Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy nagy családunk, gazdag nagyszülőkkel. A családban mindenkinek van lakása (sokaknak 2), de van a családban egy kisebb családi kör (2 szülő 3 gyerek) akivel kivételeznek. Nekem az egyetemre van pénzem. Jó, még addig van egy pár évem, de ez zavar. Van egy lakás, amit nekem ígértek. Azt terveztem, Szegedre szeretnék járni, és kiadnánk, vagy eladnánk a lakást, és Szegeden beköltöznék egy albérletbe/lakásba. De azt a lakást mégis azok kapják, akikkel a nagyszülők kivételeznek. Ez engem azért bánt, mert nekik már van egy pár lakásuk. Én pedig nem szeretnék otthon járni egyetemre. Szerintetek ez normális dolog?

2019. jún. 22. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem normális, hogy egy tini rendelkezik a nagyszülők pénzével. Én sem adnék neked lakást, ha nyilvánvaló, hogy el akarod adni, nem fogod használni. Sanszos egyébként is, hogy ők is ezért adják másnak.
2019. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

"vagy eladnánk a lakást, és Szegeden beköltöznék egy albérletbe/lakásba"


Ja és még véletlen sem lenne elköltve másra a pénz egy része.


Én is inkább annak adnám, aki maga használja, vagy okosan, átgondoltan kiadja (nem az hogy jöjjön, mindegy ki az, hanem van egy elképzelése, milyen lakót szeretne és a többi), mint aki azt mondja, hogy lehet eladná inkább... :D

2019. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleid felnőtt emberek akik azt csinálnak a pénzükkel (jelen esetben az egyik ingatlanjukkal) amit akarnak. Ha odaadják az unokatestvérednek, vagy egy vadidegennen vagy felgyújtják és lebontják ahhoz sincs senkinek sem köze.


A nagyszüleid vagyonára ne tekints úgy mint a Te jövendőbeli vagyonodra mert nagy pofáraeses lesz a vége. Megértem hogy írigy vagy mert más kapott te meg nem. Ez kábé olyan mint ha van három szem rágód valamint 10 barátod és az egyik rágót odaadod valamelyik barátodnak akkor a másik 9 irigykedni fog.

2019. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A saját vagyonával úgy rendelkezik, ahogy akar. Gazdagodj meg te is, akkor te is játszhatod a Csekonics bárót.
2019. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eladni a lakast, hogy te abbol a penzbol alberletbe koltozz?:D


Meg szep, hogy olyannak adjak, aki nem szorja el! Ennyi esszel lehet, hogy fel sem vesznek. Mas: attol, hogy te egyetemre mesz,meg nem jelenti azt, hogy neked barmi is jar. Mas vagyona felett te csak ne rendezkedj! Majd ha veszel magadnak sajatot, azzal azt csinalsz amit akarsz.

2019. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját pénzét mindenki úgy használja fel, ahogy akarja.
2019. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Koli nem is opció? Lehet fel se vesznek oda az egyetemre...


Az nem a te leendő pénzed, annak adják akinek akarják. Ok ha megígérték, nem szép dolog, de te már el is adtad volna a nem a te neveden lévő lakást úgy, hogy az majd csak pár év múlva esedékes :D Szóval ne csodalkozz... Miert nem lett volna abban jo lakni? Ingyen lakhatas lett volna...de neeeem, neked az sem elég :D

2019. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lakásba fektetni a legokosabb dolog manapság, ha megteheti valaki. A nagyszüleid is így gondolkodtak, azért vettek ennyi lakást, és ha ők egész életükben dolgoztak és megtehetik, akkor az az ő dolguk, senki nem szólhatja le őket. A baj tényleg az lehet, hogy ha te Szegedre mennél tanulni, de esetleg dolgozni már hazajönnél, akkor nem járnál jól a helyi lakás eladásával és a szegedi bérlésével/vásárlásával, aztán újra lakáskereséssel otthon. Mindig drágábban fogsz tudni venni, mint amit kaptál az eladottból. Mondjuk azt nem értem, hogy minek egy harmadik lakás is annak a másik családnak, ha valószínűleg ők is dolgoznak és nem állnka anyagilag rosszul. Az én környezetemben is sok szülő vett egy lakást fent Pestena, mikor a legidősebb gyerek leérettségizett, hogy egyetemen már legyen saját lakhelye, aztán a faiatalabb testvérek is mentek oda (persze ha volt hely, bár két családtag simán eléldegél egy szobában, ahogy a koliban ismeretlenekkel). Nem értem, minek kellene három lakást fenntartani három gyereknek, amiket még úgyis a szülő finanszíroz.
2019. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnálom, nem voltak jó fejek a nagyszüleid, hiszen neked ígérték azt a lakást, és te ezért is terveztél vele. Remélem azóta rendeződött az ügyed, és az egyetem is.
2023. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!