Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságot tennétek ez ügyben?

Igazságot tennétek ez ügyben?

Figyelt kérdés

megpróbálom az egészet objektíven leírni E/3-ban, így a legigazságosabb szerintem, mert a válaszolók általában a kérdező mellé állnak, ahol ő sem objektív már alapból a kérdésével


szóval van 1 viszonylag rosszalkodósabb fiú, gyerekkortól kezdve mondhahatni csintalan, de semmi extra, csak a szokásos. a másik szereplő a nagymama, akinek borzasztó gyerekkora volt, szegénység, megalázottság, kihasználtság stb. ami miatt azt mondja rá aki régóta ismeri, hogy nem 100-as, elsőre teljesen normálisnak tűnik.

a nagymamának nem a kedvence ez az unokája, mivel vannak lány unokái is, a másik lányától, aki külföldön él, és sokkal kevesebbet láthatja őket ez miatt, ők a favoritok, mindig mindenben, érzékelhetően, kicsi lányokról vna szó.


a nagymama párszor hazudozott a fiú unokájáról, hogy rossz színbe tüntesse fel, vagy csak álmodta a gyógyszerek miatt.. időnként csinált némi stresszt, de ennyi, az viszont jó volt, hogy évente adott némi kp-t, évi 1x-2x egy egy 10-est odaadott...


ami a legutolsó eset volt, hogy épp itt voltak nála a távoli lányunokák és poénkodott a lányokkal a srác... kiöltötte a nyelvét, csak ennyi... a lányok elvágom a nyakadat mutogattak, valszeg az oviból tanulták, még nem érzik a súlyát... a srác 20 éves volt ekkor.

másnap is ott volt látogatóba a srác a family-vel, és hátul eszegette a szedret egymagába a bokorról.


odamegy a nagymama és azt mondja: mit képzelsz te magadról? mit mutogatsz te a lányoknak??? miattad letolta az anyjuk a lányokat! meg ne tudjam mégegyszer!

te hülyegyerek?? mi lesz a következő? a p**cs*det mutogatod legközelebb?


többször kijött a nagymama, és ugyanilyeneket vágott a fejéhez.

a srác egy darabig szó nélkül hallgatta, viszont belül végig igazságtalannak érezte a dolgokat... majd fogta magát, és azt mondta: hülye vagy te, többet nem vagyok kíváncsi rád..kiment, bevágta a kaput aztán hazasétált...


következő alkalommal már el se jött felköszönteni a lányát, a srác anyját, azóta se... 6 év telt el, az utcán sem köszön a nagymama a lányának se, se a srác testvéreinek, aki a többi unokája.elfordítja a fejét az utcán.

a kapcsolat teljesen megszakadt....


2019. jún. 10. 08:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nagymamád rég kereste hoggy miért szakítsa meg a kapcsolatot. Nem miattad történt. Ha az én unokám hülye, attól még a lányom felköszöntöm, de a hülyeség nem egy nyelvnyújtogatásnál kezdődik, játszottatok. Az az érzéem h a nagynénéd hátulról uszította az anyját ö meg nagyon is lelkesen hagyta magát behergelni, ezeknel az oka vagy magyarázata nem a te nyelvnyújtogatásodban keresendő, valószínűleg a nagynénéd gyerekkorában, vagy akár nagyanyádéban. Sajnállak de próbálj erre ogy gondolni.
2019. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a nagymama nem simán szegénységben nőtt fel, hanem férfiaktól bántalmazva.. ezt mutatja a túlreagált, rögtön szexualitásra utaló reakció. Nagyon úgy tűnik, úgy értelmezte hogy a kicsikkel ki akarsz kezdeni, hajtasz rájuk. Veszélyesnek ítél a lányokra, ezért a durva reakció.
2019. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

nem bánt, hogy nem szervezett ki külföldre, mert jó nekünk együtt egy családként


az az évi 1-2 tízezres hiányzik, ballagási pénz, lyesmi...


amúgy amikor itthon voltak a rokonok a mamánál, ugye 1+ hétig etette őket, meg költött rájuk, mindent, őrájuk sokkal több pénz elment, mint amit felénk adott.



ti megpróbálnátok helyrehozni a kapcsolatot, vagy jobb ez így szerintetek?


mert amúgy az az évi 1-2 tízezres hiányzik, leginkább, meg hogy majd az örökséget megkapjuk...

szeretni nem szerettem sohasem igazán, kiskoromban is bántott többször, amikor "vigyázott" rám.


amúgy az is milyen már, hogy amikor pestről elköltöztek angliába, akkor a tag az összes szerszámát lehordta a mamához, gépeket, ami nekünk is a szakmánkba vág, fúrógépek, flex stb. és tudtuk volna hasznát venni, odaadhatta volna, jelenleg a 10 év alatt már biztos szétrohadtak a mamánál.

