Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező nekem mindig mindenbő...

Kötelező nekem mindig mindenből adnom a rokonoknak, ha én sose kapok semmit?

Figyelt kérdés

A férjemmel már szinte napi szinten veszekszünk a csalàdja miatt. Mi/én művelünk egy kis kertet (2 sor krumpli, 3 répa...stb. nem sok) van egy kis fóliánk is paprikánsk, paradicsomnak. Nyilván nem nagy mennyiség, pont arra elég, hogy minket kb kiszolgáljon (bár télen már nekem is vennem kell répát, krumplit...stb)

Erre mindig csak azt hallgatom, hogy jajj anyáméknak ez nincs, az nincs, ez kéne, az kéne. Eleinte nem morogtam, küldtem nekik (anyósomèknál laknak a sógoromék) viszont mára nagyon megelégeltem. Ők csak ülnek a légkondis szobában, hétvégenként ide mennek meg oda, én meg robotolok munka után a tűző napon?

Tartunk állatokat is, küldjem a húst, a tojást mert nekünk úgyis van? Utána meg én vegyem?

Ja, arról nem beszélve, hogy elküldik anyuékhoz a moslékot a disznóknak és az van benne amit én adtam??

Ha a férjemnek meg szólok vmit, akkor még rám morog, hogy milyen kiállhatatlanok a falusiak? (Mintha esküvő előtt városi lettem volna...)

Meg azt veszem észre, hogy be van minden suvasztva a kocsiba és viszi nekik?

Vagy épp év elején, mikor már minden zöldséget veszek, akkor is csak csörög az anyja, hogy kellene ez meg az, ő meg szalad és viszi?

A sógornőm anyukájánál rengeteg eper, meg alma terem. Most is elmesèlte, hogy mennyi epret osztogat szét a ROKONOKNÁL mert már nem tudja hová tenni. Hát nekünk miért nem jut soha abból az eperből? Nem kell annyi, hogy lekvárt főzzek belőle, de legalább a gyerekemnek jutna egy kis dobozkával.

Most tényleg én vagyok elviselhetetlen? Más ezt bírná hosszú távon?

Előre is köszönöm



2019. jún. 21. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Aki ebédre hivatalos, az kap abból amit előállítunk, de én konkrétan megmondtam nem piacra termelek. Pénzt nem fogadhatok el mert adócsalás, azt meg ne várja hogy ingyen adjam. Mondtam van még hely a kertben, csinálja ha annyira jó.
2019. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Addig válj, amíg nincs gyerek! Nem a megfelelő emberhez mentél!
2019. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem a nagycsaláddal van gond, ez a férjed és közötted levő nézeteltérés. Ő úgy gondolja, hogy az a helyes, ha adtok, te meg úgy, hogy nem. Nem azzal van a baj, aki kéri, meg kell egyeznetek a férjeddel, hogy mi legyen a szabály, és betartani. Mindkettőtöknek.


Ha a férjeddel erről nem lehet beszélni, az viszont baj. Próbáld meg újra azért, lehetőleg mindenféle felindulás nélkül, érvekkel: hogy te sokat dolgozol ezzel, és szeretnéd, ha a ti költségvetéseteket segítené a munkád. Ő is elmondja az érveit, hogy szerinte miért fontos adni, mennyit, mikor stb. Aztán közös döntést kell hoznotok, hogy ezentúl mikor adtok és mikor mondtok nemet. Ha nem tudjátok ezt megbeszélni, akkor valami komoly gond van a házasságotokkal: vagy magával a kapcsolattal, vagy azzal, hogy valamelyik fél nem elég érett személyiség és a szülők/mások elvárásai rángatják, mint egy marionettbábut. Ezen megfelelő pszichológusi segítséggel sokat lehet javítani, érdemes felkeresni egyet.


Az eperből viszont lehet, hogy egyszerűen csak kérnetek kéne. Hiszen tőletek is kérnek mindig, náluk úgy látszik nem az a szokás, hogy "csak úgy" adnak, hanem az kap, aki kér.

2019. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
49%
Mi ezen a téren csak azért vagyunk szerencsésebbek, mert a családban van 3 kamionsofőr és hát potyog le ez meg az a teherautóról, amit szétosztunk a rokonságnak. Egyébként a helyetekben mi sem adnánk mindenkinek, hiszen magatoknak csináljátok. Szóval nem vagytok kötelesek, választ adva a kérdésedre. :)
2019. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem teljesen jogos a problémád.

A férjeddel kéne ezt tisztázni.

A rokonságnak meg elég vastag bőr van a pofáján.

Én nem adnék semmit ezek után nekik.

2019. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
#2 jól mondja. De: Szerintem nem kellene adni, mert azt magatoknak termelted.
2019. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

A férjed is kint kapál és gürcöl azért a zöldségért, hogy ilyen nagylelkűen osztogatja?

Én a helyedben szólnék a kedves anyósnak, ha legközelebb kér valamit, hogy gazos a kert, lehet jönni kapálni, gyomlálni, stb. Egyébként ismerem az érzést, amikor engem anyámék gyerekként kivittek a kertbe dolgozni, majd hazafele menet meg kellett állni x rokonnál, és adni neki belőle...de hogy odafele is megálltunk volna, hogy x rokon beszálljon és ő is kint rohadjon a földön...ááá miközben ő napozgatott hétvégén, estére meg jött a manna. Jelzem, a szüleim korabeli emberről volt szó, nem 70 évesről...Az ilyen kényszeres megfelelési - seggnyalási betegségben szenvedőket, mint a férjed is, kezeltetni kellene!

2019. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Lazan kozolnem a ferjemmel ok, semmi gond, ott a kert lehet menni dolgozni! Ha nem gyozod, akkor hivd a rokonsagot!
2019. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem kötelező. Ellenben a férjed kezében nyomnám a kapát, hogy lehet kapálni. Ha meg morog, akkor, na AKKOR visszavágni, hogy akkor itt ért véget a jótékonykodás.

És vennék külön a piacon epret, és kint hagynám a blokkot róla. Kapjon észbe a nyomorultja.

2019. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Micsoda egy ócska pasit fogtál ki?! Elnézi, hogy te műveled a kertet, ő meg elajándékozza a termést???

Ha ma hazamész, közöld, hogy sajnos meghúztad a hátadat, hétvégén neki kell a kerti munkákat elvégeznie és főzni-mosni-takarítani. Neked kijár a pihenés, neki pedig a munka.

Én egyébként már rég közöltem volna, hogy nem visz innen el egy szem krumplit sem. Ha nekik is kell a terményből, akkor lesznek szívesek hétvénként megjelenni és végigkapálni a kertet, valamint a locsolási, növényvédelmi, tápozási költségekbe is be lehet szépen szállni.

2019. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!