Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a családoma...

Hogyan állítsam le a családomat, hogy ne ők akarják már megmondani, mit tanuljak, hol tanuljak, mikor tanuljak vagy hogy tanuljak vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Érettségizek és nem tetszik nekik, hogy nem arra a képzésre akarok menni, amit ők akarnak.


Rendszeresen ezzel nyaggatnak.



2019. jún. 14. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
tojni a pampogásra*
2019. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#9: de értsétek már meg, hogy nem az eltartással van bajuk. Ha meg mégis, akk keresek vmi részmunkaidős állást. De teljeset nem tudok
2019. jún. 14. 17:51
 13/20 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, de mi az a szak, amit ennyire elleneznek?
2019. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Pénzügyi-számviteli ügyintéző. De igazából nem magával a szakkal van bajuk
2019. jún. 14. 18:00
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
oké, én elkezdtem egy egyetemet, amit ők akartak, ki is buktam 1 év alatt, mert egyszerűen ha az nekem nem tetszik, nem fogok tanulni a semmiért, hogy évek múlva talán kapok egy papírt szóval a két szép szemükért nekem igenis nem ment, aztán elkezdtem amit én akartam, azt kitűnővel végig vittem és ennyi, lehet magadon erőszakoskodni, ideig-óráig csend lesz, majd megbosszulja magát a döntés mert belebetegedsz, és a végén 24-27 évesen úgyis elkezded már nélkülük azt, ami a szíved vágya, jó eséllyel már egy férfi mellett, aki eltart részben
2019. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%

Miért kellene leállítani őket? Miért ne mondhatnák el a véleményüket? Amíg velük élsz, ráadásul ők tartanak el, az a minimum, hogy teret adsz a szólásszabadságuknak.

Amikor majd nem akarod tovább hallgatni őket, elköltözöl.

2019. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
Előző: más az, ha egyszer-kétszer elmondják a véleményüket, meg más az, ha folyton 'aszogatják, a "majd eltart a párod" kommenthez meg külön gratulálok, ha az is a tied volt.
2019. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen, ők nem csak simán elmondták hanem rendszeresen ezzel "zaklatnak". Én elmondtam nekik az okokat, hogy miért nem akarok arra menni, de hát "egyik fülükün be, másikon ki"...
2019. jún. 14. 22:16
 19/20 anonim ***** válasza:

"Én elmondtam nekik az okokat, hogy miért nem akarok arra menni, de hát "egyik fülükün be, másikon ki"..."

:))) Pont erről beszélek: ők felnőtt emberek, ezért képesek rá, hogy ne foglalkozzanak mások véleményével. Ez maga a feladat: fel kell nőnöd, akkor neked is menni fog.

2019. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 én felnőttem, de teljesen azért nem megy, hogy totál hidegen hagyjon, ha egy családtagom megszólal (pár évtized van mögöttem)


Annyit akarok hozzáfűzni meglett emberként, hogy azt, amit szeretsz, könnyebb tanulni. Pénzügyi szakmával könnyen el lehet helyezkedni. Ha te okj-t akarsz, a szüleid meg egyetemet, az annyiból gond csak, hogy munka mellett nehezebb sokkal elvégezni egy egyetemet, ha később te is úgy gondolnád. Mármint, hogy majdan, dolgozó emberként.

Ugyanakkor diploma nélkül is van élet, nekem sincs. Anno gimiben alap volt, hogy majd egyetemre megyek, nem sikerült a tervezett szakra két felvételim, nem voltam h.ly., izgultam, meg a mi korunkban sokkal lazább volt a gimi, nem volt ilyen taposómalom mint most, hogy 18 évesen kész atomfizikus legyél tizenöt nyelvvizsgával (mégis értek nagyon sok mindenhez, de ez adottság is). Később a kedvükért felvételizgettem, én már nem annyira akartam, nem bánom hogy nem sikerült, inkább azt, hogy minek próbáltam meg (egyet kivéve).

Az, hogy valaki csak akkor támogatja a gyerekét 18 éves kora után, ha azt a pályát választja, amit ő elképzelt, meg oda felvételizik, az a szülő ezzel magát minősíti, és mélyen süllyedjen el.

Az ilyen náci rendszernek nagyon sok értelme van: a szülő talán a saját meg nem valósított álmait erőlteti a gyerekre, ez egyéni persze, viszont sokan járnak azért egy bizonyos iskolába, hogy legyen papírjuk, teljen az idő, egyáltalán tanuljanak. Nem gondolnám, hogy belőlük minden esetben lelkes és hozzáértő szakember válik.

A pénzügyi pálya mindenképpen jó, és keresett. Neked viszont azt kellene mérlegelned, (nem tudom, hogy most csak a szakirányon van a vita köztetek, vagy az okj-egyetemen is), hogy ilyen végzettséggel milyen állásokat tudsz megpályázni majd, és ezzel milyen jövedelmed lesz. Mert ha a pénzügyi pályához van kedved, akkor esetleg magasabb szintre is léphetnél.

Vagy, ha tényleg van hozzá kedved, akkor nem érdekel-e a könyvelői szakma, mert arra aztán van kereslet (húzós az okj eléggé).

2019. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!