2019. jún. 10. 11:19
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Én nem próbálnám meg. Egy azért mert nehogy mégegyszer óvodás módra kiölsd a nyelvedet,vagy hasonló,kettő,rossz a természete a nagyidnak
2019. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Annyi minden lehet a háttérben, amit az unokák nem is tudnak, vagy legfeljebb csak a szülők szemszögéből, akik elintézik annyival, hogy a nagyi nem 100-as.

Érdekes lenne meghallgatni a nagyi verzióját is.

2019. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem az az évi háromszor tízezer Ft nem hiányzik neked. A nagyi egy régimódi, buta, elmaradott, megkeseredett öregasszony, ez nem a te hibád, az ő viselkedése ilyen maradi.

Korlátolt nagyon. Én nem fáradoznék, hogy javítsak a kapcsolaton, hidd el, eljön az idő, amikor a kedvencek is tesznek olyat, ami nem az ínyére való, az lesz az igazi háború. Az meg, hogy édesanyád mellett nem áll ki a testvére, szomorú. Én inkább ott keresgélném a probléma forrását. A nyelvdugdosás egyértelműen játék, ezt szerintem öreganyádon kívül senki sem értette félre, csak ürügy volt, hogy beszólhasson neked (el tudom képzelni a diadalittas fejét, amint téged jól megaláz...)

Szerintem hagyd ezt a bandát, minek idegesíted magad?

2019. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
45%

"az az évi 1-2 tízezres hiányzik, ballagási pénz, lyesmi.."


Véletlenül se akarlak bántani, DE! -Most komolyan az a 20 ezer ft hiányzik az életedből??! Ráadásul egy évre kivetítve! Felnőtt 26 éves, életerős fiatalember vagy (elméletileg). Nehogy már, rászorulj!


Netán az örökség a fájó pont? Arra akkor se volt sok esélyed (ahogy olvastam), mielőtt összekaptatok, mert nem ti vagytok a kedvenc. Ne bánkódj, felejtsd el, a mama nem egy jóságos mama. Örülj neki, hogy nem kell vele kapcsolatba lenni. Amúgy csak mellékesen írom, sok mamát hallok sírni, panaszkodni, mennyire hálátlanok a gyerekek-unokák, pedig mennyi mindent adtak. Idővel koppanni fog és én csúnyán kinevetném akkor. Ennyi

2019. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
46%

" mert amúgy az az évi 1-2 tízezres hiányzik, leginkább, meg hogy majd az örökséget megkapjuk... "

Mekkora egy haszonleső banda vagytok!

Elvártátok volna, hogy melót szerezzenek, támogassanak anyagilag, szerszámokat nektek adják, stb...

Miért fáj neked, hogy a nagyi vendégül látja őket x napig? A sajátjából költ rájuk nem a tiedből.

Megérdemelnétek, hogy ne hagyjon rátok egy vasat sem.

2019. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

nem vagyok haszonleső

akkoriban nagy volt a szegénység.


ez azt jelenti, hogy 1 nadrágban és 2 fölsőben jártam ki a gimnáziumot, nagy szerencse, hogy már nem voltam növésben. később továbbtanultam, kollégiumban laktam, a vacsora általában 1 kancsó víz volt, az is a csapról... az ebédemet és az utazásomat szerencsére fedezte az ösztöndíjam...

kicsit nehéz volt megélni faterom 120 ezréből 5 főnek... miközben a 30 ezres devizatörlesztőt felemelték 70-80 ezerre.


nem tudom mit képzel az, akihaszonlesőnek hív... mert szerintem ha az ember bajban van, akkor teljesen alapvető dolog, hogy az ember a legközelebbi családtagjaihoz fordul segítségért... ha az én testvérem bajban lenne, azonnal, szó nélkül segítenék neki... nálunk olyan kötelék van, hogy nem kérdés.

tudta mindenki, hogy mekkora a baj... egyszerűen csak nem vettek róla tudomást...

2019. jún. 10. 14:41
 20/25 anonim ***** válasza:
44%
Sokan nőnek fel szegényen, mégsem pocskondiázzák itt a családjukat.
2019. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!