Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságot tennétek ez ügyben?

Igazságot tennétek ez ügyben?

Figyelt kérdés

megpróbálom az egészet objektíven leírni E/3-ban, így a legigazságosabb szerintem, mert a válaszolók általában a kérdező mellé állnak, ahol ő sem objektív már alapból a kérdésével


szóval van 1 viszonylag rosszalkodósabb fiú, gyerekkortól kezdve mondhahatni csintalan, de semmi extra, csak a szokásos. a másik szereplő a nagymama, akinek borzasztó gyerekkora volt, szegénység, megalázottság, kihasználtság stb. ami miatt azt mondja rá aki régóta ismeri, hogy nem 100-as, elsőre teljesen normálisnak tűnik.

a nagymamának nem a kedvence ez az unokája, mivel vannak lány unokái is, a másik lányától, aki külföldön él, és sokkal kevesebbet láthatja őket ez miatt, ők a favoritok, mindig mindenben, érzékelhetően, kicsi lányokról vna szó.


a nagymama párszor hazudozott a fiú unokájáról, hogy rossz színbe tüntesse fel, vagy csak álmodta a gyógyszerek miatt.. időnként csinált némi stresszt, de ennyi, az viszont jó volt, hogy évente adott némi kp-t, évi 1x-2x egy egy 10-est odaadott...


ami a legutolsó eset volt, hogy épp itt voltak nála a távoli lányunokák és poénkodott a lányokkal a srác... kiöltötte a nyelvét, csak ennyi... a lányok elvágom a nyakadat mutogattak, valszeg az oviból tanulták, még nem érzik a súlyát... a srác 20 éves volt ekkor.

másnap is ott volt látogatóba a srác a family-vel, és hátul eszegette a szedret egymagába a bokorról.


odamegy a nagymama és azt mondja: mit képzelsz te magadról? mit mutogatsz te a lányoknak??? miattad letolta az anyjuk a lányokat! meg ne tudjam mégegyszer!

te hülyegyerek?? mi lesz a következő? a p**cs*det mutogatod legközelebb?


többször kijött a nagymama, és ugyanilyeneket vágott a fejéhez.

a srác egy darabig szó nélkül hallgatta, viszont belül végig igazságtalannak érezte a dolgokat... majd fogta magát, és azt mondta: hülye vagy te, többet nem vagyok kíváncsi rád..kiment, bevágta a kaput aztán hazasétált...


következő alkalommal már el se jött felköszönteni a lányát, a srác anyját, azóta se... 6 év telt el, az utcán sem köszön a nagymama a lányának se, se a srác testvéreinek, aki a többi unokája.elfordítja a fejét az utcán.

a kapcsolat teljesen megszakadt....


2019. jún. 10. 08:15
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

#20

és akkor mivan?

2019. jún. 10. 16:28
 22/25 anonim ***** válasza:
74%
Na ha ilyen stílusban tudsz írni, akkor én is ilyen leszek. Senkit nem érdekel a nyomorotok. Magatoknak vettétek fel a hitelt, oldjátok meg az anyagi helyzeteteket ahogy akarjátok!
2019. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

#22

ezért nem kedvelem ezt az oldalt, mert látszik, hogy fingod nincs a dolgokról, de olyan nagy mellénnyel osztod az észt 3 komment óta, hogy az valami hihetetlen...


te azt elképzelni nem tudod milyen a szegénység, milyen megalázó, hogy mindenki azt látja, hogy mióta 1 nadrágban vagy... de ez még mind semmi az ország problémáihoz képest... a deviza miatt több ezren lettek öngyilkosok, száz ezrek veszítették el tulajdonaikat, autóikat, stb. ami még csak a kisebbik gond, a nagyobbik, hogy rengetegen földönfutóvá váltak!!!!!

fel tudod te ezt fogni, hogy ez mit jelent? van bármi sejtésed arról, hogy mi az a devizahitel, mi volt? kötve hiszem... én átéltem, és nem kívánom senkinek, hogy napi szinten zaklassák a bankok, mikor viszok el a házát, amiért egész életében gürcölt, és teszik hajléktalanná! sok emberrel ez megtörtént!


És igen, akik ilyen helyzetbe kerültek, utcára kerültek, sokuk ment a családtagjaikhoz...sokan meg a szállóra /a híd alá.... vagy csak kötelet raktak a nyakukba... fel tudod ezt te fogni?


Szerencsére sok ember nem ilyen hozzáállású, mint te... szerencsére sokakat befogadtak a családjuk...


A nyugdíjrendszer is hasonló kilátások elé néz... a gyerekeknek kell majd eltartaniuk az idős szüleiket, ha nem lesz nyugdíjuk... amire minden esély megvan...



Te melyik oldalon fogsz állni?

Én tudom melyiken... és azt is tudom, hogy a nagyanyám, meg anyám huga melyiken állna...

2019. jún. 10. 19:44
 24/25 anonim ***** válasza:
92%

Ide figyelj kérdező!

Képzeld el, tudom mi a szegénység. Anyám egyedül nevelt fel minket ötünken, miután apám meghalt! Nulla segítséggel, mivel nrm volt Magyarországon élő rokonunk.14 évesen feketén dolgoztam az almásban, hogy legyen mit együnk a kisebb testvéreimmel. Úgy fel égett a hátam akkor, hogy ma is látni a hátamon hosszan keresztben egy csíkban. / jelenleg 41 éves vagyok./ De a sok átdolgozott nyár alatt megtanultam sok mindent az életről. Volt, hogy az alkesz melósok majdnem megerőszakoltak... Akkor elhatároztam, hogy kitörök a nyomorból. Tanultam, dolgoztam. Gimi után elmentem egyetemre ösztöndíjjal. Mellette dolgoztam. Az egyetem alatt egy cipőm és csizmám volt. Képzeld az utolsó két egyetemi tél alatt zacskót kellett húznom a zoknimra, hogy ne legyen vizes, mivel lyukas volt a csizmám talpa... Ruhám a vöröskereszttől volt.5x mentem haza egy év alatt, mert helyette inkább dolgoztam és spóroltam, hogy tudjak még haza küldeni is, hogy legyen villany a testvéreimnek, hogy ne a sötét, fűtetlen szobában legyenek. Fájuk is onnan volt, hogy az öcsém eljárt az erdőre a fa szedőkkel és kaptak cserébe valamennyit. Szóval, nekem ne akard megmondani, hogy mi a szegénység...

Ahelyett, hogy dolgoztál volna, inkább vártad a sült galambot. Akarni, tenni, kitörni bezzeg nehezedre esett volna...

2019. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
69%
#23: Akkor miért vettétek fel? Ha látom, hogy valami ennyire sz., akkor felveszem és sírok utána, hogy a hitel, a hitel úgy? Végülis lehet így is csinálni, csak ebben nincs semmilyen megalázó vagy botrányt keltő dolog. A holokauszt az volt, mert ott nem dönthettek róla az emberek, ellenben a hitelt mindenki önkéntesen veszi fel. Nehogy már kimagyarázd, jézusom...
2019. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!