Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám, ha...

Miért olyan nagy szám, ha valakinek 1 nél több testvére van? Ez rendellenes?

Figyelt kérdés

Osztálytársamnak 3 tesója van, és mind idősebb. És mindegyik tanár, meg bárki aki kérdezi meglepődik, hogy "húú 3 tesód van? :O"

És mondtam neki, hogy Mindenki hogy meglepődik ezen.

Mire mondta, hogy igenigen, nagyon furcsa, ha valakinek akár csak 1 nél is több testvére van, mert nem szokás ez.


Most miért olyan nagy szám ez?

És ha ezen meglepődnek, akkor mit reagálnának egy 5-6 gyerekes családra? Nem hinnék el?



2013. dec. 19. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is 3 testvérem van, és emiatt egyszer leromáztak a gimnáziumban.

Magyar mentalitás.

2013. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem 4 tesóm van, én is azt tapasztaltam, hogy szinte nem hiszik el az emberek. Pedig ha benne élsz, egyáltalán nem is tűnik soknak, megszokás kérdése. :)
2013. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Manapság tényleg furcsa lehet. Nekem is alig volt olyan osztálytársam, akinek volt testvére, és meg kevesebb volt, akinek együtt éltek a szülei. Mindez általános iskolában, alsósként...
2013. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Manapság az teljesen általános, ha valakinek van egy féltestvére vagy mostohatestvére. De hogy több édestestvére is legyen, az már nagy dolog. Egyrészt a sok válás miatt, másrészt az emberek anyagi helyzete miatt. Nagyon sok ismerősöm nem mer gyereket vállalni, mi is csak akkor fogunk, ha ki tudunk menni külföldre és lesz olyan fizetésünk, amiből el tudunk tartani egy gyereket.
2013. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
55%

Nekem 3 testvérem van (négyel vagyunk lányok)és mikor elmondom, hogy csak lány tesóim vannak első visszakérdezés: és tartod a kapcsolatot a vérszerinti apukáddal?

Nem értem, miért olyan fura, hogy négyen ugyanattól az apától és anyától vagyunk, és tényleg, normális család vagyunk... Jobb ez a nagy család, mintha egyke lennél. :)

2013. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nekem is 4 testvérem van és mindenki hogy hűűűű, pedig normális család vagyunk:) unokatestvéremék is 5en vannak, a rokonságban sok az ilyen(nem romák vagyunk hanem falusi emberek, ahol még divat a nagycsalád, szerencsénkre, a kis családot nemszeretjük :) )
2013. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lányom osztályában az a fura, ha valakinek nincs, vagy csak egy tesója.:)))
2013. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 testvérem van, ugyanazok a szüleink. Egy barátnőmnek 7 testvére van, egy másiknak 11. Ki menynit bír el.Nem romák, egyszerűen csak ennyi gyereket akartak vállalni. Édesszülők vannak mindegyiküknél.
2013. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

izonyított, hogy minél primitívebb egy faj, annál nagyobb a szaporulata. (Kevés elefánt <--> sok nyúl)


Az emberek esetében általában (nyilván vannak kivételek) a tanulatlan, képzetlen embereknek van sok gyerekük. (Pl.: romák. De az északi népeknél is kevesebb a gyerek, mint pl. az araboknál)

Ők képtelenek a tudatos és felelősségteljes családtervezésre.


Ezért van az, hogy ha egy magyarnak sok testvére van, akkor az meglepő.

2013. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

bizonyára. 5en vagyunk testvérek, a 2 legidősebb(én meg idősebb húgom) egyetemen, öcsém kitűnő gimnáziumban, 2 kishúgom általánosban jó tanuló. De köszönjük a leminősítést.

Egy villamosmérnök hallgató :)

2013. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!