meddig leszek, kivel/kikkel, mikor jövök...stb.

Tesómnak semmit sem kell mondania, fogja magát és megy. Miért van ez? Esetleg van/járt már valaki ilyen helyzetben? 4-5 hetem van a költözésig, ha addig eltalálják, hogy valami sulira még pluszban menjek tovább (eddig se akartam szakma után) akkor nem tudom mit csinálok. De elég már.



#család #költözés #marasztalás
2019. máj. 24. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Veled azért csinálják mert hagyod. Utolsó hónapban már felesleges balhézni, hagyj rá mindent, aztán négy-öt hét múlva költözz el. Tanulni ott is tudsz.
2019. máj. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem akar egyedül maradni... önző oka van rá ennyi
2019. máj. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
54%
Szerintem is a szülői ragaszkodás egy nem túl szerencsés kimutatásáról lehet szó, vagyis szeretnék ha velük maradnál. Hasonló cipőben járok, mármint a szüleiddel.:D Elhiheted, hogy nehéz elengedni benneteket de ennek ellenére sem szabad akadályokat emelni, ezt be kellene látni a te szüleidnek is. A hugit még "biztonságban" tudják azért nem piszkálják szerintem.
2019. máj. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Majd ha lesz saját gyereked, talán megérted
2019. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ragaszkodik hozzád, szeret.. Ne vedd sertésnek, lehet lesz pár hónap mikor utalni fog mikor lelepsz... De ha szeret, és csak túlzott féltésrol van szó akkor engedni fog.. Látogasd gyakran
2019. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon sokat teszek meg neki, legyen szó a legapróbb dolgokon át a legnagyobbakig. Mégis velem szívózik. Eltűröm ezt a pár hetet, de nem kéne a folytonos feszültség, így is idegbajos vagyok az érettségim miatt :/
2019. máj. 24. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Csak azzal lehet megcsinálni,aki hagyja. ÉS te ilyen vagy
2019. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Mit teszel meg neki?
2019. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Sok szülő nem képes elfogadni, hogy a gyereke már nem gyerek többé. Próbál minél tovább gyermekkorban tartani, de azért csak téged, mert te hagyod. A tesód meg nem hagyja. Te se hagyd. Ha meg tudod tenni, hogy önerőből elköltözz, akkor tedd meg. Mégis hogyan tudna megakadályozni benne?
2019. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Érzelmileg zsarol, te pedig hagyod magad. Sajnos saját tapasztalat. Miután elköltözöl, sem lesz jobb, mindig jönnek majd a megoldhatatlan ügyek. Az enyém folyton halálos beteg lett. Hónapokon keresztül ment a macska-egár játék, míg rá nem jött, hogy hiába próbál zsarolni, úgy sem fogok visszaköltözni. Sőt, csak még ritkábban látogatom meg.

Azóta teljesen normális lett a viszonyunk, sokkal jobb, mint előtte. :)

Nagy levegő és lépj!

2019. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!